Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Wiedeń Mayerling Baden bei Wien
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Austria - Pociąg do Wiednia
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Cesarski Wiedeń - tajemniczy Mayerling - malownicze uzdrowisko Baden bei Wien

Program
1 dzień:
Spotkanie na Dworcu Centralnym PKP w Warszawie/ Dworcu Głównym PKP w Katowicach piętnaście minut przed odjazdem pociągu. Wyjazd według rozkładu jazdy porannym pociągiem Intercity z Warszawy/Katowic do Wiednia. Planowy przyjazd do Wiednia ok. godz. 14.00. Przejazd do hotelu komunikacją miejską. Pozostawienie bagaży w hotelu i wyjazd na zwiedzanie stolicy Austrii: odwiedzimy kompleks pałacowy Belweder – jeden z najbardziej znanych zabytków Wiednia. Barokowy pałac położony jest w otoczeniu zachwycającej zieleni. Rozpościera się stąd piękny widok na centrum Wiednia. W pałacowych wnętrzach Górnego Belwederu znajduje się muzeum sztuki z kolekcją m.in. słynnych obrazów Gustava Klimta – dla chętnych indywidualne zwiedzanie (bilet ok. 18 EUR). Czas wolny. Przejazd do restauracji na kolację. Powrót do hotelu na nocleg.
2 dzień:
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Austrii komunikacją miejską: przejazd metrem na Karlsplatz i zwiedzanie centrum z przewodnikiem lokalnym. Zobaczymy m. in. Towarzystwo Przyjaciół Muzyki – słynny Musikferein, gdzie w Złotej Sali co roku, 1. stycznia grany jest Koncert Noworoczny, organizowany przez Filharmoników Wiedeńskich i nieprzerwanie wykonywany co roku od początku II wojny światowej. To prawdopodobnie najsłynniejszy koncert na świecie, transmitowany do ponad 90 krajów i oglądany przez wielomilionową publiczność. Spacer wzdłuż Ringstrasse, przy której znajdują się najważniejsze obiekty w Wiedniu – m.in. słynna Opera Wiedeńska, rezydencja władców Austrii - Hofburg - jeden z najstarszych i największych na świecie kompleksów pałacowych. Następnie udamy się w stronę rynku i słynnej katedry Stephansdom. Czas wolny w okolicach rynku - dla chętnych zwiedzanie indywidualnie Muzeum Mozarta (audioguide w j. polskim, bilet ok. 12 EUR) lub Krypt Cesarskich w kościele Kapucynów (bilet ok. 8 EUR). Spacer do Parku Miejskiego, gdzie zobaczymy m.in. złoty pomnik Johanna Straussa. Przejazd metrem do Schönbrunn – letniej rezydencji cesarskiej i zwiedzanie wnętrz pałacu z przewodnikiem lokalnym. Po zwiedzaniu czas wolny m.in. na spacer po otaczających pałac ogrodach w stylu francuskim. Przejazd do restauracji na kolację. Powrót do hotelu na nocleg.
3 dzień:
Śniadanie w hotelu. Przejazd busem do Mayerling, gdzie znajduje się pałac myśliwski, z którym związana jest tajemnicza historia tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa z Habsburgów – dynastii, która w tej części Europy rządziła przez 645 lat – i jego młodej kochanki. Nigdy nie dowiemy się jak naprawdę wyglądały ostatnie chwile ich życia. Zabrali do grobu tajemnicę, która od 120 lat zaciekawia świat… Następnie przejazd do Baden bei Wien, malowniczego uzdrowiska nad rzeką Schwechat, gdzie w przeszłości spędzali czas członkowie rodziny cesarskiej. Również dzisiaj, słynące z wód termalnych miasteczko, oczarowuje swoim wdziękiem. Spacer po parku zdrojowym i kurorcie. Znajduje się tu m.in. kilkanaście kąpielisk z woda leczniczą, czas wolny na relaks w wodach termalnych (3 godz. bilet – ok. 18 EUR; konieczny strój kąpielowy). Powrót do Wiednia, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i złożenie bagaży w recepcji hotelowej. Przejazd komunikacją miejską do Domu Hundertwassera - kilkupiętrowa, bajkowa kamienica, wyróżniająca się barwami, kształtami oraz brakiem linii prostych czy jakiejkolwiek symetrii. Autorem projektu tego nietypowego domu jest Friedensreich Hundertwasser - znany austriacki architekt. W godzinach południowych powrót do hotelu po bagaże i przejazd na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem z Wiednia. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Program fakultatywny
- koncert muzyki klasycznej – bilet od 65 EUR
Świadczenia
Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelach o standardzie*** w pobliżu stacji metra. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne.
Transport:
Pociąg Intercity: Warszawa/Katowice – Wiedeń. Podczas zwiedzania korzystanie z komunikacji miejskiej (metro, tramwaj) oraz wynajętego busa.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia obiadokolacji oraz biletu na koncert muzyki klasycznej w dniu rezerwacji imprezy.

Informacje dotyczące dokładnych godzin odjazdu pociągów zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia biletu na koncert muzyki klasycznej w dniu rezerwacji imprezy.

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd pociągiem: Warszawa - Wiedeń ok. 7,5 godz.; Katowice - Wiedeń ok. 4,5 godz.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, bilety na komunikację miejską, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 75 EUR.
- podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Austria - Pociąg do Wiednia   (skrót: POCIAG DO WIEDNIA PAX BB)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2022
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Egzotyka
Egzotyka 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link