zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Francja - Paryż i zamki

Informacje layout
Galeria

Francja - Paryż i zamki
Paryż - Zamki nad Loarą - Wersal

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy w kierunku Francji. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na poranny posiłek.
2 dzień:
W godzinach południowych przyjazd do Paryża. Zwiedzanie miasta: Łuk Triumfalny z grobem Nieznanego Żołnierza, Pola Elizejskie. Następnie dla chętnych rejs statkiem wzdłuż wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO nabrzeża Sekwany, rzeki ściśle związanej z historią Paryża i rozwojem miasta. Obiadokolacja*, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Doliny Loary. Zwiedzanie zamku w Chambord. Przejazd urokliwą trasą do zamku Chenonceau nad rzeką Cher. Czas wolny w ogrodach Diany z Poitiers Katarzyny Medycejskiej. Przejazd do Amboise, przepięknie położonego nad Loarą, Spacer wzdłuż jaskiń troglodytów do pałacyku Clos Luce, rezydencji, w której ostatnie lata swojego życia spędził Leonardo da Vinci (zwiedzanie tylko z zewnątrz). Możliwość degustacji i zakupu miejscowych win. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu, jednego z najwspanialszych pałaców Francji, związanego z postacią „Króla Słońce” – Ludwika XIV. Zwiedzanie apartamentów królewskich z Galerią Zwierciadlaną, czas wolny w ogrodach wersalskich. Następnie przejazd do Paryża - spacer po Dzielnicy Łacińskiej: Panteon gdzie znajdują się groby słynnych Francuzów oraz Marii Skłodowskiej- Curie, Sorbona – jeden z najstarszych uniwersytetów Europy, Ogrody Luksemburskie z Senatem Francji, Wyspa Cité – najstarsza część Paryża, gotycka katedra Notre Dame. Przejazd do dzielnicy Montrmartre: Place du Tertre z pełnymi unikalnej atmosfery restauracjami i kabaretami, bazylika Sacre Coeur, Plac Pigalle i Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge oraz Plac Dalidy z pięknymi uliczkami przypominającymi dawny wiejski charakter dzielnicy. Obiadokolacja*. Wieczorem wyjazd najszybszą w Europie windą na wieżę Montparnasse. Oświetlone miasto z wieżą Eiffel’a w tle, to najpiękniejsza panorama miasta w rankingu wszystkich paryskich punktów widokowych. Powrót do hotelu, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum d’Orsay z kolekcją obrazów impresjonistów (Claude Moneta, Pierra Renoira, Paula Cezanne, Edgara Degasa i Vincenta Van Gogha). Wejdziemy do Luwru - jednego z największych na świecie muzeów z unikatowymi dziełami sztuki: Mona Lisa, Nike z Samotraki i Wenus z Milo. Dla chętnych możliwość wjazdu na Wieżę Eiffel’a i podziwiania pięknej panoramy miasta. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do centrum Paryża i piesze zwiedzanie miasta: Muzeum Perfum, gdzie zapoznamy się nie tylko z historią perfum, ale także z wieloma ciekawostkami związanych z francuskim dworem. Na koniec Opera Paryska i Plac Vendome ze słynnym hotelem Ritz i kamienicą, w której mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
7 dzień:
W godzinach południowych powrót do Polski.

Program fakultatywny

- Wieża Eiffel’a - ok. 30 EUR (trzecia platforma).
- rejs po Sekwanie - ok. 18 EUR.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach o standardzie **/*** na przedmieściach Paryża. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
4 śniadania kontynentalne, (*możliwość wykupienia 4 obiadokolacji w cenie ok. 85 EUR, płatne na miejscu).
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zamianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów może być realizowana metrem lub RER- -em. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Wrocław - Paryż (ok. 1.200 km) – ok. 17 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3700 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wjazdy do miast, przejazdy komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt - ok. 200 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Francja - Paryż i zamki   (skrót: PARYZ I ZAMKI 2024 PAX BB)
14.09 - 20.09.2024
 7 dni / KFTL0914
3989 zł   2599 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2401 zł
Plan podróżyRezerwuj
12.10 - 18.10.2024
 7 dni / KFTL1012
3989 zł   2599 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2401 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link