zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna >

Informacje layout
Galeria
Koloseum - Forum Romanum - Panteon
Watykan: Plac i Bazylika św. Piotra - grób Jana Pawła II - Muzea Watykańskie
Wyspa na Tybrze - Usta Prawdy
Plac Navona - Schody Hiszpańskie - Fontanna di Trevi

Atuty oferty:
- hotel w centrum miasta
- czas wolny na zakupy
- rzymska kolacja przy muzyce na żywo

Program

Rzym jest miastem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Niegdyś to właśnie tu było centrum świata o czym przypominają dziś licznie zachowane antyczne budowle. Jednak nie tylko one przyciągają corocznie miliony turystów. Najwybitniejsze dzieła znanych na całym świecie artystów, śródziemnomorski klimat, doskonała kuchnia oraz wszechobecność miejsc i zabytków z różnych epok – oto najważniejsze atrakcje Rzymu. Ich lista jest znacznie dłuższa, ale o tym warto przekonać się już osobiście. Zaledwie 2.5 godziny lotu i sekrety Wiecznego Miasta są na wyciągnięcie ręki.

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Rzymu, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. W trakcie spaceru z przewodnikiem odkryjemy perły włoskiej architektury. Zobaczymy m.in. Koloseum (zwiedzanie wewnątrz) - najsłynniejszy amfiteatr na świecie, symbol potęgi dawnego Imperium Rzymskiego; Łuk Konstantyna Wielkiego - ostatni z wielkich łuków triumfalnych zbudowany z okazji dziesięciolecia rządów cesarza; Forum Romanum - główny ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych. Wejdziemy równiez na Palatyn - wzgórze, na którym Romulus założył Wieczne Miasto. Po krotkiej przerwie wizyta na Wyspie na Tybrze i przejście przez Ponte Fabricio, najstarszy zachowany w oryginale most rzymski. Na koniec Usta Prawdy - mający dwa tysiące lat marmurowy medalion znajdujący się w przedsionku Bazyliki Santa Maria in Cosmedin, upamiętniony sceną z filmu "Rzymskie wakacje" z Gregory Peckiem i Audrey Hepburn. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór włoski* (płatny dodatkowo). Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Watykanu, najmniejszego państwa świata, enklawy papieskiej na terenie Rzymu. W Stolicy Apostolskiej zobaczymy serce tego państwa-miasta, czyli Plac św. Piotra, otoczony ogromną Kolumnadą Berniniego i wnętrze monumentalnej Bazyliki św. Piotra. Nie pominiemy grobu papieża Jana Pawła II, a także zwiedzimy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską. Po krótkiej przerwie udamy się w stronę Panteonu - majestatycznej świątyni i zarazem jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie. Po drodze zobaczymy Zamek św. Anioła - grobowiec cesarza Hadriana, a zarazem jedna z tych budowli, która spina ze sobą antyczną historię miasta z czasami nowożytnymi. Zwiedzanie z przewodnikiem w tym dniu zakończymy na Piazza Navona, który z powodzeniem może pretendować do miana najpiękniejszego placu w Rzymie z zachwycającymi fotannami (del Moro, Neptuna, dei Quattro Fiumi) oraz XVII-wiecznym barokowym kościołem Sant’Agnese in Agone. Czas wolny. Kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Ostatniego dnia zobaczymy słynne z odbywających się tam pokazów mody Schody Hiszpańskie, które należą do najdłuższych i najszerszych w Europie. Nie zapomnimy także o Fontannie di Trevi, do której będzie okazja wrzucić monetę z nadzieją na powrót do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta zakończymy na Wzgórzu Pincio - jednego z najlepszych punktów widokowych. Czas wolny, transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Program fakultatywny

* wieczór włoski (rzymska kolacja w jednej z wielu stylowych restauracji przy muzyce na żywo z pokazem inspirowanym starożytnym Rzymem). Cena ok. 45 Euro/osoba (wymagane minimum 10 uczestników).

Zakwaterowanie

Hotel *** klasy turystycznej, położony w centrum Rzymu.
Do dyspozycji: pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon, sejf (dodatkowo płatny).

Świadczenia

Zakwaterowanie: 3 noclegi
Wyżywienie: 3 śniadania wzmocnione*
* tzw. „śniadania wzmocnione” składają się zwykle z kilku kromek chleba, plasterka sera, plasterka szynki, dżemu, miodu i napojów. Czasami podawane są również płatki i jogurty. Śniadania są raczej skromne i nie można ich porównać do typowych śniadań angielskich.
Transport: bezpośredni przelot samolotem na trasie: Warszawa – Rzym – Warszawa
Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed imprezą):
• Termin 12.08 - 15.08
Wylot z Warszawy 15:35, przylot do Rzymu 18:00
Wylot z Rzymu 18:35, przylot do Warszawy 21:00
• Termin 07.09 - 10.09 oraz 21.09 - 24.09
Wylot z Warszawy 17:25, przylot do Rzymu 19:50
Wylot z Rzymu 20:25, przylot do Warszawy 22:50
Zbiórka 2.5 godz. przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie
Bagaż: jedna sztuka bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40x30x20 cm) + jedna podręczna walizka na kółkach (maks. wymiary: 55x40x23 cm). Każdy bagaż do 10 kg.
Transfer: mikrobus (lotnisko-hotel-lotnisko)
Ubezpieczenie: TU Signal Iduna: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN
Opieka pilota

Informacje praktyczne

• Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie.
• Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty lokalne, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
• Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
• W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).
• Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie, konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
• Czas przelotu: Warszawa - Rzym ok. 2.5 godz.
• Waluta: euro (EUR)
• Ceny:
- w restauracjach i kawiarniach: obiad od 14 EUR, kieliszek wina od 3 EUR, woda mineralna od 1,5 EUR, piwo od 4 EUR, pizza od 7 EUR
- w sklepach: woda (1,5 l) od 1 EUR, tabliczka czekolady od 1,50 EUR, sok (1 l) od 1,5 EUR, piwo od 1 EUR za butelkę/puszkę
• Czas: taki jak w Polsce.
• Elektryczność: napięcie 220 V - niezbędny adapter. Urządzenia z cienkimi bolcami (takie jak np. ładowarka telefoniczna) nie wymagają użycia adapteru.
• Ważne! Podróże podczas COVID-19.
- podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu.
- należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy.
- ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, bilety komunikacji miejskiej. Cena ok. 185 EUR (płatne u pilota gotówką)*
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- kosztu programu fakultatywnego (płatne u pilota gotówką)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

* Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
» Obowiązek informacyjny    
Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link