zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Egzotyka

Egzotyka Tokio Fudži Nagasaki Hiroshima Osaka Nara Kyoto Tokio
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Egzotyka

Japonia - Dwie wyspy Samurajów

Informacje layout
Galeria
Japonia - Dwie wyspy Samurajów
- Dwie wyspy Kiusiu i Honsiu
- Nagasaki
- Hiroszima
- Brama Tori w Itsukushima
- Osaka - nowoczesność i historia
- Kyoto i Nara - dawne stolice
- Góra Fudżi
- Tokio

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Tokio.
2 dzień:
Przylot do Tokio. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie najruchliwszej dzielnicy - Shinjuku. Wyjazd na jeden z wieżowców pozwoli ogarnąć wzrokiem gigantyczną
metropolię, a przy dobrej pogodzie zobaczyć górę Fudżi - symbol Japonii. Nocleg w Tokio.
3 dzień:
Zwiedzanie Tokio. Udajemy się do dzielnicy Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie świątyni Senso-ji i okolicznych kapliczek. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór w rozświetlonej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego japońskiego teatru Kabuki. Nocleg w Tokio.
4 dzień:
Wycieczka autokarem do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na platformę widokową położoną na zboczach wulkanu. Przy dobrej pogodzie widać stąd okryty śniegiem szczyt Fudżi. Spacer ścieżką biegnącą po stokach wulkanu.
5 dzień:
Przejazd na lotnisko i lot do Nagasaki. Przylot do Nagasaki, jednego z najważniejszych miast Kraju Kwitnącej Wiśni. Miasto leży na wyspie Kiusiu, która jest położona najdalej na południe z wielkich wysp japońskich i charakteryzuje się przyjemnym, ciepłym klimatem. Przejazd do hotelu i nocleg.
6 dzień:
Wyruszamy na poznawanie japońskiej rzeczywistości, w której obok siebie w symbiozie, tak jak nigdzie w świecie, egzystuje rozwinięta cywilizacja XXI w., dawne obrzędy i wierzenia. Zwiedzanie zabytków Nagasaki. Zobaczymy most Meganebashi (Most Okularowy), zbudowany w stylu chińskim w XVII w., Park Pokoju ze statuą Pokoju i pomnikiem Kwiatu Życia, ufundowanym przez Polskę. Nowa katedra Urakami z popiersiem papieża Jana Pawła II i pozostawiona obok kopuła starej katedry zniszczonej przez bombę atomową. Dotrzemy też na wzgórze Nishizaka, gdzie znajduje się pomnik 26 świętych męczenników, którzy zostali ukrzyżowani w tym miejscu, w okresie największych prześladowań chrześcijan w Japonii. Kolacja powitalna. Nocleg w Nagasaki.
7 dzień:
Odwiedzimy najstarszy katolicki kościół Japonii - Oura. Właśnie w Nagasaki działalność misyjną prowadził św. Maksymilian Kolbe, co upamiętnia miejscowe muzeum. Udamy się też do pobliskiego kompleksu Glover Garden - jednej z głównych atrakcji Nagasaki. Tutaj na wzgórzu Thomas Blake Glover, jeden japońskich przedsiębiorców XIX w. zbudował dom otoczony pięknym ogrodem. Spacer po parku i czas wolny. Wieczorem udamy się pieszo lub kolejką linową na górę Inasa, skąd podziwiać będziemy port i pasmo górskie oświetlone przez światła domostw i gwiazdy migoczące na niebie. Nocleg w Nagasaki.
8 dzień:
Przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem do Hiroszimy, osiągającym zawrotne prędkości shinkansenem. Hiroszima leży już na
wyspie Honsiu, największej wyspie Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy: Parku Pokoju upamiętniający ofiary bomby atomowej. Znajdują się w nim m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon oraz Muzeum Pokoju. Nocleg w Hiroszimie.
9 dzień:
Tego dnia będziemy pod wrażeniem jednego z najsłynniejszych widoków Japonii – „unoszącej się na wodzie” czerwonej bramy torii – Itsukushima. Brama
ma 16 m długości i 23 m szerokości, a podczas przypływu wygląda, jakby „pływała”. Brama znajduje się na niewielkiej wyspie Miyajima, gdzie odwiedzimy jedno z najważniejszych w tym kraju sanktuariów shinto. Shintoizm, czyli „droga bogów” jest narodową religią Japończyków, która w znaczący sposób ukształtowała tutejszą kulturę, tradycje oraz stosunek do przyrody. Krótki spacer pod górę, do pagody Tahoto, skąd rozpościera się widok na świątynie oraz zatokę. Przejazd na dworzec i podróż superekspresem do Osaki. Nocleg w Osace.
10 dzień:
Dzień w Osace to oglądanie zarówno zapierającej dech w piersiach nowoczesności, jak i śladów historii. Zwiedzanie zamku z XVI w., będącego jednym z symboli Japonii. Odegrał on ważną rolę w historii, a obecnie mieści się w nim muzeum cywilizacji i historii XVII-wiecznej Japonii. Następnie dzielnica Shinsekai, w której znajdziemy typowe bary karaoke, sklepiki, stragany i tradycyjne knajpki. Z ciekawości zaglądniemy też do sąsiedniej dzielnicy, znanej z rozrywek i usług pań, które bynajmniej nie są gejszami. Wieczorem spacer po tętniącym życiem centrum Osaki, gdzie ilość świateł i neonów aż olśniewa. Nocleg w Osace.
11 dzień:
Wycieczka do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Po przybyciu na miejsce zobaczymy charakterystyczne trzy lub pięciopiętrowe pagody. Zwiedzanie największej na świecie, zbudowanej w X w. na rozkaz cesarza Shomu, drewnianej budowli - świątyni Todami z 16 m posągiem Wielkiego Buddy, wykonanym z brązu. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. W Narze zobaczymy też typowy japoński ogród. Przejazd do Kyoto. Nocleg.
12 dzień:
