Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA DLA STUDENTA ZIMA LEGITYMACJE ISIC BILETY LOTNICZE
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Warto zobaczyć
« wróć do listy imprez
Polska, Słowacja - Przez Małopolskę na Orawę
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Zator - Wadowice - Inwałd - Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona - Sucha Beskidzka - Zawoja - Orawa

- Park Miniatur w Inwałdzie
- Wadowice - miasto Jana Pawła II
- Kalwaria Zebrzydowska - polska Jerozolima
- Klimatyczna Lanckorona
- Zawoja - u stóp Babiej Góry
- Orawski folklor


Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy. Przyjazd do Zatoru - stolicy Doliny Karpia i spacer po uroczym ryneczku. Dalej przejedziemy do Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Zwiedzanie rozpoczniemy od jego domu, a następnie udamy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To tutaj Karol Wojtyła przyjmował chrzest, a później I Komunię Świętą. Czas wolny i możliwość skosztowania słynnych wadowickich kremówek. Następnie przejazd do Inwałdu, gdzie w Parku Miniatur zobaczymy m.in. wieżę Eiffel’a, posągi Moai, Bramę Brandenburską, Mur Chiński, Sfinksa czy też Stadion Narodowy w Warszawie. Z parku udamy się do najbardziej kwiecistego miejsca na mapie Inwałdu, czyli do Ogrodu Jana Pawła II. Ponad dwadzieścia tysięcy drzew, krzewów i kwiatów tworzy niepowtarzalny obraz -portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Po zakończeniu wędrówki alejkami Ogrodu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej, położonej na słynnym Szlaku Papieskim. Jest ona najważniejszym obok Częstochowy ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego w Polsce. Zwiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej i klasztor Bernardynów. Kompleks kalwaryjski stanowiący Pomnik Historii został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do Lanckorony - magicznego miasta aniołów, leżącego na zboczu góry. Roztaczają się stąd niesamowite widoki na rozległe doliny. Zobaczymy kościół parafialny Św. Jana Chrzciciela z XIV wieku, a chętnych czeka spacer do ruin zamku Kazimierza Wielkiego. Będąc w Lanckoronie trudno pominąć najładniejszą na rynku, kolorową chatę, w której mieści się Muzeum Regionalne. Przejazd do Suchej Beskidzkiej na zwiedzanie miasta. Zobaczymy renesansowy zamek suski, zwany „Małym Wawelem” oraz spacerkiem udamy się na wzgórze Jasień. Czas wolny na rynku ze słynną karczmą Rzym. Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do leżącej w cieniu Babiej Góry Zawoi - najdłuższej wsi w Polsce. Podczas zwiedzania zobaczymy drewniany kościół z 1888 r. oraz odwiedzimy Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego. Następnie przejedziemy przez przełęcz Krowiarki na Orawę do Zubrzycy. Zwiedzimy wspaniały skansen z tradycyjną drewnianą zabudową, chałupy i zabudowania gospodarcze z oryginalnym wyposażeniem. Dalej przez Jabłonkę dojedziemy do Lipnicy Wielkiej, gdzie zobaczymy między innymi przydrożne figury kamienne, które miały chronić mieszkańców oraz kościół z XVII wieku. Podczas dalszej podróży przejedziemy na słowacką stronę Orawy i mijać będziemy spokojne miejscowości, po drugiej stronie Babiej Góry. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Suchej Beskidzkiej. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV.
Wyżywienie:
2 śniadania, możliwość wykupienia obiadokolacji w cenie 60 zł.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota


Informacje praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera:
- obowiązkowych opłat na miejscu: przewodnicy lokalni – 50 zł,
- opłat fakultatywnych: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - orientacyjny koszt: 140 zł. Podana kwota może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Zator (ok. 60 km) – ok. 1.30 godz.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny Polska, Słowacja - Przez Małopolskę na Orawę     (skrót: PRZEZ MALOPOLSKE NA ORAWE PAX BB)
Nr grupy Data Cena 
KPTV051717.05.2019 - 19.05.2019649 zł   486 zł   Promocja Plan podróżyRezerwuj3 dni
KPTV083030.08.2019 - 01.09.2019649 zł   486 zł   Promocja Plan podróżyRezerwuj3 dni

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Katalogi
on-line
Pobierz katalog Zima 2019 Zima 2019
Zamów
Wycieczki i Wczasy Podróże 2019
Zamów
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC