zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Egzotyka

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Egzotyka

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Kuwejt - Pięć monarchii Zatoki Perskiej

Informacje layout
Galeria
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Kuwejt - Pięć monarchii Zatoki Perskiej
- Abu Zabi z meczetem szejka Zayeda
- Arabia Saudyjska (stara Dżedda i Taif)
- atrakcje Kataru
- imponujący Dubaj
- królestwo Bahrajnu
- bogaty Kuwejt

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Spotkanie z pilotem. Wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.
2 dzień:
Zwiedzanie Abu Zabi, stolicy kraju. Dziś to nowoczesne i bogate miasto na świecie, a jeszcze niedawno niewielka wioska. Zobaczymy Wielki Meczet Szejka Zayeda. To ogromna budowla, a jego kopuła główna jest największą na świecie. W meczecie znajdują się pozłacane żyrandole wykonane z kryształów Swarovskiego, w tym - największy na świecie. Po zwiedzaniu spacer promenadą Corniche, przy których znajdują się największe centra handlowe. Wieczorem wylot do Dżeddy w Arabii Saudyjskiej i tam nocleg.,
3 dzień:
Wycieczka z Dżeddy do miasteczka Taif, górskiego kurortu, nazywanego również miastem róż, ponieważ uprawiana jest tu słynna i cenna róża damasceńska. Będziemy przejeżdżać w pobliżu niedostępnego dla niewiernych świętego miasta Mekka. Kręta, górska droga zapewni nam mnóstwo pięknych widoków, ale i dreszczyk emocji. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, gdzie można spotkać stada małp. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie zabytków Taif, w tym dawnej rezydencji królewskiej, a następnie powrót do Dżeddy na nocleg.
4 dzień:
Dżedda, dzięki położeniu na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych i pielgrzymkowych, rozwinęła bogatą kulturę. Panuje tu również wyjątkowo liberalna, jak na Arabię Saudyjską, atmosfera. Zabytkowe stare miasto - Al Balad, wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Słynie z wyjątkowej architektury z bogato zdobionymi balkonami, a nowoczesne wieżowce sąsiadują z tradycyjnymi budynkami i targami. Zobaczymy dawną rezydencję królewską, stare bramy miejskie i meczety oraz bogato zdobione budynki. Po zwiedzaniu - relaks. Spacer nadmorską promenadą w Corniche, niedaleko której znajduje się „pływający meczet”. Nocleg.
5 dzień:
W zależności od godziny wylotu czas wolny na spacer i fotografowanie starego miasta w Dżeddzie. Wylot do Dohy, stolicy Kataru. To jedno z najbogatszych miast na świecie, wybudowane na środku pustyni, rozsławione organizowanym w 2022 roku Mundialem. Pod wieczór przeniesiemy się na stare miasto, którego najciekawszym miejscem jest tradycyjny targ - Souk Waqif. Zwiedzimy kwartał sokolniczy, sklepiki z rzemiosłem, przyprawami i słodyczami. Nie brakuje tu klimatycznych kawiarni i restauracji, a targ jest enklawą tradycyjnej arabskiej architektury. Przejazd do hotelu na nocleg.
6 dzień:
Kontynuujemy zwiedzanie Dohy. Wizyta w Muzeum Sztuki Islamu, wybudowanym na skrawku lądu wydartemu morzu. To jedna z największych atrakcji miasta. Zobaczymy cenne zabytki sztuki islamskiej z trzech kontynentów. Chwila relaksu na Promenadzie i przystanek przy symbolu miasta - Pomniku Perły i zwiedzanie dawnego portu poławiaczy pereł. Przejazd do dzielnicy West Bay, gdzie zobaczymy nowe symbole miasta – wieżowiec Tornado i Doha Tower, a następnie zwiedzimy (z zewnątrz) największy i najważniejszy w Katarze meczet al-Wahab. Miniemy słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. W dzielnicy Aspire zobaczymy wieżowiec The Torch, stadion wybudowany na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 r. i rozległy Park Aspire. Powrót do hotelu, nocleg.
7 dzień:
Wylot do Dubaju, największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wieczorem wyjście na słynny pokaz „grających i tańczących fontann”, urządzany u stóp Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie. Nocleg w hotelu w Dubaju lub w Szardży.
8 dzień:
Zwiedzanie rozpoczniemy od bazaru w starej części Dubaju. Zajrzymy też na największy „otwarty” targ złota na świecie z arabską biżuterią. Rejs taksówką wodną „abra” na przeciwległy brzeg kanału. Spacer po dawnej dzielnicy kupieckiej - Bastakiya. Stamtąd przenosimy się do nowoczesnego Dubaju. Podjedziemy pod Burj Khalifa z możliwością wjazdu na platformę widokową (za dodatkową opłatą po wcześniejszym zamówieniu). Ciekawostką będzie jazda 16-pasmową autostradą Sheikh Zayed Road. W dzielnicy wysokościowców Dubai Marina będziemy podziwiać 300-metrowe wieżowce i luksusowe jachty. Następnie dotrzemy do Palm Jumeirah - słynnej, sztucznej wyspy w kształcie palmy. Przystanek na zdjęcia na tle ikonicznego Hotelu Atlantis. Zwiedzanie „Wenecji Dubaju” - Madinat Jumeirah – repliki arabskiego miasteczka z luksusowymi hotelami i restauracjami połączonymi ze sobą siecią kanałów, zza których wyłania się kolejna ikona Dubaju- Burj al Arab, budynek w kształcie żagla, jedyny na świecie hotel 7*.
9 dzień:
Chętni mogą udać się z pilotem do największego centrum handlowego na świecie - Dubai Mall, by zobaczyć niezwykły wodospad oraz olbrzymią przeszkloną
