zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Obozy i kolonie

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Obozy młodzieżowe

Turcja - poznajemy Turcję - obóz rekreacja i zwiedzanie

(wiek 14-19)
» sprawdź podobne oferty

Informacje layout
Galeria
Turcja - poznajemy Turcję - rekreacja i zwiedzanie
- Istambuł - jedno z najbardziej instagramowych miast świata
- Pamukkale, Efez, Pegamon i Troja - tureckie must see
- 7 dni na Wybrzeżu Egejskim, na plażach Didim

Program

Rekreacja i zwiedzanie
(14-19 lat)

1 dzień:
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy w Edirne – przygranicznym miasteczku, którego wizytówką jest meczet Selimie Camii. Kolacja w lokancie tureckiej, vis a vis meczetu. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie i zwiedzanie Istambułu. Zobaczymy: Hagia Sofia – meczet (dawniej kościół i muzeum), legendarny Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom. Czas na Złoty Bazar, największy zadaszony targ w Turcji - zwiedzanie i zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu.
4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pamukkale – wapiennego cudu natury. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z wyrobów z porcelany. Przyjazd na kolację i nocleg do hotelu w Pamukkale.
5 dzień:
Śniadanie i podbój „Bawełnianej twierdzy”, czyli spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale i zwiedzanie starożytnego Hierapolis, kąpiele w wodach termalnych antycznego basenu Cleopatry. Powrót do hotelu i korzystanie z zaplecza rekreacyjnego: basen odkryty, patio, basen termalny. Kolacja, nocleg. Fakultatywnie pokaz orientalnego „belly dance”.
6 dzień:
Śniadanie i wyjazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu i Meryemany. Efez jedno z najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego. Meryemana to położony na Wzgórzu Słowików Dom Matki Bożej. Przyjazd do hotelu w Didim, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorne wyjście na uliczki gwarnego kurortu. Nocleg.
7-11 dzień:
Pobyt w Didim. Śniadania i kolacje w restauracji hotelowej i: wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, relaks; wycieczka dolmuszami do antycznej świątyni Apollina (zwiedzanie) i na turecki bazar; spotkania z orientem i egzotyką: dövme dondurma, kebab i ajran, zwiedzanie meczetu i ciekawostki o islamie.
12 dzień:
Śniadanie i wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze zwiedzanie antycznego Pergamonu i Troi z repliką Konia Trojańskiego. Kolacja, nocleg w Gelibolu/ Canakkale.
13 dzień:
Śniadanie. Przejazd nad Cieśniną Dardanele największym wiszącym mostem na świecie - żegnamy się z Azją i witamy z Europą. Kontynuacja przejazdu. Postój w Edirne, rzut oka na Selimie Camii i czas na wydanie ostatnich lirów tureckich. Wyjazd w kierunku kraju. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry.
14 dzień:
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny

Pokaz „belly dance” w Pamukkale - Cena ok. 15 EUR.
Łaźnia turecka/Didim - Cena ok. 20 EUR.
Rejs statkiem - lunch, kąpiele morskie/Didim. Cena ok. 25 EUR.
Wycieczka do Dalyan - kąpiele błotne, Żółwia Plaża/Didim. Cena ok. 60 EUR.
Sporty wodne na plaży/Didim – wodne rowery, sofy, banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju atrakcji).

Świadczenia

Zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2-,3-, 4-os. z łazienkami, TV. Klimatyzacja płatna fakultatywnie ok. 5 EUR/pokój.
Wyżywienie: śniadania (bufet), kolacje: zupa, drugie danie serwowane, bufet sałatkowo-owocowy. Woda do posiłków. Kuchnia turecka. Koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR. Pierwszy posiłek: śniadanie w Serbii. Ostatni: śniadanie w Gelibolu, prowiant na drogę.
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barrkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.:
- koszty leczenia (KL) - suma ubezpieczenia - 60.000 EUR (w tym choroby przewlekłe),
- następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - suma ubezpieczenia - 15.000 PLN,
- bagaż podróżny - suma ubezpieczenia - 1.000 PLN (w tym sprzęt sportowy),
- klauzula ubezpieczenia wyjazdów zorganizowanych dzieci i młodzieży - 1.000 EUR.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Opieka pilota i wychowawców. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego/ paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
Czas w Turcji: czas polski + 1h.
Sugerowane kieszonkowe: ok. 150 EUR (nie obejmuje programu fakultatywnego).
Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla dziewcząt: długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy; dla chłopców: długie spodnie, zakryte ramiona.
Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) ok. 14 godz. Przejazd Belgrad – Edirne (ok. 700 km) ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
Prosimy pamiętać o zabraniu wypełnionej i wydrukowanej karty kwalifikacyjnej oraz o podpisaniu bagaży podróżnych uczestników.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota: ok. 190 EUR (przewodnicy lokalni, bilety wstępu do obiektów, przejazdy komunikacją miejską w Istambule i w Didim, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne);
- dopłaty do dodatkowych posiłków,
- atrakcji i wstępów na dyskoteki podczas przejazdu i pobytu w Didim,
- opłat za program fakultatywny,
- dodatkowych ubezpieczeń.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - poznajemy Turcję - obóz rekreacja i zwiedzanie   (skrót: TURCJA POZNAJEMY TURCJE 2024 PAX WG PROGRAMU)
13.07 - 26.07.2024
 14 dni / KTOP0713
4499 zł   4099 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3899 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link