zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Niemcy - Północne Niemcy

Informacje layout
Galeria
Niemcy - Północne Niemcy
Malownicze krajobrazy Rugii - Berlin - stolica zjednoczonych Niemiec - Hamburg i Rostock - dumne miasta hanzeatyckie - Stralsund, Wismar i Greifswald - szlak gotyku ceglanego - Lubeka - miasto 7 wież i marcepana

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W godzinach popołudniowych przyjazd do Berlina, gdzie zobaczymy m.in. pozostałości Muru Berlińskiego, Alexanderplatz ze słynną Wieżą Telewizyjną i neorenesansowym Czerwonym Ratuszem, położony na wyspie na Sprewie pałac królewski (odbudowany w 2020 roku), główną aleję Berlina - Unter den Linden, Reichstag – siedzibę parlamentu oraz Bramę Brandenburską – symbol miasta. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Meklemburgii- -Pomorza Przedniego. Krótki spacer po Greifswaldzie – miasteczku położonym na Szlaku Gotyku Ceglanego, w którym urodził się niemiecki artysta Caspar David Friedrich. Następnie przejazd do dzielnicy Wieck, gdzie zobaczymy znane „motywy malarskie” – ruiny klasztoru cystersów Eldena oraz drewniany most zwodzony. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Stralsundu uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast północnych Niemiec. Spacer po zabytkowej starówce (wpisanej na listę UNESCO), gdzie zobaczymy m.in. potężne, gotyckie kościoły, a także pozostałości średniowiecznych umocnień, ratusz, Kamienicę Wulflama, domy kupieckie i dzielnicę portową. Czas wolny. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Rostocku, zakwaterowanie, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd na największą wyspę Niemiec – Rugię. Odwiedzimy Park Narodowy Jasmund słynący z klifów kredowych, gdzie będziemy zachwycać się przepięknym widokiem na Morze Bałtyckie z wysokiej na 118 m skały Königsstuhl. Następnie przejazd na przylądek Kap Arkona – najdalej na północ wysunięty fragment wyspy. Spacer do starej wioski rybackiej Vitt, której białe domki pokryte strzechą tworzą wyjątkowy klimat. W godzinach popołudniowych przejazd do nadmorskiego kurortu Sellin, którego symbolami są urokliwe molo z romantyczną restauracją na wodzie oraz reprezentacyjna drewniana zabudowa z XIX wieku. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Rostocku, gdzie zwiedzimy kościół Mariacki z zegarem astronomicznym z XV wieku. Następnie udamy się do Wismaru – zabytkowego miasta portowego nad Bałtykiem, gdzie rozgrywa się część akcji filmu „Nosferatu – symfonia grozy” Friedricha Wilhelma Murnaua. Spacer po starówce (wpisanej na listę UNESCO), z gotyckimi kościołami, okazałym rynkiem z renesansową studnią „Wasserkunst”, historycznym portem oraz kamienicą „Stary Szwed”. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Hamburga, zakwaterowanie, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do przejazd do Lubeki nazwanej „królową Hanzy”, z którą związani byli trzej niemieccy nobliści – Tomasz Mann, Willy Brandt i Günter Grass. Będziemy mogli podziwiać wyjątkową, otoczoną wodą starówkę (wpisaną na listę UNESCO) ze średniowiecznymi zabudowaniami z cegły i wąskimi uliczkami. Zobaczymy m.in. Bramę Holsztyńską – symbol miasta, ratusz, szpital św. Ducha oraz gotyckie kościoły. Czas wolny. Możliwość skosztowania słynnych lubeckich marcepanów. W godzinach popołudniowych przejazd do Schwerinu – stolicy kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Spacer po historycznej starówce, której centralnym punktem jest zamek na wyspie. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Hamburga – jednego z największych portów handlowych świata. Udamy się na promenadę Alster, do Dzielnicy Spichlerzy – największego na świecie zabytkowego kompleksu magazynowego z najnowszym symbolem metropolii – nowoczesnym gmachem filharmonii nad Łabą, a następnie na Stare Miasto, gdzie zwiedzimy najpiękniejszy budynek sakralny miasta – kościół św. Michała. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd (komunikacją miejską) do urokliwego miasteczka Stade, które w czasach średniowiecza było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych nad Dolną Łabą. Spacer po malowniczym porcie. Powrót do Hamburga. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
7 dzień:
Powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
5 noclegów w hotelach o standardzie **/*** lub pensjonatach: 1 w okolicy Berlina, 2 w okolicy Rostocku, 2 w okolicy Hamburga. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.
Wyżywienie:
5 śniadań, (*możliwość wykupienia 5 obiadokolacji w cenie ok. 150 EUR, płatne na miejscu).
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Wrocław – Berlin (ok. 350 km) - ok. 4 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2400 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide. Koszt - ok. 120 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Niemcy - Północne Niemcy   (skrót: POLNOCNE NIEMCY 2024 PAX BB)
10.08 - 16.08.2024
 7 dni / KDTN0810
4612 zł   2999 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2768 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link