zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna >

Informacje layout
Galeria

American dream w Kalifornii

Wiek uczestników: 13-18 lat

Los Angeles to najludniejsze miasto stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w USA (za Nowym Jorkiem). Zwane często City of Angels lub po prostu L.A., Los Angeles stanowi światowe centrum biznesu, handlu międzynarodowego, rozrywki, kultury, mediów, mody, nauki, sportu, technologii i edukacji. Los Angeles uznane zostało za 3. najbogatsze oraz 5. najbardziej wpływowe miasto świata. Jako że Los Angeles jest siedzibą Hollywood, zyskało przydomek "Światowej Stolicy Rozrywki", przodując w produkcji filmów, programów telewizyjnych, sztuk scenicznych, gier wideo oraz muzyki. To tu mieści się tu jedna z najbardziej znanych i ekskluzywnych dzielnic na świecie - Beverly Hills, którą zamieszkuje szerokie grono słynnych osób, a ich posiadłości osiągają niebagatelne ceny. Los Angeles to także plaże,do najsłynniejszych należą Long Beach i Malibu. Los Angeles dwukrotnie zorganizowało Letnie Igrzyska Olimpijskie - w roku 1932 oraz 1984.

PLUS - szkoła językowa założona w 1972r., specjalizująca się o organizowaniu wyjazdów językowych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w kampusie California State University (Northridge Campus)położonym na przedmieściach Los Angeles, w bezpiecznym i przyjaznym dla studentów miejscu (kampus jest monitorowany przez policję). Na terenie kampusu studenci mogą korzystać z obiektów sportowych, basenu, stołówki oraz dostępu do internetu. Za niewielką odpłatnością (około 5 USD) można korzystać z pralni. W odległości kilkunastu minut od
kampusu znajdują się sklepy i restauracje.

Jeśli szukasz wrażeń, chcesz przeżyć przygodę życia i zwiedzić część zachodniego wybrzeża USA, a jednocześnie
chcesz poprawić swoją znajomość języka angielskiego, ten program jest właśnie dla Ciebie! PLUS stworzył unikalny program PLUS Experience łączący naukę języka angielskiego z odkrywaniem uroków Los Angeles, Las Vegas i Wielkiego Kanionu. Niezwykle bogaty pakiet wycieczek oraz różnorodność zajęć pozalekcyjnych sprawiają, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Program PLUS Experience to gratka dla każdego kto chce odwiedzić i poznać jedne z najpopularniejszych miejsc w USA. Spędzisz czas w Las Vegas i poczujesz magię tego miejsca, zobaczysz zachwycające widoki Wielkiego Kanionu i doświadczysz kalifornijskiego słońca w Los Angeles.

Program

Program: 20 lekcji (po 45 minut) języka angielskiego tygodniowo; grupy o mieszanych narodowościach; maksymalnie 15 studentów w grupie; grupy o zróżnicowanych poziomach nauczania – od elementary do advanced; wykwalifikowani nauczyciele z certyfikatami; test kwalifikacyjny; certyfikat po ukończeniu kursu; materiały edukacyjne w cenie kursu.

Szkoła zapewnia niezwykle bogaty i urozmaicony program zajęć popołudniowych, wieczornych i weekendowych – zajęcia sportowe i rekreacyjne, talent show, dyskoteki, gry i zabawy. W cenie kursu 4 dniowy wyjazd do Las Vegas i Grand Canion oraz pięć półdniowych wycieczek (Los Angeles i jego główne atrakcje, np. Beverly Hills & Hollywood, Rodeo Drive, Griffith Observatory), Malibu, Santa Barbara .

Przykładowy plan zajęć (rozkład dni i lekcji może ulec zmianie)

1 dzień:
(Piątek) - Przelot do Los Angeles i transfer pod opieką pilota Biura Podróży Almatur do College State University, zakwaterowanie, Orientation Tour.
2 dzień:
(Sobota) – całodniowa wycieczka Los Angeles – The Getty Museum, Venice Beach, Santa Monica (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, lunch i kolacja).
3 dzień:
(Niedziela) – 07:30-08:00 Śniadanie, 08:30 Całodniowa wycieczka do Los Angeles – California Science Center (wejście), Los Angeles Farmer's Market, Shoping at the Grove Huntington Beach (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, lunch i kolacja).
4 dzień:
07:30-08:00 Śniadanie, 08:30-12:15 Test kwalifikacyjny i zajęcia lekcyjne w szkole; 12:15-13:15 Lunch, po południu półdniowa wycieczka - Hollywood Bus Tour: Hollywood & Highland Center, Beverly Hills, Shoping on Rodeo Drive, kolacja w Hard Rock Cafe w Hollywood (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS).
5 dzień:
07:30-08:00 Śniadanie, 08:30 - Całodniowa wycieczka do San Diego – La Jolla Cove Beach, Old Town San Diego, Bus Tour of GasLamp Discrict, Seaport Village (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, lunch i kolacja).
6 dzień:
07:30-08:00 Śniadanie, 08:30-12:15 - Zajęcia lekcyjne w szkole, 12.15-13.15 lunch; 13.15-17.00 zajęcia lekcyjne w szkole; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Red, White & Blue Disco Night.
7 dzień:
07:30-08:00 Śniadanie, 08:30-12:15 - Zajęcia lekcyjne w szkole, 12.15-13.15 lunch; po południu półdniowa wycieczka do Malibu i Santa Barbara: Malibu Country Mart&Beach; Steams Wharf, Shoping on State Street w Santa Barbara (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja).
8 dzień:
(Piątek) 07:30-08:00 Śniadanie, 08:30-12:15 - Zajęcia lekcyjne w szkole, 12.15-13.15 lunch; 13.15-17.00 zajęcia lekcyjne w szkole; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Pool Party.
9 dzień:
(Sobota) 07:30-08:00 Śniadanie, 08:30-12:15 - Zajęcia lekcyjne w szkole, 12.15-13.15 lunch; 13.15-17.00 gry i zajęcia sportowe na terenie Campusu; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem
10 dzień:
(Niedziela) 07:30-08:00 Śniadanie, 08:30-12:15 - Zajęcia lekcyjne w szkole, 12.15-13.15 lunch; po południu półdniowa wycieczka: Downtown Los Angeles Bus Tour: Olvera Street Outside of Dorothy Chandler Pavilion, Walt Disney Concert Hall, Staples Center (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja).
11 dzień:
(Poniedziałek) 07:30-08:00 Śniadanie, Przejazd z Los Angeles do Bartsow – zakupy w Barstow Outlets; przejazd do Calico Ghost Town – zwiedzanie miasteczka z Dzikiego Zachodu (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja i nocleg).
12 dzień:
Rano Śniadanie, Całodniowa wycieczka – Grand Canyon South Rim (wejście); po południu zwiedzanie Las Vegas Fremont Street Experience (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja i nocleg).
13 dzień:
Rano Śniadanie, Całodniowe zwiedzanie Las Vegas – Hoover Dam, Las Vegas Sign, Fremont Street Show, Bellagio Water Show (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja i nocleg).
14 dzień:
Rano Śniadanie, Po śniadaniu zakupy w Las Vegas Outlets; po południu przejazd do Los Angeles i nocleg w hotelu.
15 dzień:
(Piątek) – wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Świadczenia

Zakwaterowanie: Los Angeles: w kampusie California State University, w pokojach 2-osobowych typu studio, ze wspólną łazienką (przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 40 USD/os. zwracana ostatniego dnia jeśli nie zostały wyrządzone szkody). Las Vegas i Kingman: w hotelu**, w pokojach 4-os., 2 osoby na podwójnym łóżku.
Wyżywienie: całodzienne, w formie bufetu, serwowane w stołówce na terenie kampusu: śniadania, lunch i kolacje; w czasie wycieczek całodniowych do Grand Canyon i Las Vegas - śniadania i obiadokolacje. Napoje do posiłków. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu. Prosimy uwzględnić specyfikę kuchni amerykańskiej.
Transport: Przelot samolotem liniowym LOT na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa.
Wylot z Warszawy o 16:45, przylot do Los Angeles o 20:00.
Wylot z Los Angeles o 22:00, przylot do Warszawy o 18:35 (przylot następnego dnia)
Przelot i Transfer (pod opieką pilota Biura Podróży Almatur) busem z lotniska w Los Angeles do miejsca zakwaterowania i z powrotem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł/osoba
Opieka Rezydenta i Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Zbiórka na lotnisku Chopina na 3 godziny przed ustaloną godziną wylotu w hali odlotów, stanowisko odpraw Almaturu. Bagaż do 23 kg rejestrowany plus bagaż podręczny do 8 kg o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23.

Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do odebrania uczestników z lotniska Chopina w Warszawie.

Sugerowane kieszonkowe w wysokości ok. 300-350 USD. Zalecamy zabranie stroju kąpielowego, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych i kremu z wysokim filtrem, adaptera sieciowego (amerykańskie kontakty). W celu ułatwienia kontaktu prosimy o podawanie konsultantom sprzedaży adresów poczty elektronicznej (e-mail). Uczestnicy kursu powinni wykazywać się samodzielnością. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad panujących w kampusie. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Konieczny ważny paszport i ESTA.

Uwaga!
Od 11 listopada 2019 Polacy mogą podróżować turystycznie do USA bez wiz, konieczne jest uzyskanie autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization), aktualny koszt 14 USD (upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat). Rejestracja na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov. System ESTA będzie dostępny dla podróżnych posiadających paszport z chipem do odczytu komputerowego.

Obowiązkiem organizatora jest zapewnienie uczestnikom możliwości realizacji programu i ochrony również przed zakażeniem przez innych uczestników wyjazdu. Z tego powodu, jeśli w odwiedzanych krajach nie zostaną wprowadzone bardziej rygorystyczne przepisy, warunkiem udziału w obozie jest zaszczepienia przeciw COVID-19. Prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych na stronach internetowych Almaturu oraz MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz o zabranie certyfikatu COVID-19.

Do realizacji wyjazdu konieczny jest ważny paszport (ważny min. 90 dni od daty powrotu).
Sprawdź inne Kursy językowe za granica

Informacje o cenie

Cena nie zawiera:
- programu fakultatywnego, wstępów do dyskotek i innych kosztów nie ujętych w ofercie,
- dopłaty za diety specjalne,
- dopłat do nabagażu,
- dodatkowych ubezpieczeń.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

UCZESTNIK w momencie wyjazdu powinien posiadać certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19. Przed wyjazdem na program należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki
» Obowiązek informacyjny    
Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link