zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Egzotyka

Egzotyka Vancouver Victoria Revelstoke Jasper Whistler Montreal Toronto
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Egzotyka

Kanada - Dwie strony Kanady 2025

Informacje layout
Galeria
Kanada - Dwie strony Kanady 2025
- Vancouver
- Victoria
- Park Narodowy Revelstoke
- Park Narodowy Glacier
- Góry Skaliste
- Park Narodowy Banff
- Park Narodowy Jasper
- Montreal
- Toronto
- Wodospad Niagara

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Vancouver. Jeszcze tego samego dnia przylatujemy do największego miasta zachodniej Kanady. Miasto jest usytuowane nad Oceanem Spokojnym i otoczone jest pięknymi górami, co czyni je jednym z najpiękniejszych miejsc na zachodnim wybrzeżu. Przejazd do hotelu, odpoczynek i nocleg.
2 dzień:
Dzień przeznaczony na zwiedzanie Vancouver, a także na aklimatyzację do nowego czasu. Centrum miasta zwiedzamy na piechotę. Spacerujemy przez Gastown. To urokliwa dzielnica z brukowanymi uliczkami i modnymi butikami. Symbolem Gastown jest zabytkowy zegar. Zamiast tradycyjnego napędu sprężynowego lub elektrycznego, jest napędzany za pomocą pary wodnej. Jest to jeden z nielicznych tego rodzaju zegarów na świecie. Vancouver ma jedną z największych społeczności chińskich w Ameryce Północnej, co czyni jego dzielnicę Chinatown fascynującym miejscem do zwiedzania. Można tu spróbować pysznej chińskiej kuchni. Z kolei Granville jest wyspą w samym sercu Vancouver, znaną z artystycznego klimatu, rękodzieła, galerii sztuki, rynków spożywczych i teatrów. Nocleg w Vancouver.
3 dzień:
Całodzienna wycieczka do miasta Victoria, które jest położone na wyspie Vancouver. Przejazd do portu i około dwugodzinny rejs na wyspę. Wody na zachodnim wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej są znanym siedliskiem wielu gatunków wielorybów, zdarzają się także orki. Przy dużym szczęściu wieloryba można czasem dostrzec nawet z pokładu promu. Victoria to stolica prowincji Kolumbia Brytyjska i jedno z najpiękniejszych miast w całym kraju, znane z wyjątkowej architektury, ogrodów, dziedzictwa historycznego i otaczającej natury. Inner Harbour to serce miasta Victoria, pełne życia i aktywności. To miejsce, gdzie spotykają się zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Jeden z najciekawszych budynków miasta to neogotycki parlament Kolumbii Brytyjskiej. Rejs z wyspy Vancouver i powrót na nocleg do hotelu.
4 dzień:
Ten dzień przynosi długą, ale ciekawą podróż przez Brytyjską Kolumbię. Posuwamy się szerokimi dolinami wjeżdżając w coraz wyższe góry. Po minięciu miasta Kamloops tereny stają się dzikie. Bezkresne góry, pełne ryb rzeki i nieprzeniknione lasy rozpościerają się wszędzie dookoła. Dojazd w rejon Parku Narodowego Revelstoke i tam nocleg.
5 dzień:
Rano udajemy się na zwiedzanie Parku Narodowego Revelstoke. Park oferuje różnorodne krajobrazy, w tym wysokie góry, głębokie doliny, jeziora, rzeki i lasy. Często można zobaczyć dzikie zwierzęta. W parku znajduje się wiele pięknych wodospadów. Dojazd na jeden z punktów widokowych i krótki trekking jedną z wyznaczonych ścieżek ucieszy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Następnie przejeżdżamy przez Glacier National Park. To dziewicze królestwo gór, lodowców i bujnej przyrody, które zachwyca swoim niezwykłym pięknem. Postój na Rogers Pass. To historyczna przełęcz, ważny punkt na trasie transkontynentalnej linii kolejowej budowanej w XIX wieku. Nad nami widzimy lodowce i pokryte wiecznym śniegiem szczyty. Nocleg w okolicach Banff.
6 dzień:
Zwiedzamy Banff National Park w Górach Skalistych. Jest jednym z najstarszych parków narodowych na świecie i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas ładnej pogody niewiele miejsc na świecie może równać się pięknem górskich krajobrazów z Banff. Trasa wycieczki biegnie tzw. Drogą Lodowców (Icefields Parkway). Ta kultowa malownicza trasa łączy Lake Louise i Jasper w prowincji Alberta. Postoje i spacery w najpiękniejszych miejscach. Droga przebiega tuż obok zachwycających lodowców znajdujących się niemal na wyciągnięcie ręki. Po drodze można zobaczyć dzikie zwierzęta, np. piękna wapiti i owce kanadyjskie. Dojazd w rejon Jasper i tam nocleg.
7 dzień:
Park Narodowy Jasper to kolejny park Gór Skalistych wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wkrótce opuszczamy ten rejon i docieramy do obszaru Mount Robson, gdzie znajduje się najwyższy szczyt w kanadyjskich Górach Skalistych. To doskonałe miejsce na krótką przerwę i fotografowanie. Podróż na zachód z postojami w małych miejscowościach. Na tym obszarze przetrwali stosunkowo licznie pierwotni mieszkańcy Ameryki, którzy pielęgnują indiańską tożsamość, choć dziś żyją podobnie jak inni Kanadyjczycy. Nocleg po drodze w motelu.
8 dzień:
Podróż w kierunku Pacyfiku obfituje w piękne krajobrazy zmieniające się z każdą godziną. Przed oceanem musimy jeszcze przejechać przez Góry Nadbrzeżne, które kuszą pięknymi lasami i kolejnym widokami. Postój w Whistler, znanym ośrodku narciarskim i miejscu zimowych igrzysk olimpijskich. Przed dojazdem do Vancouver czeka nas jeszcze postój przy imponującym wodospadzie Shannon. Po krótkim trekkingu pod sam wodospad wracamy do Vancouver i kończymy podróż po zachodniej części Kanady. Nocleg w Vancouver.
9 dzień:
Przejazd na lotnisko i lot do Montrealu położonego we wschodniej części kraju. Niemal pięciogodzinny lot uzmysławia jak wielkim krajem jest Kanada. Wieczorem dolot do Montrealu i przejazd do hotelu w centrum miasta.
10 dzień:
Dzień spędzony w Montrealu, największym mieście francuskojęzycznej części kraju. Montreal to fascynujące miasto słynące z wielu atrakcji. Będziemy odkrywać urokliwe, brukowane uliczki i zabytkowe budynki Starego Miasta. Zwiedzimy Bazylikę Notre-Dame i inne ciekawsze miejsca. Montreal przypomina w wielu miejscach miasta francuskie. Znany jest też z fantastycznej kuchni. W okolicach Vieux-Port (Starego Portu) zobaczymy jachty. Choć Montreal nie leży bezpośrednio nad oceanem, ale nad rzeką św. Wawrzyńca, jest jednym z najważniejszych portów Kanady. Kolejny nocleg w Montrealu.
11 dzień:
Przejazd na dworzec kolejowy. Kilkugodzinna podróż pociągiem do Toronto. Jedyna okazja sprawdzenia jak funkcjonuje wciąż popularna kanadyjska kolej. Po południu przyjazd do Toronto i przejazd do hotelu. W tym dniu mamy w planie CN Tower - wjazd na poziom widokowy (na wysokości 342 m), najwyższej wieży telewizyjnej świata. Z tarasu w pogodne dni ponoć można nawet dostrzec Wodospad Niagara. Nocleg w hotelu w Toronto.
12 dzień:
Fakultatywna jednodniowa wycieczka nad Wodospad Niagara. Przejazd do Wodospadów Niagara i oglądanie kaskad od strony kanadyjskiej. Krótki rejs widokowy po rzece Niagara, mały statek podpływa niemal pod same wodospady. Powrót do Toronto. Osoby, które nie uczestniczą w wycieczce dysponują czasem wolnym w Toronto. Nocleg w hotelu w Toronto.
13 dzień:
Rejs małym statkiem po jeziorze Ontario, miasto z perspektywy wody wygląda jeszcze ciekawiej. Spacer po Downtown i śmiało przebudowanej dzielnicy Distilery. Mnóstwo tu pięknych gmachów, uwagę zwraca budynek parlamentu prowincji oraz nowy i stary ratusz. Po południu przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.
14 dzień:
Przylot na lotnisko w Warszawie.

