Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Kursy językowe

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
USA - Nowy Jork - kurs j. angielskiego Exclusive Junior Campus PLUS (wiek )
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria


» przejdź do galerii
Nie tylko Manhattan

Wiek uczestników: 13-18 lat

Nowy Jork to jedno z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Statua Wolności (symbol miasta), Empire State Building, Rockefeller Center, Times Square, przepiękny Central Park oraz inne atrakcje corocznie przyciągają ponad 40 milionów turystów, którzy chcą odwiedzić ‘Big Apple' i poczuć jego niezwykłą atmosferę. Nowy Jork to także światowa stolica mody, kultury i rozrywki, a zarazem centrum finansowe i ekonomiczne.

Centrum PLUS'a w Nowym Jorku znajduje się w dzielnicy New Rochelle, miejsce jest znane jako "Home Town" ze względu na liczną zabudowę mieszkaniową i publiczne przestrzenie parkowe. New Rochelle ma tętniące życiem centrum miasta ze sklepami, centrami handlowymi, rozrywkowymi i kinem. Do Nowego Jorku można łatwo dojechać pociągiem, a podróż do centrum Manhattanu trwa około 30 minut.

PLUS - szkoła językowa założona w 1972r., specjalizująca się o organizowaniu wyjazdów językowych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się na kampusie Iona College w New Rochelle, to dobrze utrzymany i bardzo malowniczy kompleks, z wieloma atrakcyjnymi budynkami, salami lekcyjnymi i przestrzeniami rekreacyjnymi. Zakwaterowanie zlokalizowane w odległości pięciu minut spacerem od sal wykładowych. Na terenie całego kampusu jest dostęp do darmowego Wi-Fi. Ponadto zakwaterowanie znajduje się przy głównej ulicy ze sklepami i restauracjami, zapewniając uczestnikom PLUS'a typowe doświadczenie "małego amerykańskiego miasteczka".

Program
Program: 20 lekcji (po 45 minut) języka angielskiego tygodniowo; grupy o mieszanych narodowościach; maksymalnie 15 studentów w grupie; grupy o zróżnicowanych poziomach nauczania – od elementary do advanced; wykwalifikowani nauczyciele z certyfikatami; test kwalifikacyjny; certyfikat po ukończeniu kursu; materiały edukacyjne w cenie kursu.

Szkoła poza pakietem edukacyjnym zapewnia niezwykle bogaty i urozmaicony program zajęć popołudniowych, wieczornych i weekendowych – zajęcia sportowe i rekreacyjne, talent show, dyskoteki, gry i zabawy. W cenie kursu dwudniowa wycieczka z noclegiem nad wodospad Niagara (rejs łodzią “Maid of the Mist”), wizyta w Hard Rock Café oraz Woodbury Common Premium Outlets, poza tym kilka całodziennych wycieczek na Manhattan gdzie w programie znajdą się same perełki, jak: Brooklyn Bridge, Chinatown, Little Italy, SoHo, Central Park, Metropolitan Museum of Art., Greenwich Village, The High Line, Chelsea Market, Hudson Yards, Herald Square (Macy's), Bryant Park, Netflix Film Festival, Columbus Circle, Lower Central Park, Fifth Avenue, Museum of Modern Art MoMA, Top of the Rock, Times Square, Statue of Liberty and Ellis Island, Lower Manhattan: Wall Street & the Charging Bull, 9/11 Memorial, Oculus, oraz wyprawa na Coney Island i wejście ma mecz Baseball’a. Wszystkie wycieczki odbywają się prywatnym autokarem pod opieką kadry szkoły PLUS’a.

Przykładowy plan zajęć (rozkład dni i lekcji może ulec zmianie)

