zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Kursy językowe

Kursy Berlin
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Kursy językowe

Niemcy - Berlin - kurs języka niemieckiego intensywny

(wiek )
» sprawdź podobne oferty

Informacje layout
Galeria
Niemcy - Berlin - kurs języka niemieckiego  intensywny
Kurs intensywny - Intensiv Deutsch in Berlin - B1-C1
(12-18 lat)

- Berlin i Poczdam z niecodziennej perspektywy
- spotkania z młodzieżą z całego świata
- zajęcia z niemieckimi native speakerami

Program

35 godzin lekcyjnych (w tym 10 godzin w ramach projektów: Angielski Praktycznie oraz Niemiecki w Praktyce i 10 godzin z niemieckim lub angielskim native speakerem). Kurs przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć zdobytą już wiedzę w stosunkowo krótkim czasie. Prowadzone zajęcia mają na celu nie tylko wyjaśnienie trudnych problemów gramatycznych, ale przede wszystkim rozwinięcie i utrwalenie najważniejszych umiejętności językowych, takich jak: komunikowanie się w języku angielskim lub niemieckim, udział w dialogu i dyskusji, poprawa rozumienia ze słuchu, jak również pisanie prostych form użytkowych. Podczas zajęć z polskim lektorem oraz angielskim lub niemieckim native speakerem uczestnicy kursu biorą udział w projektach językowych, które mają pomóc wyćwiczyć zdobyte umiejętności językowe, a szczególnie mówienie i reagowanie w prostych sytuacjach codziennych. Zajęcia prowadzone łącznie dla grup wiekowych 12-18 lat (młodzieżowa) oraz 19-25 lat (studencka); dodatkowo spotkania z niemieckim filmem i muzyką młodzieżową. Na zakończenie kursu języka niemieckiego istnieje możliwość zdania egzaminów Zertifikat Deutsch Goethe Institut. Egzamin zostanie przeprowadzony pod warunkiem zgłoszenia się minimum 10 osób na dany poziom. Całkowity koszt egzaminu wynosi ok. 150 EUR (płatne na miejscu w Berlinie). Skorzystaj z szansy, oceń swoje umiejętności i rozwiąż przykładowe testy językowe: almatur.opole.pl/testyjezykowe/.
Głównym celem kursu jest nie tylko nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem niemieckim lub angielskim, ale również poznanie kultury oraz zabytków Berlina i Poczdamu. Temu służą programy: Angielski Praktycznie oraz Niemiecki w Praktyce. W ramach zajęć wszyscy biorą udział w projektach językowych polegających na praktycznym zastosowaniu poznanych słówek i prostych zwrotów językowych. Zabawy językowe, gry miejskie, lekcje muzealne i ćwiczenia w praktycznym zastosowaniu poznanych wyrażeń językowych pozwolą skutecznie porozumieć się po angielsku lub niemiecku w sklepie, na dworcu, banku czy hotelu. W trakcie zwiedzania muzeów uczestnicy kursu biorą udział w lekcjach muzealnych z przygotowanymi zadaniami według poziomu zaawansowania języka. Omówienie wykonanych zadań w języku angielskim lub niemieckim w połączeniu z nagrodami. Zadania projektowe, obejmujące przygotowanie opisu zwiedzanego miejsca w języku angielskim lub niemieckim pozwalają utrwalić i rozszerzyć umiejętności językowe. Udział w projektach to niepowtarzalna możliwość praktycznego poznania języka i kultury niemieckiej oraz niezapomniana przygoda językowa, niezależnie od stopnia znajomości języka.
Zwiedzimy Berlin śladami znanych berlińczyków: naukowców, poetów i pisarzy. W czasie lekcji muzealnych dowiemy się więcej o eksponatach najstarszego muzeum w Berlinie – Altes Muzeum. Zobaczymy posąg Nefretete w Muzeum Nowym. Z kopuły Reichstagu zachwycać się będziemy panoramą miasta. Zobaczymy symbole Berlina - Bramę Brandenburską i Alexanderplatz oraz najnowszą architekturę niemiecką na Potsdamer Platz. W Muzeum Historii Naturalnej spotkamy szkielet największego na świecie dinozaura, zwiedzimy Muzeum Terroru w tajnej siedzibie Gestapo. Odwiedzimy Ogrody Świata. W czasie całodziennej wycieczki do Poczdamu zwiedzanie min. wpisanego na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, zespołu parkowo - pałacowego Sanssouci i pałacu Cecilienhof, gdzie odbyła się konferencja poczdamska. Dzięki tym wycieczkom poznacie najciekawsze miejsca historii i kultury Niemiec. Realizacja projektów: Angielski Praktycznie oraz Niemiecki w Praktyce, terenowe gry miejskie i zabawy edukacyjne dadzą szansę praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności językowych. Cały program realizowany jest środkami komunikacji miejskiej. W czasie wolnym gry i zabawy sportowe, dyskoteki, projekcje filmowe, spotkania z rówieśnikami oraz konkursy językowe z nagrodami.