Zwiedzanie najważniejszych obiektów: świątynia Kinkakuji, zwana Złotym Pawilonem oraz stojąca na 139 palach świątynia Kiyomizu. Nasze kroki kierujemy do dzielnicy Gion, znanej m. in. z książki „Wyznania gejszy”. Być może uda nam się zobaczyć przechodzące ulicami gejsze i maiko (dziewczęta przygotowujące się do zawodu gejszy), ubrane w tradycyjne kimona. W Gion zachwyca stara zabudowa – niskie domy, zbudowane z materiałów, takich jak cedr i bambus. Dla chętnych fakultatywny udział w spektaklu Geisha show z kolacją. Nocleg w Kyoto.
13 dzień:
Zobaczymy świątynię Fushimi Inari, znaną z tysięcy bram tori poustawianych przy ścieżkach. Odwiedzenie tego miejsca jest po prostu konieczne, a zdjęcia stąd będą zadziwiały naszych znajomych. Przejazd shinkansenem do Tokio. Pożegnalna kolacja i nocleg w Tokio.
14 dzień:
Udajemy się do Harajuku, dzielnicy, po której przechadzają się młodzi Japończycy ubrani w ekstrawaganckie stroje. W pobliżu pójdziemy do szintoistycznej
świątyni Meiji, jednej z najważniejszych w Japonii. W ciszy pięknego parku można znakomicie odpocząć od miejskiego zgiełku. Czas wolny np. na ewentualne zakupy pamiątek. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.
15 dzień:
Przylot do Warszawy.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
12 noclegów w hotelacho standardzie ***, w miarę dostępności w jednym z miejsc – nocleg w ryokanie (tradycyjnym hotelu japońskim, łóżka typu futon – pokoje ze wspólnymi łazienkami).
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach, 2 kolacje.
Transport:
Przeloty wg programu, przejazdy shinkansenem, busy, komunikacja miejska, pociągi.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego: wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Japonia ze swoją ciekawą historią i nowoczesnością, odmiennością zwyczajów oraz egzotycznymi krajobrazami to kraj, który każdy prawdziwy podróżnik musi odwiedzić. Dawne państwo samurajów stało się obecnie potęgą przemysłową i technologiczną. To rzecz powszechnie znana, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Japończycy są narodem bardzo uduchowionym. Wyznają państwową religię - szintoizm, opartą na japońskiej mitologii oraz buddyzm i jego odmianę - zen. Często nawet obie religie jednocześnie, przy czym szinto może wyznawać tylko członek narodu japońskiego, wybranego przez bóstwa. Są wrażliwi na estetykę we wszystkim co robią oraz piękno przyrody. Wiosna i jesień w Japonii są najpiękniejszymi i najbardziej kolorowymi porami roku, a bogate świątynie, monumentalne zamki, ozdobne ogrody, majestatyczna Fudżi - czynią z Japonii jedno z najbardziej czarownych miejsc świata. Zwiedzimy dwie różne wyspy Japonii: Kiusiu i Honsiu. Będziemy podziwiać piękno natury, liczne zabytki historyczne oraz połączenie tradycji z nowoczesnością. Zapoznamy się ze zwyczajami i dniem codziennym Japończyków. Spotkamy się z odmienną, często trudną do zrozumienia dla nas kulturą, znajdziemy się w zupełnie innym otoczeniu, w innym świecie. Poznamy też wspaniałą kuchnię japońską, tak różną od naszej. To nie tylko sushi i sashimi, to wielki wybór różnorodnych potraw, które łączy głównie to, że wszystkie posiłki spożywa się tu za pomocą pałeczek. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawa nie należy do trudnych. Japonia jest krajem doskonale zorganizowanym i ceni się tam punktualność. Podczas wyjazdów zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Bagaż główny powinien mieć dobre kółka i być na tyle lekki, by samodzielnie można było go przenosić na dworcach, czy w hotelach. Nie ma możliwości skorzystania z usług bagażowych. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach, apartamentach lub pensjonatach 3 gwiazdkowych z łazienkami. Podczas pobytu w Kyoto, w miarę dostępności, zakwaterowanie będzie miało miejsce w ryokanie - tradycyjnym domu gościnnym. Śpi się tu na materacach na podłodze, a czyste i ładne łazienki są wspólne dla kilku pokoi. W ryokanie poczujemy prawdziwy klimat odmiennej kulturowo, egzotycznej Japonii. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@ almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem dość drogim. W sytuacji, gdy nieletni podróżuje z jednym z rodziców, dziadkami lub opiekunami (a nie z obojgiem rodziców), wymagane jest pismo notarialne w języku angielskim poświadczające, że rodzice (lub drugi rodzic dziecka) wyrażają zgodę na wyjazd.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Przy wjeździe do Japonii w celu turystycznym obywatele Polski nie potrzebują wiz, o ile pobyt trwa nie dłużej niż 90 dni.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/japonia. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 800 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 30 USD/ posiłek),
możliwość zakupów w sklepach tańszego wyżywienia,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Japonia - Dwie wyspy Samurajów   (skrót: DWIE WYSPY SAMURAJOW 2024 PAX WG PROGRAMU)
14.09 - 28.09.2024
 15 dni / KEEJ0914
19599 zł   15699 zł + 800 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 14699 zł
Rezerwuj
26.09 - 10.10.2024
 15 dni / KEEJ0926
Sprzedaż zakończona

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link