1 dzień:
(Piątek) - Przelot do Nowego Jorku i transfer pod opieką pilota Biura Podróży Almatur, Zakwaterowanie, Orientation Tour, 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Welcome Night.
2 dzień:
(Sobota) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30 - Całodniowa wycieczka na Manhattan: Brooklyn Bridge, Chinatown, Little Italy, SoHo (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, lunch); 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Karaoke Night.
3 dzień:
(Niedziela) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30 - Całodniowa wycieczka na Manhattan: Central Park, Metropolitan Museum of Art - wejście w cenie (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, lunch); 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Trivia Night.
4 dzień:
(Poniedziałek) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Test kwalifikacyjny i zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-17.30 gry i zajęcia sportowe na terenie Campusu; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Red, White&Blue DISCO.
5 dzień:
(Wtorek) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-22:00 - półdniowa wycieczka na Mahattan: Greenwich Village, The High Line, Chelsea Market, Hudson Yards, Herald Square (Macy's), Bryant Park, Netflix Film Festival - wejście w cenie (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja).
6 dzień:
(Środa) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-17.00 Zajęcia lekcyjne w szkole; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem IceCream Social.
7 dzień:
(Czwartek) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30 - Całodniowa wycieczka - Niagara Falls (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja i nocleg).
8 dzień:
(Piątek) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30 - Całodniowa wycieczka - Niagara Falls Maid of the Mist Boat Tour - wejście w cenie, Shoping Woodbury Common Premium Outlets (w trakcie wycieczki zapewniony transport prywatnym busem z opieką animatorów PLUS i Almatur) wieczorem kolacja i nocleg w Campusie.
9 dzień:
(Sobota) 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-22:00 - półdniowa wycieczka na Manhattan: Columbus Circle, Lower Central Park, Fifth Avenue, Museum of Modern Art - wejście w cenie (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja).
10 dzień:
(Niedziela) 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30 całodniowa wycieczka na Manhattan: Statue of Liberty and Ellis Island - wejścia i audio tour w cenie, Lower Manhattan: Wall Street& the Changing Bull, 09/11 Memorial Oculus (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, lunch); 18:00-19:00 Kolacja; wieczorem Prom DISCO Night.
11 dzień:
(Poniedziałek) 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-22:00 - półdniowa wycieczka na Manhattan: Top of the Rock - wejście w cenie, Times Square (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja).
12 dzień:
(Wtorek) 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-22:00 - półdniowa wycieczka do Nowego Jorku: Coney Island, Baseball Game - wejście w cenie (w trakcie wycieczki zapewniony transport busem z opieką animatorów PLUS i Almatur, kolacja).
13 dzień:
(Środa) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 Zajęcia lekcyjne w szkole, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-17.30 gry i zajęcia sportowe na terenie Campusu; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Graduation & Talent Show.
14 dzień:
(Czwartek) - 07:30-08:30 Śniadanie; 08:30-12:15 gry i zajęcia sportowe na terenie Campusu, 12:15-13:15 Lunch; 13.15-17.30 gry i zajęcia sportowe na terenie Campusu lub możliwość skorzystania z dodatkowo płatnej wycieczki; 18:00-19:00 Kolacja, wieczorem Farewell DISCO.
15 dzień:
(Piątek) - wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.
Świadczenia
Zakwaterowanie: na kampusie Iona College (New Rochelle/Nowy Jork), w pokojach jedno lub dwuosobowych ze wspólnymi łazienkami, darmowe Wi-Fi dostępne w każdym pokoju. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 60 USD/os. zwracana ostatniego dnia jeśli nie zostały wyrządzone szkody.
Wyżywienie: całodzienne, serwowane w stołówce na terenie kampusu: śniadania, lunch i kolacje; w czasie wycieczek całodniowych śniadania i obiadokolacje. Napoje do posiłków. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu. Prosimy uwzględnić specyfikę kuchni amerykańskiej.

Transport: Termin: 02-17.07.2021 i 30.07-14.08.2021 - przelot samolotem liniowym Lufthansa na trasie Warszawa - Nowy Jork - Warszawa. Uwaga: przeloty mogą ulec zmianie.

Wylot z Warszawy o 10.10, przylot do Frankfurtu o 11:55.
Wylot z Frankfurtu o 13.20, przylot do Nowego Jorku (lotnisko Newark) o 15:50.
Wylot z Nowego Jorku (lotnisko Newark) o 20:45, przylot do Monachium o 10:25.
Wylot z z Monachium o 11:05, przylot do Warszawy o 12.35 (17.07 i 14.08)

Przelot i Transfer (pod opieką pilota Biura Podróży Almatur) busem z lotniska do miejsca zakwaterowania i z powrotem.

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A:. KL - 30.000 EUR, NNW - 15.000 PLN.

Opieka rezydenta w trakcie przelotu i pobytu.

Realizacja programu.

CENA OBEJMUJE: zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie., transport, transfer z/na lotnisko, opiekę rezydenta w trakcie przelotu i całego pobytu.

CENA NIE OBEJMUJE: opłat za przejazdy lokalne, dopłat do nadbagażu, opłaty ESTA (ok 14 USD), dodatkowego programu fakultatywnego (przykładowe ceny wycieczek – całodniowa ok. 135 USD; półdniowa ok. 80 USD); depozytu za zakwaterowanie.
Informacje praktyczne
Zbiórka na lotnisku Chopina na 3 godziny przed ustaloną godziną wylotu w hali odlotów, stanowisko odpraw Almaturu. Bagaż do 23 kg rejestrowany plus bagaż podręczny do 8 kg o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23.
Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do odebrania uczestników z lotniska Chopina w Warszawie.

Sugerowane kieszonkowe w wysokości ok. 300-350 USD. Zalecamy zabranie stroju kąpielowego, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, adaptera sieciowego (amerykańskie kontakty). W celu ułatwienia kontaktu prosimy o podawanie konsultantom sprzedaży adresów poczty elektronicznej (e-mail). Uczestnicy kursu powinni wykazywać się samodzielnością. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad panujących w kampusie. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Konieczny ważny paszport i ESTA.

Uwaga!
Od 11 listopada 2019 Polacy mogą podróżować turystycznie do USA bez wiz, konieczne jest uzyskanie autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization), aktualny koszt 14 USD (upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat). Rejestracja na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov. System ESTA będzie dostępny dla podróżnych posiadających paszport z chipem do odczytu komputerowego.

Obowiązkowa dopłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł).
Informacje o cenie
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 13 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   USA - Nowy Jork - kurs j. angielskiego Exclusive Junior Campus PLUS   (skrót: NYC JUNIOR CAMPUS PLUS PAX FB)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Obozy i Kolonie
Obozy 2021
Zobacz
Pobierz katalog Kursy językowe 2021
Kursy językowe 2021
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2021
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1 2021
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2 2021
Zobacz
Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link