zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Szwecja, Norwegia, Dania - Kraina fiordów

Informacje layout
Galeria
Szwecja, Norwegia, Dania - Kraina fiordów
Lund - Goteborg - Oslo - Sognefjord - lodowiec Jostedal - Bergen - wodospad Vettisfossen - Kopenhaga

Program

1 dzień:
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Świnoujścia. W późnych godzinach wieczornych zaokrętowanie na promie do Szwecji, nocny rejs.
2 dzień:
Przypłynięcie do Szwecji ok. godz. 8.00, przejazd do Lund, gdzie zobaczymy romańską katedrę. Przejazd do Goteborga – spacer po mieście i wizyta w muzeum Volvo. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko-norweskiej. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Oslo przez most Svinesund na granicy szwedzko-norweskiej. W Oslo – spacer po parku Vigelanda, wizyta w muzeum Kon-Tiki. Zwiedzimy również ratusz, w którym wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla. Przejazd do Holmenkollen, krótki postój pod skocznią. Przejazd do Laerdal. Zakwaterowanie, późna obiadokolacja i nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, rejs po Aurlandsfjord i Naer?yfjord - odnogach drugiego co do długości fiordu na świecie – Sognefjord. Wycieczka pod lodowiec Jostedal - 2 godzinna, średnio forsowna trasa - dla osób niezainteresowanych cała trasą możliwość przejścia tylko jej części - powrót tą samą drogą. Powrót do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Bergen – spacer po Starówce Bryggen, zwiedzanie Muzeum Hanzeatyckiego, wjazd kolejką na szczyt Floyen, z którego będziemy mieć okazję podziwiania przepięknej panoramy fiordów. Powrót do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do najwyższego wodospadu Norwegii – Vettisfossen. Pieszy szlak, o średnim stopniu trudności, obejmuje przejście do trzech wodospadów; dla osób niezainteresowanych całą trasą możliwy jest indywidualny powrót na parking do autokaru, bez dochodzenia do punktu końcowego, tym samym szlakiem, doliną rzeczną. Powrót do Laerdal. Dla chętnych możliwość zwiedzania Centrum Łososia Norweskiego. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Borgund – zobaczymy (z zewnątrz) jedyny klepkowy kościół w Norwegii. Przejazd do Oslo - ciąg dalszy zwiedzania miasta: zobaczymy XVII- -wieczną katedrę - miejsce koronacji i ślubów królów norweskich; wejdziemy na dach budynku Opery, z którego podziwiać można przepiekną panoramę centralnej części miasta; wejdziemy na terytorium twierdzy Akershus - XIII-wieczna budowla wzniesiona została w celu obrony Oslo. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko- norweskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Kopenhagi (przeprawa promowa z Helsingborg do Helsingor). 9-godzinny postój, zwiedzanie stolicy Danii pieszo: zobaczymy pomnik syrenki kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, wejście na Rundetaarn – wieżę, z której roztacza się piękna panorama miasta, Nowy Port – Nyhavn. Popłyniemy tramwajem wodnym po kanałach, a po rejsie przejdziemy centralną ulicą Stroget, zobaczymy Plac Ratuszowy. Dla chętnych – pobyt w Ogrodach Tivoli (ok. 2 godziny) - bilet wstępu ok. 200 DKK. W godzinach nocnych przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostocku.
9 dzień:
Powrót do Polski w godzinach rannych.

Program fakultatywny

- wstęp do Ogrodów Tivoli - ok. 200 DKK

Świadczenia

Zakwaterowanie: 7 noclegów: 2 w motelu** w Szwecji, 4 w motelu turystycznym w Norwegii oraz 1 na promie ze Świnoujścia do Szwecji. W motelach – pokoje 2-osobowe z łazienkami; możliwość dokwaterowania trzeciej osoby na łóżku dostawnym. Na promie – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).
Wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych - serwowanych, 6 obiadokolacji serwowanych (dwa dania na ciepło + woda). Możliwość dokupienia śniadania na promie Świnoujście – Szwecja (w drugim dniu imprezy) – cena ok. 12 EUR płatne u pilota.
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Promy na trasach: Świnoujście – Szwecja (kabiny) oraz Helsingborg - Helsingor i Gedser – Rostock (miejsca na pokładzie).
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu oraz trasy i godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Przejazd Poznań–Świnoujście (ok. 350 km) – ok. 7 godz. Trasa lądowa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 3.000 km., długość przepraw promowych: Świnoujście–Szwecja – ok. 7 godz., Helsingborg-Helsingor – ok. 20 minut, Gedser–Rostock – ok. 2 godz., rejs po Sognefjord – ok. 2,5 godz.
Podczas rejsu ze Świnoujścia do Szwecji bagaże pozostają w autokarze, na pokładzie niedostępnym dla pasażerów, wszystkie rzeczy potrzebne na nocleg w kabinie oraz inne niezbędne na czas podróży (np. lekarstwa) należy spakować do bagażu podręcznego.
Zalecamy zabranie cieplejszej, przeciwdeszczowej odzieży. Na wycieczki: pod lodowiec i do wodospadu należy zabrać obuwie trekkingowe z antypoślizgową podeszwą.
Na trasach przejazdów jest ograniczona możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych, poza nielicznymi stacjami paliw ze skromnym menu (np. hot dog, kanapki), zalecamy zabranie ilości prowiantu wystarczającej na drogę do pierwszego noclegu w motelu (drugiego dnia imprezy). Limit bagażu dla każdego uczestnika wynosi 20 kg.
Wycieczka z intensywnym programem zwiedzania, nie jest zalecana osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu, komunikacja miejska, Tour Guide - ok. 1900 NOK, 300 SEK, 220 DKK. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast) są dzielone na wszystkich uczestników.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Szwecja, Norwegia, Dania - Kraina fiordów   (skrót: KRAINA FIORDOW 2024 PAX HB)
23.08 - 31.08.2024
 9 dni / ONTS0823
7699 zł   5499 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4999 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link