zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Słowacja - Słowacki Raj

Informacje layout
Galeria
Słowacja - Słowacki Raj
Orawski Zamek - Vlkolinec - Wodospad Lucky - Spacer koronami drzew - Łomnicka Przełęcz - Szczyrbskie Pleso - Słowacki Raj - Przełom Hornadu - Lewocza - Gejzer Siva Brada - Spiski Zamek - Vrbicke jezioro - Chopok - Liptowski Mikulasz

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd na Słowację do Orawskiego Zamku, którego doskonałe fortyfikacje sprawiły, że nigdy nie został zdobyty. Następnie pojedziemy zobaczyć Vlkolinec - jeden z najpiękniejszych zakątków Słowacji i jedyna wieś wpisana na listę UNESCO. Przejazd do wsi Lúčky, gdzie będziemy podziwiać Wodospad Luczański - kilka kaskad spadających z wysokości 12 m do położonych poniżej jeziorek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Bachledowej Doliny i spacer w koronach drzew. Usytuowana na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego Ścieżka Bachledka ukazuje wyjątkową przyrodę Magury Spiskiej. Powrót do Popradu i czas wolny. Fakultatywnie: relaks na basenach termalnych lub górska wycieczka: przejazd do Tatrzańskiej Łomnicy w Wysokich Tatrach. Wyjazd kolejkami na Łomnicką Przełęcz i piesze przejście ze Skalnatego Plesa (Łomnicki Staw) na Hrebienok (trasa piękna widokowo, po kamieniach, w większości cały czas w dół, wymagana dobra kondycja), zjazd kolejką do Smokowca. Przejazd nad Szczyrbskie Jezioro, spacer wzdłuż jeziora. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu czas wolny Fakultatywnie: relaks na basenach termalnych lub górska wycieczka: udamy się do Parku Narodowego Słowacki Raj, gdzie przejdziemy przełomem Hornadu po zawieszonych wysoko nad wodą mostach i legendarnych stupaczkach czyli przykutych do skały platformach zawieszonych ponad nurtem rzeki (trasa piękna widokowo, wymagana dobra kondycja). W godzinach popołudniowych przejazd do Lewoczy - dawnej stolicy Spiszu i najpiękniejszego miasta Słowacji, w całości wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie i czas wolny. Następnie pojedziemy zobaczyć ruiny średniowiecznego Zamku Spiskiego, jednego z największych w tej części Europy kompleksu zamkowego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa, a po drodze zobaczymy m.in. gejzer Siva Brada i osady cygańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Doliny Demianowskiej nad Vrbicke jezioro – naturalny wodny zbiornik w Tatrach Niżnych. Wjazd kolejką na Chopok i krótkie przejście górskie z ośrodka narciarskiego na szczyt, z którego roztacza się wspaniały widok – na horyzoncie zobaczymy Pilsko i Babią Górę. Następnie przejazd do Liptowskiego Mikulasza, krótki spacer i czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Program fakultatywny

- baseny termalne w Popradzie – koszt ok. 30 EUR
- górska wycieczka - koszt ok. 30 EUR

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Popradzie lub okolicy. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 obiadokolacje serwowane.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Zalecamy strój sportowy i wygodne obuwie – stosowne do wyjścia w góry. Przejazd: Kraków – Oravski Podzamok (ok. 140 km) – ok. 3 godz.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 135 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Słowacja - Słowacki Raj   (skrót: SLOWACKI RAJ 2024 PAX HB)
30.05 - 02.06.2024
 4 dni / KSTS0530
2304 zł   1499 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1384 zł
Plan podróżyRezerwuj
11.07 - 14.07.2024
 4 dni / KSTS0711
2304 zł   1499 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1384 zł
Plan podróżyRezerwuj
15.08 - 18.08.2024
 4 dni / KSTS0815
2304 zł   1699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1499 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link