Program fakultatywny

- jednodniowa wycieczka nad Wodospad Niagara po stronie kanadyjskiej.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
12 noclegów w hotelach, motelach o standardzie ok. ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, kafeteriach lub pakiety śniadaniowe, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi i nadawanym bagażem, przejazdy vanami w zachodniej części Kanady, komunikacja miejska w Vancouver, Montrealu i Toronto, przejazd pociągiem, rejsy promem i małym statkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, pośrednictwo ETA do Kanady, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Zapraszamy na fascynującą podróż do Kanady. Wycieczka odsłoni niezwykłe krajobrazy, przyrodnicze cuda, różnorodność kultur i historii. Podczas wycieczki odkryjemy miasta, takie jak Vancouver i Toronto, gdzie poznasz puls miejskiego życia i kultury. Odwiedzimy Parki Narodowe w Górach Skalistych, gdzie majestatyczne szczyty i turkusowe jeziora zachwycą swoim pięknem. Zagłębimy się w kulturze Montrealu, odkrywając wpływy francuskie i angielskie. Wyprawa skierowana jest dla osób, które kochają dynamiczne podróże, czerpią radość z odkrywania odległych miejsc i zanurzania się w odmiennych kulturach. Odwiedzimy atrakcyjne i popularne miejsca, ale staramy się również odkryć te poza głównym szlakiem turystycznym. Podczas wyprawy często będziemy zmieniać lokalizacje i korzystać z różnych środków transportu. Noclegi przewidujemy w komfortowych hotelach, motelach o standardzie trzygwiazdkowym, z dbałością o dogodną lokalizację. Wyprawa przeznaczona jest dla optymistycznych osób, które cieszą się na myśl o odkrywaniu świata i dzieleniu tych przeżyć z innymi uczestnikami wycieczki. Choć nie jest to trudna trasa, wymaga dobrej kondycji fizycznej ze względu na jej intensywny charakter. Od samego początku do końca wyprawy towarzyszy polski pilot. Odkryj Kanadę od zachodu po wschód, zanurzając się w pięknie tego fascynującego kraju!
Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych – będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważne min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Biuro pośredniczy w uzyskaniu ETY do Kanady.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kanada. Odwiedzany kraj należy do bezpiecznych. Należy uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 800 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności nie przewidzianych w programie,
- zwyczajowych napiwków - ok. 50 USD,
- ewentualnych pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/posiłek).
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Kanada - Dwie strony Kanady 2025   (skrót: DWIE STRONY KANADY 2025 PAX WG PROGRAMU)
14.06 - 27.06.2025
 14 dni / KEEV0614
24899 zł   14999 zł + 800 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17899 zł
Rezerwuj
09.08 - 22.08.2025
 14 dni / KEEV0809
24899 zł   14999 zł + 800 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 14999 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link