zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Egzotyka

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Egzotyka

Kenia, Uganda, Rwanda - Trzy kraje Afryki Wschodniej

Informacje layout
Galeria
Kenia, Uganda, Rwanda - Trzy kraje Afryki Wschodniej
- Nairobi
- Rezerwat Masai Mara
- Jezioro Nakuru
- Źródła Nilu
- Kampala
- Jezioro Wiktorii
- Park Narodowy Kibale
- Park Narodowy Królowej Elżbiety
- Wirunga
- Kigali

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Wylot z przesiadką do Nairobi, stolicy Kenii.
2 dzień:
Przylot do Nairobi. Przywitanie z Afryką rozpoczynamy od… „Pożegnania z Afryką”. Zwiedzanie domu Karen Blixen, to właśnie tu mieszkała autorka tej ponadczasowej powieści. Zwiedzamy jej autentyczny dom położony w pięknym ogrodzie na obrzeżach miasta. Następnie krótki objazd stolicy Kenii. Podjedziemy na historyczny brytyjski dworzec kolejowy. Widzimy dzielnicę biznesu z arterią Uhuru i biedniejsze, typowo afrykańskie przedmieścia. Nocleg w Nairobi.
3 dzień:
Podróż w kierunku rezerwatu Masai Mara. Przejazd przez dzikie obszary Wielkiego Rowu Afrykańskiego do granic rezerwatu. Wcześniej postój w masajskiej targowej osadzie. Odwiedzimy jedną z masajskich wiosek. Masajowie za opłatą chętnie goszczą turystów w swoich osadach, jednak nie są to wioski sztucznie dla nich przygotowane. Wciąż mieszkają w prymitywnych chatach, a prawdziwym ich domem jest afrykański busz. Nocleg w obozowisku nieopodal rezerwatu.
4 dzień:
Całodzienne safari w Masai Mara. Rezerwat stanowi geograficzną część równin Serengeti, które zamieszkuje największa na świecie populacja dzikich ssaków. Tu nie ma ogrodzeń, a dzikie zwierzęta żyją niczym tysiące lat temu. Gwarantowana obserwacja słoni, żyraf, wielu gatunków antylop i innych zwierząt. Dojazd do pełnej hipopotamów rzeki Mara oraz do granicy Tanzanii. W tym dniu mamy poważne szanse zobaczyć drapieżniki – lwy i gepardy. Przed zachodem słońca powrót do obozowiska na nocleg.
5 dzień:
O świcie dla chętnych kolejne safari. O poranku mamy dużą szansę zobaczyć aktywną zwierzynę, zaobserwować polowanie lub inne ciekawe wydarzenia. Przed południem czas opuścić Masai Mara. Czeka nas kilkugodzinna podróż do Nakuru, niewielkiego miasta położonego obok jeziora o tej samej nazwie. Nocleg w Nakuru.
6 dzień:
Rano safari w Parku Narodowym Nakuru. Jezioro Nakuru zyskało sławę dzięki ogromnej liczbie flamingów. Żyje tu jednak wiele gatunków innych zwierząt takich jak nosorożce białe, szereg gatunków antylop, lwy i lamparty. To właśnie tutaj mamy dużą szansę zobaczyć nosorożca. Wjazd na piękny punkt widokowy Baboon Cliff, skąd doskonale widać taflę jeziora i piękne, zmieniające się kolory. Po nasyceniu się pięknem okolicy dalsza podróż do miasta Eldoret i tam nocleg w hotelu.
7 dzień:
W tym dniu przekroczymy granicę z Ugandą. To kraj, który zachwyca parkami narodowymi, wodospadami, jeziorami, górami i dziką zwierzyną. Określenie o Ugandzie „perła Afryki” zostało po raz pierwszy użyte przez Winstona Churchilla, który zachwycił się urodą Ugandy podczas swojej podróży przez ten kraj. Dojazd do Jinja. To wyjątkowe miejsce na mapie geograficznej, które odgrywało kluczową rolę w historii fascynujących wypraw Speke’a i Burtona. Tutaj wypływając z Jeziora Wiktorii bierze swój początek Nil. Nocleg w Jinja.
8 dzień:
Pobliskie przełomy Nilu Białego, które zapierają dech w piersiach swoją niezwykłą urodą. Dla odważnych, mamy propozycję raftingu po rwących nurtach Nilu, który może stanowić wyzwanie, ale jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od umiejętności pływania. Rafting po Nilu jest ujęty w cenie wycieczki. Po południu dojazd do Kampali, stolicy Ugandy. W tym wielokulturowym mieście kościoły sąsiadują z meczetami i świątyniami hinduistycznymi. Na ulicach panuje ogromny ruch, tysiące motorków – taksówek (boda boda) przeciskają się między samochodami. Na każdym kroku widać ulicznych sprzedawców. Nocleg w okolicach Kampali.
9 dzień:
Dojazd nad Jezioro Wiktorii. Jezioro Wiktorii, które jest największym jeziorem w Afryce, zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem powierzchni. Rejs niewielką łodzią motorową po jeziorze. Zobaczymy porośnięte papirusem brzegi tego największego jeziora Afryki, zaobserwujemy liczne tu ptaki. Będziemy oglądać miejscowych rybaków podczas połowów. Na jednej z wysp zwiedzimy wioskę, jej mieszkańcy są bardzo biedni, ale przyjaźni. Bezpośrednio po rejsie podróż z Kampali na zachód w kierunku Parku Narodowego Kibale. Początkowy etap trasy wiedzie przez malownicze obszary wiejskie i uprawy rolnicze. Z czasem wyłaniają się góry, a przyroda staje się coraz bujniejsza. Kibale Forest jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji szympansów. Nocleg w pobliżu Kibale.
10 dzień:
Rano wyruszamy na poszukiwanie szympansów żyjących w lasach Kibale. Lokalny przewodnik poprowadzi nas przez równikowy las. Będziemy mieli okazję zobaczyć ciekawe gatunki drzew, ale przede wszystkim, naszym głównym celem jest obserwacja szympansów. Dojazd do pobliskiego Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori, trzeciej góry Afryki. Postój w siedzibie lokalnego króla – Uganda składa się z dawnych lokalnych królestw, a ich władcy pomimo burzliwej historii do dzisiaj zachowali niektóre swoje przywileje i siedziby. Następnie czeka nas niezbyt długa podróż do kolejnego parku narodowego – Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Wjazd na piękne zielone tereny parku, w przypadku dobrej widoczności wciąż towarzyszy nam widok
masywu Ruwenzori. Nocleg w okolicach parku.
11 dzień:
Dzień w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. Park obejmuje obszary o wyjątkowej urodzie, zielone i pełne zwierząt. Safari samochodowe – okazja do fotografii słoni, licznych gatunków antylop i innych zwierząt. Rejs Kazinga Channel, naturalnym kanałem łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Powrót na nocleg w otoczeniu przyrody.
12 dzień:
Dłuższa podróż przez południowe rubieże Ugandy. Nasz kierunek to granica z Rwandą. Po drodze oczekują nas zapierające dech w piersiach widoki na wulkany Wirunga, tworzące krajobraz jak z bajki. Po przekroczeniu granicy docieramy do miasteczka Ruhengeri. Aby podtrzymać nasz dobry nastrój podczas tej wyprawy, zatrzymujemy się w historycznym motelu Muhabura, gdzie można skosztować świetnego piwa. W miejscu tym mieszkała Diane Fossey, która zyskała sławę dzięki swojej niezwykłej pracy z gorylami górskimi w Rwandzie. Nocleg w lodży.
13 dzień:
Dzień wolny w pięknej okolicy Gór Wirunga. Mamy do wyboru kilka fakultatywnych atrakcji, z których znana jest okolica. Aktywności są dostępne jedynie po znacznie wcześniejszej rezerwacji w miarę wolnych miejsc. Najciekawsze i najdroższe jest obserwowanie goryli górskich żyjących tu na wolności. Spotkanie z gorylami to przeżycie nie mających sobie równych. Inną opcją są znacznie tańsze wycieczki do tzw. złotych małp lub trekkingi po tej niezwykłej okolicy. Szczegółowe informacje przekazywane są osobom zapisanym na wycieczkę. Kolejny nocleg w lodży.
14 dzień:
Rano czas na kolejną fakultatywną wycieczkę w okolicach Ruhengeri wg rezerwacji dokonanych przed wyjazdem. Po południu podróż do Kigali, stolicy Rwandy, która pomimo przeszłości przepełnionej tragicznymi wydarzeniami, odrodziła się i rozwija się obecnie w imponujący sposób.
15 dzień:
W trakcie zwiedzania miasta odwiedzamy słynny hotel znany z filmu „Hotel Ruanda”, który stał się symbolem tamtych czasów. Dla chętnych możliwość zwiedzania Kigali Genocide Memorial Center. To niełatwe doświadczenie, ale niezbędne, aby docenić znaczenie pojednania i pamięci. Planujemy także odwiedzić jedno z miejsc, w którym można kupić matrakcyjne afrykańskie pamiątki. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.
16 dzień:
Przylot do Warszawy.

Program fakultatywny

- obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wirunga
- spacer do tzw. złotych małp
- trekking do miejsca spoczynku Diane Fossey i cmentarza goryli
- trekking na szczyt wulkanu Bisoke (3 711 m n.p.m.)

Świadczenia

Zakwaterowanie:
13 noclegów w hotelach lub lodżach o standardzie *** - pokoje 2-osobowe z łazienkami, w parkach narodowych Kibale i Królowej Elżbiety możliwe zakwaterowanie w stałych namiotach (możliwe łazienki do wspólnego użytku).
Wyżywienie:
śniadania w hotelach, lodżach lub pakiety śniadaniowe, kolacja powitalna i pożegnalna, 2 kolacje.
Transport:
przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi i bagażem nadawanym, mikrobusy i samochody terenowe, rejsy łodziami motorowymi.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie i lokalnych przewodników w wybranych miejscach.

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemności w pokonywaniu trudów dalekich podróży. Odwiedzimy kraje stosunkowo biedne, znacznie różniące się kulturowo od Polski. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości. Staramy się w miarę możliwości docierać w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Noclegi przewidziane są w hotelach i „lodżach” o określanym przez nas standardzie ***. Należy mieć świadomość, że warunki afrykańskie są odmienne od europejskich. Wyprawa należy do dosyć trudnych ze względu na liczne przejazdy wyboistymi drogami. Doświadczymy wysokich temperatur, jednak ze względu na znaczne wysokości nie są one szczególnie dokuczliwe, a noce i poranki są chłodne. Wyprawie od początku do końca towarzyszy doświadczony polski pilot, który służy pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagane min. 3 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Nie ma konieczności deponowania paszportu, wizy są załatwiane przez biuro zdalnie.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/kenia/idp, https://www.gov.pl/web/kenia/uganda-idp, https://www.gov.pl/web/tanzania/rwanda-idp.
Należy posiadać wpisane do żółtej książeczki szczepienie przeciw żółtej febrze. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Prosimy zasięgnąć opinii u swojego lekarza lub w lokalnym Sanepidzie. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna – nie ma jednoznacznych opinii lekarzy czy i jakie środki powinno się przyjmować, a ich skuteczność nie jest gwarantowana. Decyzję w tym przypadku każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 600 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wiz płatnych na granicach ok. 110 USD/os. wg. aktualnych stawek,
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 10-25 USD/posiłek),
- zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników ok. 110 USD,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Kenia, Uganda, Rwanda - Trzy kraje Afryki Wschodniej   (skrót: TRZY KRAJE AFRYKI WSCHODNIEJ 2024 PAX WG PROGRAMU)
20.11 - 05.12.2024
 16 dni / KEGK1120
23999 zł   17999 zł + 600 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17999 zł
Rezerwuj
05.02 - 20.02.2025
 16 dni / KEGK0205
23999 zł   17999 zł + 600 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17999 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link