Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Stambuł Edirne
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Turcja - Niesamowity Stambuł
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Stambuł - Polonezkoy - Edirne

Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Belgradu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg tranzytowy*.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, mieście, które w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Istambułu (wówczas Bizancjum). Później zostało drugą po Bursie stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis meczetu Selimiye Camil. Przejazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych zabytków dawnego Konstantynopola i orientalnego Stambułu. W programie: Hipodrom – w czasach antycznych miały tu miejsce wyścigi konne i wyścigi rydwanów. Zobaczymy Obelisk Totmesa III, Kolumnę Wężową, Kolumnę Konstantyna VII Porfirogenety oraz Fontannę Wilhelma II i pałac wezyra Ibrahima Paszy i jego małżonki - siostry sułtana Sulejmana Wspaniałego – Hatice. Hagia Sofia – dawny Kościół Mądrości Bożej, póżniej meczet, następnie muzum, a ostatnio znów meczet - świątynia najwyższej rangi w Cesarstwie Bizantyńskim, miejsce modłów i koronacji cesarzy bizantyńskich. Hagia Sofia na przestrzeni wieków jest wzorem świątyni doskonałej i symbolem Kościoła bizantyńskiego. Topkapi - rezydencja sułtanów - orientalna budowla składająca sie z pawilonów położonych nad brzegiem Morza Marmara z rozległymi ogrodami. Błękitny Meczet (Sultanahmet Camii) - najwspanialszy przykład sztuki islamskiej w Turcji, usytuowany tuż przy pałacu Topkapi, posiadający aż 6 zachwycających minaretów. Bazar Egipski – czynny do dziś, pachnący przyprawami korzennymi i orientalnymi słodkościami stary bazar, na którym zaopatrywały się sułtańskie kuchnie. Aby odpoczać nieco od intensywnego zwiedzania proponujemy dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze. Podczas rejsu towarzyszyć nam będzie widok na zabytki europejskiej i azjatyckiej części miasta (Wieża Galata, Pałac Dolmahce, Pałac Beylerbeyi). Następnie zaplanujemy czas na zakupy. Można zajrzeć do sklepów z odzieżą skórzaną, wyrobami ze złota, wysokokogatunkową bawełną i najróżniejszymi suvenirami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu meczetu Suleymanyie, gdzie znajdują się mauzolea sułtana Sulejmana Wspaniałego, jego żony Roskolany oraz ich dzieci. Następnie udamy się na zwiedzanie przepięknego i tajemniczego kompleksu podziemnych cystern Yerebatan Saray. Czas wolny na Wielkim Złotym Bazarze - jednym z największych obiektów tego typu na świecie. Ogromna powierzchnia, 22 bramy, meczety, fontanny, restauracje, kawiarnie i tysiące sklepików. Sprzedaje się tu naprawdę wszystko – od przypraw, poprzez biżuterię, wyroby garncarskie po dywany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu: Pałac Dolmabahce - imponująca budowla kipiąca przepychem, złotem, kryształami i marmurem. Pałac miał z założenia sprawiać wrażenie na zagranicznych gościach, dlatego wzorowano go na Luwrze i Pałacu Buckingham. Wnętrza pałacu pokrywają obrazy włoskich i francuskich mistrzów. Meble sprowadzono z Paryża, porcelanę z S?vres, wyroby jedwabne m.in. z Lyonu. Następnie przejazd na azjatycką stronę Stambułu. Zwiedzimy Polonezkoy – polską osadę pod Stambułem, a ze wzgórza Camlice podziwiać będziemy przepiękną panoramę miasta z górującym nad nią, aktualnie największym w Turcji, Wielkim Meczetem Çamlica. Przejazd do Edrirne, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokancie. Nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Edirne i czas na zakupy na kameralnym bazarze. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację.
7 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.
Program fakultatywny
- rejs statkiem po Bosforze - ok. 25 EUR
- w terminie 06 - Impreza Sylwestrowa na statku (na zapytanie) - ok. 200 EUR
Świadczenia
Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach o standardzie***: 3 w Stambule, 1 w Edrine. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
4 śniadania, 4 obiadokolacje.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP - 1000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, chusta na ramiona, nakrycie głowy (chusta); dla mężczyzn: długie spodnie, koszula zakrywająca ramiona. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 4100 km. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Informacje o cenie
Cena podstawowa nie obejmuje:
- opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie w Serbii - ok. 35 EUR,
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 190 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - Niesamowity Stambuł   (skrót: NIESAMOWITY STAMBUL 2023 PAX HB)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2023
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link