zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Dania - Weekend w Kopenhadze

Informacje layout
Galeria
Dania - Weekend w Kopenhadze
Kopenhaga-miasto rowerów - Mała Syrenka - bajkowe Nyhavn - zamek Hamleta - Hygge-duński styl życia

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Kopenhagi. Przejazd na zwiedzanie miasta. Przystanek przy plaży i parku Amager, skąd rozlega się widok na cieśninę Sund, Szwecję – miasto Malmo i łączący je z Danią most Oresund. Dalsza trasa przez centrum stolicy m.in. wzdłuż nowocześnie zabudowanego dawnego kanału portowego, gdzie można podziwiać najnowsze rozwiązania architektoniczne duńskich projektantów, czego przykładem jest Biblioteka Królewska lub Duńskie Centrum Architektury. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Danii. Zobaczymy zamek Christiansborg, mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii. Potem przejdziemy pod rezydencję duńskiej rodziny królewskiej - pałac Amalienborg oraz położony w pobliżu Kościół Marmurowy, czyli Frederikskirken, z największą kopułą w całej Skandynawii. Następnie zobaczymy słynny pomnik Syrenki oraz fontannę bogini Gefion i twierdzę Kastellet, a także przepłyniemy tramwajem wodnym po kanałach. Czeka nas również przechadzka wśród kolorowych kamieniczek po Nowym Porcie – Nyhavn. Wejdziemy na Rundetaarn – wieżę, z której roztacza się piękna panorama miasta i przespacerujemy się centralną ulicą Stroget do Placu Ratuszowego z pomnikiem Hansa Christiana Andersena. Obok mieszczą się słynne ogrody Tivoli, czyli trzeci najstarszy park rozrywki na świecie, który powstał w 1843 r. w myśl hasła „Bawiący się ludzie nie myślą o polityce”. Wizyta w ogrodach dla chętnych (dodatkowo płatna – sam wstęp do ogrodów - ok. 160 DKK; wstęp + korzystanie z atrakcji parku rozrywki – od ok. 260 DKK). Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd busem lub pociągiem wzdłuż tzw. duńskiej riwiery do Helsingor. Spacer po miasteczku oraz wizyta w zamku Kronborg, który stanowił inspirację Williama Szekspira dla hamletowskiego Elsynoru. Powrót do Kopenhagi. Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość pozostawienia bagaży w przechowalni. Czas wolny na zakupy, a dla chętnych możliwość zwiedzania muzeów jak np. Państwowe Muzeum Sztuki – Glypoteka, założone przez Carla Jacobsena, syna założyciela browaru Carlsberg. Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.

Program fakultatywny

- wstęp do Ogrodów Tivoli – ok. 160 DKK,
- wstęp do Ogrodów Tivoli + korzystanie z atrakcji parku rozrywki – od ok. 260 DKK.

Zakwaterowanie

Hostel sieci A&O. Pokoje 2,3 os. z łazienkami.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 3 noclegi w jednym z hosteli sieci A&O. Pokoje 2,3 os. z łazienkami.
Wyżywienie: 3 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 3 obiadokolacji w cenie 60 EUR/ os.
Transport: samolot rejsowy na trasie Warszawa-Kopenhaga-Warszawa, transfery lotnisko-hotel-lotnisko.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Na zbiórkę na lotnisku należy stawić się co najmniej 3 godziny przed planowanym wylotem. Szczegółowy rozkład lotów zostanie podany po potwierdzeniu godzin przez przewoźnika.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Program częściowo będzie realizowany komunikacją publiczną (metro, pociągi).
Wycieczka z intensywnym programem zwiedzania, nie jest zalecana osobom o ograniczonej sprawności
ruchowej.
W cenie przelotu zawarty jest przewóz bagażu: 8 kg podręcznego oraz 20 kg rejestrowanego.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, koszty rezerwacji biletów, Tour Guide, taksy klimatyczne, parkingi, przejazdy komunikacją zbiorową, wynajęcie transportu lokalnego, rejs po kanałach Kopenhagi. Koszt - ok. 1000 DKK/os. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Dania - Weekend w Kopenhadze   (skrót: WEEKEND W KOPENHADZE 2024 PAX BB)
15.08 - 18.08.2024
 4 dni / ODSK0815
5229 zł   3399 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3139 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link