Program fakultatywny

Rejs po Szprewie i wjazd na Wieżę Telewizyjną - w czasie rejsu zobaczymy najciekawsze zabytki Berlina z perspektywy rzeki. Wieża Telewizyjna to największa atrakcja turystyczna Berlina, z której można podziwiać panoramę miasta. Program realizowany jest przy udziale minimum 10 osób. Cena - około 40 EUR.

Zakwaterowanie

Termin nr 1. (19.07 – 31.07): 12 noclegów w świetnie położonym, nowoczesnym hotelu młodzieżowym A&O Berlin Kolumbus. W pobliżu: centrum handlowe, ogólnodostępne place zabaw, boiska sportowe i tereny zielone. W hotelu sale seminaryjne i klubowe.

Termin nr 2. (01.08 – 12.08): 11 noclegów w schronisku młodzieżowym Am Wannsee położonym w prestiżowej dzielnicy Berlina - Wannsee. Schronisko, z bogatym zapleczem rekreacyjnym, położone bezpośrednio nad jeziorem sprzyja połączeniu nauki z odpoczynkiem.

W obydwu obiektach pokoje 4 osobowe z łazienkami, łóżka piętrowe. Na terenie obiektów bezpłatne WiFi.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
Termin nr 1. (19.07 – 31.07): 12 noclegów.
Termin nr 2. (01.08 – 12.08): 11 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 x dziennie; możliwa dieta wegetariańska - prosimy zgłaszać przy zapisie na kurs).
Termin nr 1. (19.07 – 31.07): śniadania w formie bufetu oraz serwowane kolacje podawane są w hotelu, obiady w stołówce sąsiadującej z hotelem.
Termin nr 2. (01.08 – 12.08): śniadania, obiady i kolacje podawane w stołówce schroniska. Pierwszy posiłek - kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - obiad w dniu wyjazdu.
Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją, DVD lub mikrobus z klimatyzacją. Przy mniejszej ilości uczestników możliwy dojazd pociągiem pod opieką kadry Almatur.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (rozszerzone o choroby przewlekłe) – 60.000 EUR, NNW – 15.000 PLN, BP – 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Opieka pedagogiczna, zajęcia z języka niemieckiego lub angielskiego z polskimi lektorami.
10 godzin zajęć z niemieckimi native speakerami. Pakiet powitalny: plan metra, mapa miasta, zestaw fiszek „Niemiecki w podróży”, materiały dydaktyczne, informacje o atrakcjach miasta, zeszyt i długopis, certyfikat ukończenia kursu.

Informacje praktyczne

Zalecane kieszonkowe około 70 EUR (w tym pobierana przy zakwaterowaniu kaucja w wysokości 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody) + ok. 40 EUR na ewentualny program fakultatywny.
Nowość - konsultacje indywidualne. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 5 godzin konsultacji indywidualnych z native speakerem. Dodatkowe zajęcia językowe lub konwersacje na wybrany temat z historii, polityki, kultury. Odbywają się poza godzinami planowanych zajęć i programem zwiedzania miasta. Koszt pakietu 200 EUR, płatne na miejscu. Chęć udziału należy zgłaszać w momencie zapisu na kurs.
Uczestnicy kursu są klasyfikowani do poszczególnych grup zaawansowania (B1-B2/C1) na podstawie testu leksykalno-gramatycznego oraz indywidualnej rozmowy. Uczestnicy przystępujący do egzaminu w Goethe Institut otrzymują dodatkowe wskazówki i materiały egzaminacyjne.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. 19:00. Planowany wyjazd z ośrodka 19:00.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż godz. 20:00, wyjazd nie później niż godz. 18:00.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży,
- obowiązkowej dopłaty na realizację programu - 150 EUR zbieranej przez kierownika w Berlinie (komunikacja miejska w Berlinie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłata miejska),
- opłat za program fakultatywny,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (od 4,4% ceny imprezy), które, w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Niemcy - Berlin - kurs języka niemieckiego intensywny   (skrót: BERLIN KURS INTENSYWNY NIEMIECKI 2024 PAX FB)
19.07 - 31.07.2024
 13 dni / ODJB0719
Impreza w trakcie realizacjiPlan podróży

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link