ścianę Akwarium z rekinami, płaszczkami i innymi morskimi stworzeniami. Przejazd na lotnisko i krótki lot do następnego bliskowschodniego królestwa - Bahrajnu. Nocleg w Manamie.
10 dzień:
Rozpoczynamy zwiedzanie Bahrajnu. Jednym z najważniejszych przykładów tradycyjnej architektury jest dawna rezydencja królewska szejka Isa Bin Ali. Zobaczymy też jedno z najstarszych świadectw islamu w regionie - Meczet Khamis, kolejny meczet będący jednym z największych na świecie - Wielki Meczet Al Fateh oraz wybudowany przez Portugalczyków Fort Bahrain. Czas na zakupy na bazarze z arabskimi przyprawami, perfumami, tkaninami i biżuterią. Warto wiedzieć, że w Bahrajnie nie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, z czego chętni mogą wieczorem skorzystać. Nocleg w Manamie.
11 dzień:
Czas wolny w Manamie (w zależności od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko i wylot do miasta Kuwejt, stolicy państwa o tej samej nazwie. Nocleg w hotelu.
12 dzień:
Zwiedzanie miasta Kuwejt. Zobaczymy: pałac władcy (z zewnątrz) oraz Wielki Meczet, który może pomieścić 10 tys. wiernych. Wybierzemy się też na spacer po bazarze rybnym i do przystani, gdzie nadal cumują tradycyjne łodzie dhow. Znakiem rozpoznawczym miasta są futurystyczne wieże Kuwait Towers. Na jednej z nich znajduje się punkt widokowy na Zatokę Kuwejcką i nowoczesną architekturę miasta (wjazd na platformę widokową za dodatkową opłatą). Po zwiedzaniu, czas na zakupy w drugim co do wielkości centrum handlowym Bliskiego Wschodu - The Avenues. Nocleg w hotelu w Kuwejcie.
13 dzień:
Dzień powrotu do Polski. Wylot i postój tranzytowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarujemy w zależności od ilości czasu. Wieczorem wylot do Polski.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
12 noclegów w hotelu o standardzie***, pokoje 2 os. z łazienkami.
Wyżywienie:
śniadania w hotelach, dwie kolacje. Pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport:
Przeloty wg programu, transfery mikrobusem, komunikacja publiczna w niektórych miastach.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Odwiedzimy pięć arabskich krajów, położonych na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. To kolebka islamu, który dalej jest tu panującą religią, a nakazy wiary regulują prawie każdy element codziennego życia. Spotkamy się ze specyficzną mieszanką surowych, pustynnych krajobrazów z fantazyjną, nowoczesną architekturą wspaniałych obiektów i meczetów. Zwiedzane, kiedyś biedne kraje są obecnie jednymi z najbogatszych na świecie z uwagi na zyski uzyskane z eksportu ropy naftowej. Wielkie pieniądze za ropę sprawiły, że na jałowych piaskach pustyni wyrosły pełne bajecznego bogactwa i przepychu supernowoczesne miasta, z zadrzewionymi, ekskluzywnymi bulwarami, centrami handlowymi, parkami rozrywki oraz gęstą siecią autostrad. Kwintesencją bajecznego bogactwa jest Dubaj, słynący z najwyższych, najdroższych, najbardziej luksusowych na świecie, futurystycznych budowli i fantazyjnych sztucznych wysp. Będzie też okazja, aby porównać te cuda nowoczesności z tradycyjną arabską architekturą, odwiedzić bazary pełne przypraw i odetchnąć wśród naturalnych krajobrazów. Zwiedzane kraje to jeden z najbardziej suchych obszarów na Ziemi. Przez większą część roku panują tu temperatury około 30 stopni, a latem nawet ponad 40 stopni, musimy się przygotować na to, że poza miejscami klimatyzowanymi będzie gorąco. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemności w pokonywaniu trudów dalekich podróży. Odwiedzimy kraje fundamentalizmu muzułmańskiego, znacznie różniące się kulturowo od Polski. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości. Staramy się w miarę możliwości docierać w miejsca położone
poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawie od początku do końca towarzyszy doświadczony polski pilot, który służy pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.
Informacje wizowo-paszportowe Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych.
Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy z minimum 10 wolnymi stronami na wizy (po 2 strony na każdy kraj). Biuro Almatur pośredniczy w uzyskaniu wiz do poszczególnych krajów na trasie. Szczegółowe informacje będą przekazane około 5-6 tygodni przed rozpoczęciem wyprawy.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacych, https://www.gov.pl/web/arabiasaudyjska/idp, https://www.gov.pl/web/katar/informacje-dla-podrozujacych, https://www.gov.pl/web/kuwejt/bahrajn-idp, https://www.gov.pl/web/kuwejt/idp. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 550 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wiza i pośrednictwo wizowe do Arabii Saudyjskiej - 800 zł,
- wizy do Bahrajnu i Kuwejtu ok. 60 USD - płatne na granicach,
- lokalnych napiwków,
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 10-20 USD/posiłek), możliwość zakupów w sklepach i tańszego wyżywienia,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Kuwejt - Pięć monarchii Zatoki Perskiej   (skrót: PIEC MONARCHII ZATOKI PERSKIEJ 2023 PAX WG PROGRAMU)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link