Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Malta i Gozo - Cuda Historii
Informacje
Galeria


» przejdź do galerii
Malta i Gozo - Cuda Historii

Rajskie wyspy otoczone z każdej strony przez wody Morza Śródziemnego - miejsca na skraju Europy, które świetnie się sprawdzą na ciekawą wycieczkę połączoną z wymarzonym wypoczynkiem. Długa, interesująca historia, piękna pogoda, błękitna woda , moc tajemniczych zakątków to doskonały pomysł na spędzenie wakacji życia i zachłyśnięcie się klimatem jednego z najmniejszych państw Europy.
Na wyspach nie brak starożytnych świątyń, grobowców, monumentalnych budowli i wzniosłych pałaców czy kościołów. Wspaniałe krajobrazy, strome zbocza klifów, śródziemnomorska roślinność, tworzą niezapomniane widoki. To tu archeolodzy odnaleźli jedne z najstarszych , megalitycznych świątyń, których powstanie datuje się na 3600-3200 r p.n.e.

- Valletta - stolica Malty, w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2018 została Europejską Stolicą Kultury. Na niewielkiej powierzchni znajduje się ponad 300 zabytków zachęcających do zwiedzania.
Valletta to również wyśmienite jedzenie i wspaniała atmosfera.
- Katedra św. Jana Chrzciciela - jedna z największych atrakcji Malty. Wybudowany w latach 1573-1577 kościół zakonu joannitów, skrywa barokowy przepych, niezliczoną ilość ornamentów i dzieł sztuki (m.in. obrazy Caravaggio)
- Gozo - siostrzana wyspa Malty, sielska, cicha oaza spokoju.
- Rabat (Gozo) - stolica wyspy, obecnie zwana Victorią na cześć królowej Victorii
- Mdina - dawna stolica Malty, nosi miano Silent City (nagrywano tu filmy t.j. "Gra o Tron", "Hrabia Monte Christo")
- Rabat (Malta) - miasteczka o arabskim charakterze z typową maltańską architekturą.
- Klify Dingli - to niezwykle dziewiczy obszar, jeden z najbardziej niesamowitych zakątów na Malcie, nienaruszony turystyczną działalnością. Wyrastający z wody na ponad 200 metrów skalny ląd to zapierający dech w piersiach widok, który dostarcza niesamowitych wrażeń.
- Marsaxlokk - to kolorowa rybacka wioska, w której raz w tygodniu odbywa się znany na całej wyspie targ
- Blue Grotto - kompleks jaskiń, do którego można zaliczyć 7 skalnych zagłębień, powstałych wzdłuż linii wybrzeża. Woda w Błękitnej Grocie jest przezroczysta i w promieniach słońca mieni się odcieniami błękitu i turkusu tworząc magiczny spektakl światła i koloru.

