Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA DLA STUDENTA ZIMA LEGITYMACJE ISIC BILETY LOTNICZE
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Obozy i kolonie

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Warto zobaczyć
« wróć do listy imprez
Turcja - Didim, Pamukkale, Istambuł - rekreacja - objazd (wiek 14-18)
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Przygotuj się na emocjonującą podróż do orientalnego kraju. Z nami zobaczysz: Istambuł - metropolię będącą mieszanką Orientu i Zachodu, śnieżnobiałe tarasy Pamukkale - Bawełnianego Zamku, Efez - najlepiej zachowane starożytne miasto w regionie śródziemnomorskim, czy Troję - w której rozgrywały się wydarzenia opisywane przez Homera. Spędzisz kilka dni nad Morzem Egejskim, na piaszczystych plażach Didim. Dowiesz się ile waży koń trojański i z czego słynął Pergamon i Milet, poznasz smak prawdziwego kebaba i tureckiego ajranu.Program

Rekreacja – objazd (R) (14-18 lat)
1 dzień:
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg tranzytowy.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne. Przejazd do Istambułu, kolacja, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu: Hagia Sofia (z zewnątrz), Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom oraz cysternę Yerebatan Saray. Dla chętnych – rejs statkiem po Bosforze. Czas na zakupy na Wielkim Bazarze. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Pamukkale. Postój w Kutahyi, miejscowości znanej z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu. Przejazd do hotelu w Pamukkale, zakwaterowanie, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale i zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis. Wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Nocleg w Pamukkale.
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu – największego zabytku archeologicznego Turcji. Przejazd do Meryemany i zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej. Kontynuacja przejazdu do Didim. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7-11 dzień:
Pobyt w Didim: zwiedzanie kurortu i świątyni Apollina (wstęp ok. 3 EUR), dyskoteki, wyjście do lunaparku i na bazar turecki, nauka języka tureckiego, kąpiele w basenie hotelowym i morzu, plażowanie, zabawy integracyjne a także, zwiedzanie bazaru tureckiego, zapoznanie się z kulturą islamu, wizyta w miejscowym meczecie, nauka podstawowych zwrotów języka tureckiego. Dla chętnych uczestnictwo w programie fakultatywnym.
12 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie. Przejazd do Troi – zwiedzanie antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Nocleg w Gelibolu.
13 dzień:
Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele. Przejazd w kierunku granicy turecko – bułgarskiej. Krótki postój w granicznym Edirne. Dalszy przejazd w kierunku kraju.
14 dzień:
Powrót do Polski w godzinach południowych.

Program fakultatywny

Rejs statkiem po Bosforze – cena ok. 20 EUR.
Wieczór turecki – cena ok. 30 EUR.
Łaźnia turecka – cena ok. 15 EUR.
Rejs statkiem (z lunchem) po Morzu Egejskim – cena ok. 15 EUR.
Dalyan (kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wykutymi w skałach, niezwykła Żółwia Plaża) – cena ok. 60 EUR.
Sporty wodne na plaży – wodne rowery, sofy i banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju atrakcji).


Świadczenia

Zakwaterowanie:
12 noclegów w hotelach o standardzie ***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2-, 3-os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. W hotelach restauracja, bar, kantor wymiany walut. W Didim – podczas najdłuższego wypoczynku – zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum kurortu, w odległości ok. 100- 400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie ok. 4 EUR/ pokój.
Wyżywienie:
W trakcie objazdu 2 posiłki, napoje do kolacji dodatkowo płatne. W Didim 3 posiłki: śniadanie w formie bufetu, jednodaniowy lunch i obiadokolacja: zupa, drugie danie serwowane i bufet sałatkowy. Do lunchów i obiadokolacji w Didim podawana jest woda. Kuchnia turecka. Na trasie objazdu koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR. Pierwszy posiłek: śniadanie w hotelu w Serbii. Ostatni posiłek: śniadanie w Gelibolu. Prowiant na drogę powrotną.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL- 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN.
Opieka pilota i wychowawców. Realizacja programu.


Informacje praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztu wizy tureckiej i pośrednictwa wizowego 85 zł,
- obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 85 EUR (bilety wstępu, opłaty miejscowe, lokalni przewodnicy),
- programu fakultatywnego,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.
Napoje do posiłków (poza śniadaniami) – dodatkowo płatne.
Zalecane kieszonkowe 150 EUR – nie obejmuje programu fakultatywnego oraz posiłków podczas przejazdu.
Przekroczenie granicy na podstawie ważnego paszportu i wizy. Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz. Belgrad - Edirne (ok. 700 km - ok. 12 godz.). Trasa liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski wymagany jest paszport, ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia wycieczki oraz wiza.
Biuro pośredniczy w jej uzyskaniu – usługa doliczana jest do rezerwacji i wynosi 85 zł (należy przesłać do biura skan paszportu i wypełniony wniosek wizowy, który zostanie przesłany drogą elektroniczną).
Uzyskana wiza uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie indywidualne: https://www.evisa.gov.tr/
Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 21.00. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 07.00 przedostatniego dnia imprezy.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny Turcja - Didim, Pamukkale, Istambuł - rekreacja - objazd     (skrót: TURCJA DIDIM PAMUKKALE ISTAMBUL OBOZ REKREACYJNY PAX FB)
Nr grupy Data Cena 
KTMD070606.07.2019 - 19.07.20192699 zł   2594 zł   Promocja Plan podróżyRezerwuj14 dni
KTMD072020.07.2019 - 02.08.20192699 zł   2594 zł   Promocja Plan podróżyRezerwuj14 dni

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Katalogi
on-line
Pobierz katalog Zima 2019 Zima 2019
Zamów
Obozy i Kolonie Obozy 2019
Zamów
Wycieczki i Wczasy Podróże 2019
Zamów
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC