zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Portugalia - Pokochaj Porto

Informacje layout
Galeria
Portugalia - Pokochaj Porto
Porto-stolica wina i północnej Portugalii - Braga-miasto biskupów - Guimares-kolebka portugalskiego państwa - odkryj tajemnice wina porto

Program

1 dzień:
Wylot z Warszawy (lotnisko Chopina) do Porto. Transfer z lotniska do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Guimares, które stanowi kolebkę portugalskiego państwa. To tu urodził się założyciel i pierwszy król Portugalii – Alfons I Zdobywca. Wizyta w Pałacu Książąt Braganca i spacer po średniowiecznej starówce. Przejazd do „portugalskiego Rzymu” - Bragi, miasta biskupów. W Portugalii mówi się, że „Braga się modli, Porto pracuje, Combra się uczy, a Lizbona bawi”. Na dowód tego zobaczymy dużą liczbę świątyń na niewielkiej powierzchni starego miasta. Zwiedzimy m.in. najstarszą w kraju katedrę oraz królujące nad miastem sanktuarium Bom Jesus do Monte, z kaskadowymi, barokowymi schodami, których przejście jest symbolem duchowej drogi do zbawienia. Powrót do Porto. Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Porto – malowniczo położonego nad rzeką Douro: historyczne centrum, w którym króluje XII-wieczna katedra Se - świadek ważnych wydarzeń historycznych. Z placu przed katedrą rozciąga się przepiękny widok na dzielnicę Ribeirę oraz Vila Nova da Gaia po drugiej stronie rzeki. Przejście do pełnej zabytków i uroczych uliczek dzielnicy Baixa, zobaczymy tam: secesyjny dworzec św. Benedykta z wnętrzem ozdobionym ponad 20 000 biało-niebieskich, ręcznie malowanych płytek azulejos, przedstawiających najważniejsze wydarzenia z historii Portugalii. Zwiedzanie dzielnicy Ribeira z najstarszą ulicą w mieście, miejscem narodzin Henryka Żeglarza. Wizyta w neoklasycystycznym Pałacu Giełdy, z bogato zdobioną Salą Arabską. Giełda znajduje się na terenie zniszczonego przez pożar klasztoru franciszkanów, po którym został tylko jedyny w mieście gotycki kościół św. Franciszka, bogato zdobiony, który również odwiedzimy. Zejdziemy nad samo nabrzeże do Praca da Ribeira - dawniejszego centrum ośrodka handlowego miasta, a dzisiaj klimatycznego miejsca, idealnego do spacerów i wypicia kawy lub kieliszka porto. Mijając kolorowe fasady budynków dojdziemy do mostu Ludwika I, zaprojektowanego przez Teophila Seyriga - ucznia Gustave’a Eiffela. Przejście przez most do „winnego miasta” Vila Nova de Gaia, skąd rozpościera się najlepszy widok na całe Porto; to główne miejsce produkcji wzmacnianego wina porto i siedziba magazynów - piwnic najbardziej znanych producentów tego wina. Zwiedzanie jednej z nich wraz z degustacją. Czas wolny na spacer wzdłuż rzeki, gdzie przycumowane są tradycyjne łódki rabelos, służące do transportu beczek z winem. Obiadokolacja*. Dla chętnych zachód słońca z nabrzeża lub górnej części mostu Ludwika I lub fakultatywnie rejs rzeką Douro pod 6 mostami do ujścia rzeki do oceanu (ok. 20 EUR). Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Czas wolny na np. plażę lub fakultatywnie wycieczka z rejsem wśród zielonych wzgórz w krainie winnic – Dolinie Douro. (min. 10 os. ok. 100 EUR). Obiadokolacja*. Nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. W zależności od aktualnego rozkładu lotów: w przypadku lotu porannego: transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy. W przypadku lotu popołudniowego lub wieczornego: czas wolny; dla chętnych wizyta w zabytkowej księgarni Lello & Irmao, której unikatowe wnętrze przypomina szkołę magii z cyklu książek o Harrym Potterze (wstęp ok. 10 EUR) lub przejazd nad ocean na plażę Matosinhos. Możliwość skosztowania słynnej kanapki francesiny czy pieczonych sardynek lub owoców morza (płatne we własnym zakresie), transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy.

Program fakultatywny

- rejs rzeką Douro w Porto – ok. 20 EUR/os.
- całodniowa wycieczka z rejsem śladami, wina Porto do Doliny Douro – 100 EUR/os. (min. 10 os.) - prosimy o zgłaszanie sprzedawcom chęci wzięcia udziału w wycieczce najpóźniej w dniu dokonywania dopłaty za imprezę, nie gwarantujemy możliwości uczestniczenia osobom, które nie zapisały się przed wyjazdem,
- koncert muzyki fado – ok. 25 EUR/os.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie lokalnych ***/**** w Porto, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 osobowe na zapytanie.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 4 noclegi.
Wyżywienie: 4 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 4 obiadokolacji w cenie 100 EUR/os.
Transport: przelot samolotem na trasie Warszawa-Porto-Warszawa zgodnie z aktualnym rozkładem lotów, zbiórka uczestników na lotnisku Chopina 3 h godziny przed planowanym wylotem.
Transfery: lotnisko-hotel-lotnisko oraz częściowo podczas realizacji programu.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dane dokumentu podróży (ważny paszport lub dowód osobisty) należy podać sprzedawcy oferty w celu dokonania odprawy na loty. Program jest częściowo realizowany komunikacją miejską (metro, autobusy) oraz pieszo. Ze względu na specyfikę położenia Porto na wzgórzach należy liczyć się z koniecznością intensywnych podejść. W cenie przelotu zawarty jest przewóz bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg oraz bagaż rejestrowany do 10 kg o maksymalnych wymiarach 149x119x171 cm. W bagażu podręcznym nie można przewozić płynów, aerozoli w opakowaniach przekraczających 100 ml, ostrych przedmiotów itp. – szczegółowy wykaz na stronie www.wizzair.com.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji oraz udziału w całodniowej wycieczce fakultatywnej z rejsem w Dolinie Douro podczas dokonywania rezerwacji lub - najpóźniej - w dniu dopłaty, nie gwarantujemy możliwości uczestniczenia w wycieczce osobom, które nie zapisały się przed wyjazdem
Organizator będzie informował o szczegółowym rozkładzie lotów przed wyjazdem.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport miejski, parkingi. Koszt – ok. 140 EUR/os. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych,
- programu fakultatywnego,
- opłaty za dodatkowy bagaż: możliwość dokupienia usługi pierwszeństwa wejścia na pokład z podręczną walizką na kółkach zabieraną na pokład (o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg). Koszt ok. 300 zł (im bliżej wylotu tym opłata może być wyższa).
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Portugalia - Pokochaj Porto   (skrót: POKOCHAJ PORTO 2024 PAX BB)
24.06 - 28.06.2024
 5 dni / OPTP0624
Sprzedaż zakończona
07.10 - 11.10.2024
 5 dni / OPTP1007
5599 zł   3639 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3359 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link