zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Egzotyka

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Egzotyka

Arabia Saudyjska, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Trzy kraje Zatoki Perskiej

Informacje layout
Galeria
Arabia Saudyjska, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Trzy kraje Zatoki Perskiej
- Abu Zabi - miasto luksusu i tradycji
- bogaty Kuwejt
- Dżedda - miasto handlu i historii
- Taif - miast róż
- imponujący Dubaj

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Spotkanie z pilotem. Wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.
2 dzień:
Zwiedzanie Abu Zabi, stolicy kraju. Dziś to nowoczesne i bogate miasto, a jeszcze niedawno niewielka wioska. Zobaczymy Wielki Meczet Szejka Zayeda. To ogromna budowla, a jego kopuła główna jest największą na świecie. W meczecie znajdują się pozłacane żyrandole wykonane z kryształów Swarovskiego, jeden z nich jest największy na świecie. Po zwiedzaniu spacer promenadą Corniche, przy których znajdują się największe centra handlowe. Nocleg w Abu Zabi.
3 dzień:
Przejazd na lotnisko (prawdopodobnie wcześnie rano) i wylot do miasta Kuwejt, stolicy państwa o tej samej nazwie. Zwiedzanie miasta Kuwejt. Zobaczymy: pałac władcy (z zewnątrz) oraz Wielki Meczet, który może pomieścić 10 tys. wiernych. Wybierzemy się też na spacer po bazarze rybnym i do przystani, gdzie nadal cumują tradycyjne łodzie dhow. Znakiem rozpoznawczym miasta są futurystyczne wieże Kuwait Towers. Na jednej z nich znajduje się punkt widokowy na Zatokę Kuwejcką i nowoczesną architekturę miasta (wjazd na platformę widokową za dodatkową opłatą). Po zwiedzaniu, czas na zakupy w drugim co do wielkości centrum handlowym Bliskiego Wschodu - The Avenues. Rozmach tego miejsca robi wrażenie. Nocleg w hotelu w Kuwejcie.
4 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Dżeddy w Arabii Saudyjskiej. Dżedda dzięki położeniu na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych i pielgrzymkowych, rozwinęła bogatą kulturę. Panuje tu również wyjątkowo liberalna, jak na Arabię Saudyjską, atmosfera. Zabytkowe stare miasto - Al Balad, wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Słynie z wyjątkowej architektury z bogato zdobionymi balkonami, a nowoczesne wieżowce sąsiadują z tradycyjnymi budynkami i targami. Zobaczymy dawną rezydencję królewską, stare bramy miejskie i meczety oraz bogato zdobione budynki. Spacer nadmorską promenadą w Corniche, niedaleko której znajduje się „pływający meczet”. Nocleg w Dżeddzie.
5 dzień:
Wycieczka z Dżeddy do miasteczka Taif, górskiego kurortu, nazywanego również miastem róż, ponieważ uprawiana jest tu słynna i cenna róża damasceńska. Będziemy przejeżdżać w pobliżu niedostępnego dla niewiernych świętego miasta Mekka. Kręta, górska droga zapewni nam mnóstwo pięknych widoków, ale i dreszczyk emocji. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, gdzie można spotkać stada małp. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie zabytków Taif, w tym dawnej rezydencji królewskiej, a następnie powrót do Dżeddy na nocleg.
6 dzień:
Wylot do Dubaju, największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wieczorem wyjście na słynny pokaz „grających i tańczących fontann”, urządzany u stóp Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie. Nocleg w hotelu w Dubaju lub w Szardży.
7 dzień:
Zwiedzanie rozpoczniemy od bazaru w starej części Dubaju. Zajrzymy też na największy „otwarty” targ złota na świecie z arabską biżuterią. Rejs taksówką wodną „abra” na przeciwległy brzeg kanału. Spacer po dawnej dzielnicy kupieckiej - Bastakiya. Stamtąd przenosimy się do nowoczesnego Dubaju. Podjedziemy pod Burj Khalifa z możliwością wjazdu na platformę widokową (za dodatkową opłatą po wcześniejszym zamówieniu). Ciekawostką będzie jazda 16-pasmową autostradą Sheikh Zayed Road. W dzielnicy wysokościowców Dubai Marina będziemy podziwiać 300-metrowe wieżowce i luksusowe jachty. Następnie dotrzemy do Palm Jumeirah - słynnej, sztucznej wyspy w kształcie palmy. Przystanek na zdjęcia na tle ikonicznego Hotelu Atlantis. Zwiedzanie „Wenecji Dubaju” - Madinat Jumeirah – repliki arabskiego miasteczka z luksusowymi hotelami i restauracjami połączonymi ze sobą siecią kanałów, zza których wyłania się kolejna ikona Dubaju- Burj al Arab, budynek luksusowego hotelu w kształcie żagla.
