zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Work & Travel

Work & Travel O programie Procedura Warunki Opłaty Zwrot podatku
Dlaczego Almatur Promocje Pracodawcy w USA Travel Info


Zwrot podatku z USA

Od wynagrodzenia osób pracujących w USA pobierany jest podatek dochodowy. Dobra wiadomość jest taka, że można ubiegać się o zwrot tych pieniędzy. Almatur w tym zakresie współpracuje z firmą RT TAX - światowym liderem w dziedzinie zwrotu podatku z zagranicy.

Kalkulator zwrotu podatku

Procedura ubiegania się o zwrot podatku z USA

Rejestracja "Online" kliknij -> TUTAJ
Wypełnij wymagane pola i rozpocznij zwrot podatku. Wszystkie informacje zostaną wysłane na Twój e-mail

lub opcja klasyczna:

1. Należy zgromadzić następujące dokumenty: 2. Zgromadzone dokumenty należy przesłać do naszego biura pocztą lub skany na maila.
  • Adres: Almatur, Al. Niepodległości 177, 02-555 Warszawa
  • Email: warszawa2@almatur.pl (w temacie: ZWROT PODATKU USA)
3. Dokumenty zostaną wysłane do amerykanskiego urzedu skarbowego IRS. Przetwarzanie zwrotu podatku rozpoczyna się po zakończeniu roku fiskalnego, gdy w IRS udostępnione zostają formularze podatkowe, zazwyczaj następuje to około 1 lutego. Okres oczekiwania na zwrot podatku zależy od amerykańskich organów podatkowych. Zwykle trwa to ok 3 - 5 miesięcy.

Po zakończeniu procedury zwrotu przez organy podatkowe otrzymasz należne pieniądze na wskazany numer konta bankowego (zalecane konto w USD).

Opłaty pobierane przez RT TAX za usługę zwrotu podatku z USA

Jeżeli kwota zwrotu wynosi 0-790 USD, opłata za usługę wynosi 79 USD. Jeżeli kwota zwrotu wynosi 791 USD i więcej, opłata za usługę wynosi 10 % od kwoty zwrotu.
Prowizja od zwrotu podatków z Social Security i Medicare wynosi 10% od kwoty odzyskanego podatku lecz nie mniej niż 90 USD.

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC