zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Obozy i kolonie

Obozy Mrzeżyno
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Obozy młodzieżowe

Mrzeżyno - ASG Siły specjalne SOF

(wiek 13-18)
» sprawdź podobne oferty

Informacje layout
Galeria
Mrzeżyno - ASG Siły specjalne SOF
Obozy militarne - dla fanów wojskowości.
Poza zajęciami z wybranego obozu czekają Was atrakcje wspólne dla wszystkich obozów:
- podstawy terenoznawstwa - "czytanie z gwiazd", odnajdywanie północnego kierunku, użycie busoli i wyznaczanie azymutów,
- wędrówki na orientację, nocne przemarsze;
- pierwsza pomoc - konstruowanie noszy, - transport rannego w warunkach bojowych, - symulacja akcji ratunkowej, tamowanie krwotoków, opatrywanie ran;
- survival - ćwiczenie umiejętności przetrwania w trudnych i nietypowych warunkach terenowych i atmosferycznych;
- zajęcia sprawnościowe, zaprawy poranne, musztra, tory przeszkód, marszobiegi;
- plażowanie i kąpiele w morzu oraz na basenie;
- ogniska; strzelectwo - sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, z elementami stresu i z użyciem repliki pistoletu WALTER P99;
- walka wręcz - sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika, walka gumowymi atrapami broni, zasady poruszania się w walce, techniki jednostek specjalnych.

Program

ASG - Siły specjalne SOF
(13-15 lat), (16-18 lat)

- Special operation force – czyli: trening drużynowy: marsze z elementami taktyki, treningi kondycyjne na plaży, w morzu i basenie, utrzymanie dyscypliny w oddziale, ćwiczenia poprawiające współpracę w drużynie, techniki oddziałów specjalnych na obcym terenie.
- strzelectwo: podstawy obsługi broni; nauka zasad bezpieczeństwa B.L.O.S. (broń, lufa, otoczenie, spust), czynności manualne oraz strzał, postawy i przemieszczanie się z bronią, strzelnica statyczna i dynamiczna;
- taktyka: działanie drużyny w terenie leśnym; szyki patrolowe, komunikacja radiowa i niewerbalna, przekraczanie przestrzeni otwartej oraz dróg, drużyna w natarciu i obronie, zasadzka, napad, rajd;
- zwiad: prowadzenie działań rozpoznawczych w terenie leśnym; wybór, zajęcie i urządzenie stanowiska obserwacyjnego, pozyskiwanie i przekazywanie kluczowych informacji;
- scenariusze bojowe: seria zadań z wykorzystaniem replik ASG; rozpoznanie bojem, zdobywanie/ obrona pozycji umocnionych, niszczenie stanowisk ogniowych, rozbijanie wrogich kolumn wojska, działania zaczepne i obronne;
- Milsim ASG: scenariusz stanowiący odwzorowanie realnej operacji wojskowej z wykorzystaniem map, przygotowanych baz, umocnień oraz posterunków z wykorzystaniem replik ASG, pirotechniki oraz systemu otrzymywania/opatrywania ran CCS; wykonywanie rozkazów bojowych, patrolowanie, obserwacja, obrona bazy, składanie meldunków, przejmowanie rejonów krytycznych;
- Ratownictwo Pola Walki: prezentacja wojskowego wyposażenia medycznego, zachowanie i działania podejmowane według określonych stref, nauka zakładania opatrunków indywidualnych i opasek zaciskowych, transport rannego, meldunek Medevac; scenariusze z użyciem sztucznych ran, kończyn, krwi i pirotechniki;
- S.E.R.E. : survival militarny, przetrwanie za linią wroga, założenie i zamaskowanie obozowiska, zacieranie śladów bytowania, obserwacja i działania partyzanckie, unikanie wykrycia, postępowanie w chwili pojmania, uwalnianie z więzów, walka ze zmęczeniem, ucieczka i ewakuacja (E&E).
- Misja Specjalna: 24 godzinna operacja - marsz na orientację z daniami, przeprawa przez tereny podmokłe i akweny wodne, założenie obozowiska, infiltracja obozu wroga, gromadzenie informacji, przejmowanie zrzutów, sprawdzenie nabytych przez uczestników umiejętności.

Program jest wzorowany na technikach szkoleniowych wojsk i jednostek specjalnych. Zalecna dobra kondycja fizyczna i umiejętność pracy w zespole.

Program fakultatywny

Strzelectwo (Walter P99) - Cena 25 PLN
Program fakulatywny dostępny i płatny na miejscu.

Zakwaterowanie

Ośrodek „FAMA-STA” położony w centrum Mrzeżyna, w odległości 350 m od morza.
Zakwaterowanie w murowanych pawilonach hotelowych. Pokoje: 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami (możliwe łóżka piętrowe).
Na terenie obiektu znajdują się: odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, jadalnia, kawiarnia, biblioteka, 5 sal dydaktycznych i telewizyjnych, 2 sale dyskotekowe, a także boiska (siatkówka, siatkówka plażowa), tenis stołowy, place zabaw, siłownia i miejsca na ogniska.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek; śniadania i kolacje w formie bufetu), obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.
Możliwość zamówienia najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem obozu – za dopłatą diety): wegetariańskiej/ bezlaktozowej/ bezmlecznej: 200 PLN, bezglutenowej/ bezmleczno-bezglutenowa: 250 PLN.
Transport: Autokar turystyczny.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Opieka kadry pedagogicznej, medycznej, instruktorskiej i ratowniczej. Nagrody i pamiątki. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
Zabierz ze sobą: legitymację szkolną, ciepły sweter/polar, nakrycie głowy, dres, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, mały plecak, śpiwór, karimatę, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, scyzoryk, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu). Mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł. na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka.
Planowany dojazd do ośrodka autokarem ok. godz. 19:00, planowany wyjazd z ośrodka o godz. 07:00. Dojazd własny: zapraszamy na godzinę 18:00, wyjazd nie później niż o godz. 08:00.
Prosimy pamiętać o zabraniu wypełnionej i wydrukowanej karty kwalifikacyjnej oraz o podpisaniu bagaży podróżnych uczestników.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- opłat za program fakultatywny,
- opłaty za łączenie turnusów/ 200 zł,
- dopłat do wybranych diet.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Mrzeżyno - ASG Siły specjalne SOF   (skrót: MRZEZYNO OBOZ ASG SILY SPECJALNE SOF 2024 PAX FB)
16.07 - 26.07.2024
 11 dni / KPOM0716
Impreza w trakcie realizacjiPlan podróży
27.07 - 06.08.2024
 11 dni / KPOM0727
3599 zł   3199 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3399 zł
Plan podróżyRezerwuj
07.08 - 17.08.2024
 11 dni / KPOM0807
3599 zł   3199 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3399 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link