8 dzień:
Zwiedzanie Szardży, emiratu sąsiedniego do Dubaju. Spacer wąskimi ulicami starego miasta, którym może poszczycić się Emirat. W Szardży nie kupimy żadnego alkoholu, obowiązuje pełna prohibicja, za to inne rzeczy mają opinię najtańszych w Emiratach. Krótki rejs łodzią pozwoli nam zobaczyć natomiast miasto z wody. Obiad składający się ze znakomitych dań kuchni arabskiej jest naszym pożegnalnym posiłkiem. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Katowic w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- wjazd na platformę widokową w Kuwejcie,
- wjazd na platformę widokową w Dubaju.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach lub pensjonatach o standardzie***, pokoje 2 os. z łazienkami i klimatyzacją.
Wyżywienie:
śniadania w hotelach, dwa inne posiłki. Pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport:
Przeloty wg programu, transfery mikrobusem, komunikacja publiczna w Emiratach.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Odwiedzimy trzy bogate kraje Bliskiego Wschodu i trzy emiraty Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Unikatowe jest zwiedzanie Arabii Saudyjskiej To kolebka islamu, który jest religią państwową, a nakazy wiary regulują prawie każdy element codziennego życia. Niemniej Arabia Saudyjska otworzyła swój kraj dla turystów, a cudzoziemcy witani są z ciekawością i gościnnością. Spotkamy się ze specyficzną mieszanką surowych, pustynnych krajobrazów z fantazyjną, nowoczesną architekturą wspaniałych obiektów i meczetów, a także z tradycją. Zwiedzane kraje są obecnie jednymi z najbogatszych na świecie, a jeszcze niedawno były to biedne obszary. Wielkie pieniądze za ropę sprawiły, że na jałowych piaskach pustyni wyrosły pełne bajecznego bogactwa i przepychu supernowoczesne miasta, z zadrzewionymi, ekskluzywnymi bulwarami, centrami handlowymi, parkami rozrywki oraz gęstą siecią autostrad. Kwintesencją bajecznego bogactwa jest Dubaj, słynący z najwyższych, najdroższych, najbardziej luksusowych na świecie, futurystycznych budowli i fantazyjnych sztucznych wysp. Będzie też okazja, aby porównać te cuda nowoczesności z tradycyjną arabską architekturą, odwiedzić bazary pełne przypraw. Zwiedzane kraje to jeden z najbardziej suchych obszarów na Ziemi. Przez większą część roku panują tu temperatury około 30 stopni, a latem nawet znacznie ponad 40 stopni, musimy się przygotować na to, że poza miejscami klimatyzowanymi będzie gorąco. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemności w pokonywaniu trudów dalekich podróży. Odwiedzimy kraje fundamentalizmu muzułmańskiego, znacznie różniące się kulturowo od Polski. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości. Wyprawie od początku do końca towarzyszy doświadczony polski pilot, który służy pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy z minimum 4 całkowicie wolnymi stronami na pieczątki. Szczegółowe informacje będą przekazane około 4 tygodnie przed rozpoczęciem wyprawy.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacych, https://www.gov.pl/web/arabiasaudyjska/idp, https://www.gov.pl/web/kuwejt/idp. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 400 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wizy i pośrednictwa wizowego do Arabii Saudyjskiej oraz wizy do Kuwejtu (175 USD)
- lokalnych napiwków,
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-20 USD/posiłek), możliwość zakupów w sklepach i
tańszego wyżywienia,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Arabia Saudyjska, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Trzy kraje Zatoki Perskiej   (skrót: TRZY KRAJE ZATOKI PERSKIEJ 2024 PAX WG PROGRAMU)
05.11 - 12.11.2024
 8 dni / KEEZ1105
13999 zł   10499 zł + 400 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10499 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link