Program
1 dzień:
Spotkanie z przedstawicielem Almatur na lotnisku Chopina w Warszawie . Odprawa. Przelot na Maltę pod opieką pilota Almatur, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg
2 dzień:
Śniadanie, spotkanie z rezydentem i omówienie programu wycieczki. Czas wolny na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju – Valletty – wybudowanej i ufortyfikowanej przez Zakon Joannitów w 1571r. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównej bramy prowadzącej do miasta, obok której znajduje się budynek maltańskiego Parlamentu. Stamtąd udamy się do Górnych Ogrodów (Upper Barracca Gardens) skąd rozciąga się przepiękna panorama na Wielki Port. Następnie przejdziemy malowniczymi uliczkami miasta, m.in. Merchant Street oraz Republik Street w stronę budynku Biblioteki oraz głównego placu miasta, przy którym znajduje się Pałac Wielkich Mistrzów.
Wejście do Konkatedry Św. Jana – miejsca pochówku kawalerów maltańskich i ich najważniejszego kościoła. W oratorium zobaczymy dwa słynne obrazy Caravaggia: „Ścięcie Św. Jana” oraz „Święty Hieronim”. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na wyspę Gozo, drugą co do wielkości wyspę w Archipelagu Maltańskim. Przeprawa promowa. Zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od Dwejra Point, gdzie zobaczymy naturalne piękno Gozo, m.in. Fungus Rock oraz tzw. Wewnętrzne Morze. Następnie zwiedzimy stolicę wyspy – Rabat – spacerując przez dawną, arabską część miasta. Odwiedzimy Centrum Lokalnego Rękodzieła, gdzie zobaczymy lokalnie wytwarzane produkty. Przejedziemy do tradycyjnej wioski rybackiej Xlendi, głównego portu Archipelagu Maltańskiego z czasów panowania Felicjan.. Powrót promem na Maltę , transfer do hotelu. Wejściae do prehistorycznej świątyni megalitycznej Ggantija wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Mdinie – fortecy i dawnej stolicy Malty, która dziś nazywana jest często Cichym Miastem. Przejdziemy główną ulicą, przy której wybudowane zostały przepiękne barokowe pałace. Udamy się w stronę katedry, najważniejszego kościoła na Malcie. Wejdziemy na mury obronne, skąd roztacza się przepiękna panorama na znaczną część wyspy. Po wyjściu z Mdiny skierujemy się do Rabatu - miasteczka o arabskim charakterze z typową maltańską architekturą. Za dodatkową opłatą (6 EUR/os.) możliwość wejścia do Rzymskich Katakumb w Rabacie, miejsca gdzie za czasów rzymskich chowano zmarłych. Na zakończenie przejedziemy na klify Dingli –najwyżej położony punkt na Malce skąd roztacza się przepiękny widok. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg
7 dzień:
Po śniadaniu wycieczka na południową część wyspy do najstarszej maltańskiej wioski rybackiej Marsaxlokk. Weźmiemy udział w coniedzielnym targu z lokalnymi specjałami (m.in. sery, słodycze, chleb), jak również będziemy podziwiać tradycyjne, kolorowe, maltańskie łodzie zwane luzzu. Następnie przejedziemy na wybrzeże, w kierunku kompleksu jaskiń Blue Grotto - jednej z największych atrakcji turystycznych Malty. To naturalnie wyrzeźbione przez morskie fale jaskinie, z niezwykłą lazurową wodą. Za dodatkową opłatą (ok. 10 EUR/os.) rejs po jaskiniach (wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych). Powrót do hotelu wczesnym popołudniem, czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot powrotny do Warszawy na lotnisko Chopina.
Program fakultatywny
Rejs na Comino – ok 28 eur

Valletta Grand Harobour Boat Cruise – ok. 18 eur
Świadczenia
Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu o standardzie *** (miejscowość nadmorska). Funkcjonalnie wyposażone pokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją (opcja dopłaty do pok. 1 osobowego - 500 PLN/pobyt).
Wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu (opcja dopłaty za obiadokolacje - 300 PLN/pobyt).
Transport: przelot samolotem na trasie WAW-Malta-WAW zgodnie z rozkładem lotów.
Zbiórka na Lotnisku Chopina na ok. 2,5 godz. przed odlotem. Transfer z lotniska do hotelu i na lotnisko autokarem lub minibusem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka rezydenta.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (wejścia do kontraketdry św. Jana w Valletta i do prehistorycznej świątyni megalitycznej Ggantija na Gozo), przewodnicy lokalni, transport, Koszt - ok. 185 EUR/os. Cena nie zawiera innych wejść wymienionych w programie jako dodatkowo płatne.
- programu fakultatywnego proponowanego na miejscu przez Pilota (m.in.: Rejs na Comino – ok 28 eur, Valletta Grand Harobour Boat Cruise – ok. 18 eur, )
- dopłaty do pok. 1-os - 500 PLN/pobyt
- dopłaty do obiadokolacji - 300 PLN/pobyt (dla chętnych)

UWAGA: na terytorium Malty będą wpuszczane tylko i wyłącznie osoby w pełni zaszczepione (tzn. zaszczepione 2 lub 3 dawkami, powyżej 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki). Osoby takie muszą posiadać ważny certyfikat Covidowy.
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 15 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 15 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Malta i Gozo - Cuda Historii   (skrót: MALTA CUDA HISTORII 2022 PAX BB)
18.06 - 25.06.2022
 8 dni / PMTO0618
3599 zł Rezerwuj
10.09 - 17.09.2022
 8 dni / PMTO0910
3599 zł Rezerwuj
24.09 - 01.10.2022
 8 dni / PMTO0924
3599 zł Rezerwuj
01.10 - 08.10.2022
 8 dni / PMTO1001
3149 zł Rezerwuj
08.10 - 15.10.2022
 8 dni / PMTO1008
3149 zł Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2022
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link