zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Szwecja - Tysiąc wysp i Trzy Korony

Informacje layout
Galeria
Sztokholm - widok ogólny na starą część
* Sztokholm * Drottingholm * Uppsala

Program

1 dzień:

Zbiórka w Warszawie. Przelot na lotnisko Sztokholm Arlanda. Transfer z lotniska do hotelu, złożenie bagażu. Przejazd do centrum Sztokholmu. Na skraju wyspy Kungsholmen znajduje się jeden z symboli Sztokholmu - Ratusz miejski. Imponująca, stuletnia budowla ze 106-metrową wieżą zwieńczoną godłem państwowym - Trzema Koronami jest także miejscem dorocznego wręczania Nagród Nobla. Po obejrzeniu kompleksu wraz z tarasem widokowym z panoramą wysp na Jeziorze Mälaren, spacer przez okolice dawną dzielnicę Klara, pod gmachem Riksdagu - parlamentu - na Gamla Stan, czyli Stare Miasto. Zwiedzanie sztokholmskiej Katedry św. Mikołaja, czyli Storkyrkan, gdzie odbywają się królewskie śluby. Spacer po dzielnicy zakończymy na rynku Stortorget, gdzie, wśród kolorowych kamienic z XVII wieku i młodszych w dawnym ratuszu znajduje się Muzeum Nobla (zwiedzanie indywidualne dla chętnych). Przejazd do hotelu.

2 dzień:

Po śniadaniu przejazd na zieloną wyspę Djurgarden, czyli do dawnego królewskiego zwierzyńca, na której od końca XIX wieku pomieściło się kilka muzeów i liczne parki. Zaczniemy od absolutnie unikatowego Vasa Museum. Pod dachem znajduje się w 90 % oryginalny żaglowy okręt z 1628 r. Zbudowany jako flagowa i największa na Bałtyku jednostka, zatonął podczas pierwszego rejsu. Zakonserwowany na dnie tuż obok wybrzeża stolicy Szwecji, wyłowiony po 333 latach, zadziwia ogromem oraz bogactwem zdobień. Następnie będzie czas na indywidualne zwiedzanie innego muzeum: Muzeum Abby to gratka nie tylko dla zagorzałych miłośników szwedzkiego kwartetu. Alternatywą jest Skansen, czyli muzeum na wolnym powietrzu, od którego wzięła się popularna nazwa. Oryginał to nie tylko zaaranżowane z przeniesionych budynków szwedzkie wsie, dworki, miasteczka sprzed stu i więcej lat. To krajobrazowy park, odgrywający dawne czasy aktorzy oraz muzykanci i wiele innych atrakcji. Wieczorem przejazd do Södermalm, dzielnicy modnych knajp, ale i drewnianych domków i ogromnych kościołów, rozsławionej m.in. przez autora kryminałów - Stiega Larssona. Spacerując po niej, zajdziemy na przynajmniej jeden z punktów widokowych z panoramą Sztokholmu na tle Bałtyku i jeziora. Przejazd do hotelu.

3 dzień:

Trzeci dzień poświęcimy królewskim rezydencjom szwedzkiej monarchii. Po śniadaniu wizyta w Kungliga Slott, czyli głównym pałacu, postawionym w stylu barokowym w I połowie XVIII w. w miejscu spalonego średniowiecznego zamku Tre Kronor. Dziś tylko w największe uroczystości gości rodzinę królewską. Zwiedzimy monumentalną sień zamkową, a chętni zwiedzą wybrane wnętrza: polskiego turystę zainteresuje zwłaszcza Królewska Zbrojownia, w której znajdzie zbroję konną Zygmunta Augusta czy dziecięcą - Zygmunta III oraz wiele innych poloników. Następnie z przystani udamy się w rejs do pałacu Drottningholm, położonym na zachód od miasta, na wyspie jeziora Mälaren. Nazwa pochodzi od królowej Katarzyny Jagiellonki. Tu współcześnie mieszka rodzina z dynastii Bernadotte z królem Karolem XVI Gustawem. Część pałacu strzeżonego przez pochodzące z Warszawy lwy oraz większa część parku udostępnione są do zwiedzania. Oprócz apartamentów historycznych z wielką, klasycystyczną biblioteką, przejdziemy się po francuskim i angielskim ogrodzie, a wytrwali zobaczą też pawilon chiński. Powrót do Sztokholmu do nowoczesnej dzielnicy Norrmalm, gdzie zobaczymy Sergels Torg i inne popularne miejsca spotkań. Powrót do hotelu.

4 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd (pociągiem lub autobusem) do dawnej stolicy - Uppsali. Położone ok. 80 km na północ od Sztokholmu, piąte co do wielkości miasto jest siedzibą zarówno najstarszego i najlepszego w królestwie uniwersytetu, jak i Kościoła Szwecji. Gotycka katedra - od połowy XVI w. luterańska - jest siedzibą arcybiskupów, zwierzchników kościoła oraz miejscem koronacji, jak i spoczynku wielu znanych osób, m.in. Katarzyny Jagiellonki. Przejdziemy wśród zabytkowych budowli do XIX-wiecznej siedziby biblioteki uniwersyteckiej - Carolina Redviva, gdzie przechowywany jest m.in. prywatny księgozbiór Mikołaja Kopernika, zrabowany w czasie „Potopu” oraz wczesnośredniowieczna „Złota Biblia”. Część z tych zabytków jest na wystawie. Obok biblioteki widać na wzgórzu zamek. Powrót do Sztokholmu i przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Świadczenia

Zakwaterowanie:

3 noclegi w hotelu *** w granicach Sztokholmu. Pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

3 śniadania w formie bufetu (szwedzki stół). Pilot przeznaczy czas na dodatkowe posiłki w trakcie zwiedzania.

Transport:

Przelot samolotem linii Lot lub innych na trasie Warszawa - Sztokholm - Warszawa. Zbiórka na Lotnisku Chopina ok. 2,5 h przed wylotem. Dokładna godzina wylotu będzie potwierdzona ok. miesiąca przed rozpoczęciem imprezy. Przejazd autobusem z lotniska i na lotnisko. Podczas zwiedzania grupa porusza się komunikacją publiczną, ew. również wynajętym autobusem oraz statkiem (rejs do Drottningholm) - w ramach kosztów realizacji programu.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników( są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dokument: dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie zawiera: - Kosztów realizacji programu: biletów wstępu, opłat lokalnych, kosztów przewodnika miejscowego i przejazdów w trakcie zwiedzania. W sumie ok. 180 EUR.

- programu fakultatywnego

- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Szwecja - Tysiąc wysp i Trzy Korony   (skrót: SZTOKHOLM_WEEKEND_SAMOLOT PAX BB)
29.08 - 01.09.2024
 4 dni / PSTS0829
4634 zł   3019 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2219 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link