zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Stambuł Edirne
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Turcja - Niesamowity Stambuł

Informacje layout
Galeria
Turcja - Niesamowity Stambuł
Stambuł - Polonezkoy - Edirne

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Belgradu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg tranzytowy*.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, mieście, które w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Istambułu (wówczas Bizancjum). Później zostało drugą po Bursie stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis meczetu Selimiye Camil. Przejazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych zabytków dawnego Konstantynopola i orientalnego Stambułu. W programie: Hipodrom – w czasach antycznych miały tu miejsce wyścigi konne i wyścigi rydwanów. Zobaczymy Obelisk Totmesa III, Kolumnę Wężową, Kolumnę Konstantyna VII Porfirogenety oraz Fontannę Wilhelma II i pałac wezyra Ibrahima Paszy i jego małżonki - siostry sułtana Sulejmana Wspaniałego – Hatice. Hagia Sofia – dawny Kościół Mądrości Bożej, póżniej meczet, następnie muzum, a ostatnio znów meczet - świątynia najwyższej rangi w Cesarstwie Bizantyńskim, miejsce modłów i koronacji cesarzy bizantyńskich. Hagia Sofia na przestrzeni wieków jest wzorem świątyni doskonałej i symbolem Kościoła bizantyńskiego. Topkapi - rezydencja sułtanów - orientalna budowla składająca sie z pawilonów położonych nad brzegiem Morza Marmara z rozległymi ogrodami. Błękitny Meczet (Sultanahmet Camii) - najwspanialszy przykład sztuki islamskiej w Turcji, usytuowany tuż przy pałacu Topkapi, posiadający aż 6 zachwycających minaretów. Bazar Egipski – czynny do dziś, pachnący przyprawami korzennymi i orientalnymi słodkościami stary bazar, na którym zaopatrywały się sułtańskie kuchnie. Aby odpoczać nieco od intensywnego zwiedzania proponujemy dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze. Podczas rejsu towarzyszyć nam będzie widok na zabytki europejskiej i azjatyckiej części miasta (Wieża Galata, Pałac Dolmahce, Pałac Beylerbeyi). Następnie zaplanujemy czas na zakupy. Można zajrzeć do sklepów z odzieżą skórzaną, wyrobami ze złota, wysokokogatunkową bawełną i najróżniejszymi suvenirami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu meczetu Suleymanyie, gdzie znajdują się mauzolea sułtana Sulejmana Wspaniałego, jego żony Roskolany oraz ich dzieci. Następnie udamy się na zwiedzanie przepięknego i tajemniczego kompleksu podziemnych cystern Yerebatan Saray. Czas wolny na Wielkim Złotym Bazarze - jednym z największych obiektów tego typu na świecie. Ogromna powierzchnia, 22 bramy, meczety, fontanny, restauracje, kawiarnie i tysiące sklepików. Sprzedaje się tu naprawdę wszystko – od przypraw, poprzez biżuterię, wyroby garncarskie po dywany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu: Pałac Dolmabahce - imponująca budowla kipiąca przepychem, złotem, kryształami i marmurem. Pałac miał z założenia sprawiać wrażenie na zagranicznych gościach, dlatego wzorowano go na Luwrze i Pałacu Buckingham. Wnętrza pałacu pokrywają obrazy włoskich i francuskich mistrzów. Meble sprowadzono z Paryża, porcelanę z S?vres, wyroby jedwabne m.in. z Lyonu. Następnie przejazd na azjatycką stronę Stambułu. Zwiedzimy Polonezkoy – polską osadę pod Stambułem, a ze wzgórza Camlice podziwiać będziemy przepiękną panoramę miasta z górującym nad nią, aktualnie największym w Turcji, Wielkim Meczetem Çamlica. Przejazd do Edrirne, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokancie. Nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Edirne i czas na zakupy na kameralnym bazarze. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację.
7 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Bosforze - ok. 25 EUR
- w terminie 06 - Impreza Sylwestrowa na statku (na zapytanie) - ok. 200 EUR

Świadczenia

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach o standardzie***: 3 w Stambule, 1 w Edrine. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
4 śniadania, 4 obiadokolacje.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP - 1000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, chusta na ramiona, nakrycie głowy (chusta); dla mężczyzn: długie spodnie, koszula zakrywająca ramiona. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 4100 km. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie w Serbii - ok. 35 EUR,
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 190 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - Niesamowity Stambuł   (skrót: NIESAMOWITY STAMBUL 2023 PAX HB)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link