zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Polska, Słowacja - Zielona dolina Popradu

Informacje layout
Galeria
Polska, Słowacja - Zielona dolina Popradu
Lipnica Murowana - wspaniałe zabytki Nowego i Starego Sącza - Słowacja: gotycki Bardejów i uzdrowisko Bardejowskie Kupele - polskie uzdrowiska: Krynica i Muszyna - Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przejazd do Lipnicy Murowanej słynącej z corocznego konkursu palm wielkanocnych. Spacer, podczas którego zobaczymy m.in. drewniany kościół św. Leonarda wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Nowego Sącza i spacer po centrum miasta: urokliwy rynek, gotyckie kościoły, synagoga. Czas wolny. Przejazd do Starego Sącza i zwiedzanie tego uroczego miasteczka słynącego z Sanktuarium św. Kingi. Przejazd na obiadokolację* i nocleg w okolicy Krynicy lub Muszyny.
2 dzień:
Po śniadaniu całodzienna wycieczka na Słowację. Przejazd do Bardejova – słowackiego miasta, którego starówka wpisana jest w całości na listę UNESCO. Zwiedzanie: m.in. rynek z kolorowymi kamieniczkami, ratusz, muzeum ikon, katedra św. Idziego. Czas wolny. Przejazd do uzdrowiska Bardejovske Kúpele – najstarszego i najpiękniejszego słowackiego uzdrowiska. Odpoczywało tutaj wiele znanych osobowości, m. in. Cesarzowa Elżbieta Bawarska, znana jako Sissi. Zwiedzanie skansenu architektury wschodnio słowackiej. Dla chętnych kolacja w restauracji (dodatkowo płatna). Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Krynicy Zdrój – perły polskich uzdrowisk. Spacer najnowszą atrakcją uzdrowiska – ścieżką w koronach drzew i wejście na wieżę widokową. Następnie wjazd kolejką na dominującą nad Krynicą Górę Parkową i zejście piesze przez Park Zdrojowy na deptak. Będzie możliwość degustacji naturalnych leczniczych wód bogatych w minerały i witaminy. Zobaczymy również Muzeum Nikifora, w którym zgromadzono obrazy i pamiątki po słynnym malarzu-prymitywiście, Nikiforze Krynickim. Czas wolny. Przejazd do Muszyny – kolejnej miejscowości uzdrowiskowej, leżącej w malowniczej Dolinie Popradu i otoczonej pasmami górskimi Beskidu Sądeckiego. Spacer po ogrodach sensorycznych, a dla chętnych wejście na wieżę widokową W sprzyjających warunkach pogodowych można stąd zobaczyć malowniczy Beskid Sądecki, a nawet wierzchołki Tatr. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ciężkowic – spacer ścieżką w Koronach Drzew, a następnie przejście przez Skamieniałe Miasto - Rezerwat Przyrody Nieożywionej, gdzie zobaczymy niezwykłe formy skalne – m. in. Czarownicę i Ratusz. Zwiedzimy także Muzeum Przyrodnicze, skąd udamy się w „podwodną podróż” batyskafem w nurty rzeki Białej. Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.

Program fakultatywny

- kolacja na Słowacji - ok. 20 EUR

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** w okolicy Krynicy/Muszyny. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, (*możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 100 zł).
Transport:
Klimatyzowany autokar lub minibus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: W Polsce: NNW - 15.000 PLN; za granicą: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom chęci wykupienia kolacji na Słowacji w dniu rezerwacji imprezy Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic i Krakowa. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Katowice - Lipnica Murowana (ok. 180 km) - ok. 3 godz.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd kolejką, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 310 zł +ok. 10 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Polska, Słowacja - Zielona dolina Popradu   (skrót: ZIELONA DOLINA POPRADU 2024 PAX BB)
01.08 - 04.08.2024
 4 dni / KPTZ0801
1689 zł   1099 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1015 zł
Plan podróżyRezerwuj
12.09 - 15.09.2024
 4 dni / KPTZ0912
1689 zł   1099 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1015 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link