- ośrodek położony bezpośrednio nad jeziorem Drwęckim, strzeżone kąpielisko,
- opieka pielęgniarki, miejsca do wodnych i lądowych aktywności
- wokół ośrodka są rozległe łąkowe i zalesione tereny do wypraw quadowych
i bitew paintballowych, które toczymy również w kompleksach opuszczonych budynków
- kulki przy grach paintballowych bez limitu
- własne kajaki, kabinowe jachty żaglowe Tango 780, Sasanka 660, Antila 24
- motorówki z silnikami 50 i 75 km, z nartami wodnymi, wakeboardem, "dmuchańcami" do holowania - oponką i bananem, sprzęt windsurfingowy itp.
- markowe, własne quady CanAm i Kymco, markery paintballowe Tippmann
Program
Obóz quadowo paintballowy/sporty wodne (10-12; 13-15 i 16-18 lat)
Zajęcia zależnie od wybranego profilu.
QUADY
Okolice ośrodka to teren idealny dla quadów. Zaczniemy od nauki jazdy i manewrów (od 3 do 6 godzin zajęć). Pojedziemy na wyprawy quadowe (5 wypraw w teren) pokonując tereny i trasy łąkowe, szutrowe, piaszczyste, zalesione. Jazda quadem uczy nas samodzielnego podejmowania decyzji, refleksu, spostrzegawczości. To konfrontacja z przeszkodami, obcowanie z naturą i przyrodą, odpowiedzialność za siebie i drużynę. Jeździmy na quadach CanAm i Kymco w małych grupach, instruktor dobiera osoby mające zbliżone doświadczenie i umiejętności. Zaawansowani jadą na nocną wyprawę. Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor. Zapewniamy kaski ochronne. Można dokupić dodatkowe godziny jazdy quadem w terenie w biurze lub na obozie.
NAUKA JAZDY NA QUADACH – POZIOM I
Manewrowanie quadem: zatrzymywanie we wskazanym miejscu, łagodne zjazdy i podjazdy, hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne, jazda w kolumnie, utrzymywanie dystansu w kolumnie. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów.
Jazda: ABC nauki jazdy na quadzie na łatwej nawierzchni. Podstawa obsługi quada. Oduczanie odruchów motocyklowo-hulajnogowo-rowerowych. Uruchamianie quada. Bezpieczne włączanie się do ruchu. Jazda w kolumnie. Pokonywanie wzniesień o różnym stopniu trudności. Technika jazdy w terenie polnym, łąkowym i leśnym.
Teoria: Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach.
REKREACYJNE WYPRAWY QUADOWE OFF-ROAD W ŁATWYM TERENIE - POZIOM II
Manewrowanie quadem: doskonalenie nabytych umiejętności podczas jazdy w terenie.
Jazda: Wyprawy quadowe w terenie. Jazda w terenie na drogach szutrowych, piaszczystych, gruntowych. Pokonywanie łatwych przeszkód terenowych w terenie. Jazda w koleinach, pokonywanie niewielkich rowów. Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem. Przygotowanie do wypraw quadowych.
Teoria: Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
REKREACYJNE WYPRAWY QUADOWE OFF-ROAD W ŚREDNIO TRUDNYM TERENIE - POZIOM III
Wyprawy w teren z doskonaleniem wcześniej poznanych technik jazdy w terenie.
Manewrowanie quadem: skręty, jazda slalomem, zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości.
Jazda: Wyprawy quadowe w terenie. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie niewielkich rowów. Jazda w głębokich koleinach. Przygotowanie do jazd nocnych.
Teoria: Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
PRZYGODOWE WYPRAWY QUADOWE OFF-ROAD W ŚREDNIO TRUDNYM TERENIE - POZIOM IVa I DOSKONALENIE TECHNIK JAZDY POZIOM IVb.
Wyprawy w teren z doskonaleniem wcześniej poznanych technik jazdy w terenie.
Manewrowanie quadem: jazda tyłem. Doskonalenie umiejętności manewrowania i parkowania.
Jazda: Wyprawy quadowe w terenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - strumieni, brodów. Przygotowanie do jazdy nocnej.
Teoria: Zasady jazdy nocnej. Używanie długich świateł, halogenów, szperaczy i ledów.
NOCNE WYPRAWY QUADOWE - POZIOM IVc
Nocne wyprawy quadowe połączone z utrwalaniem wcześniej poznanych technik jazdy w terenie.
Manewrowanie quadem w nocy: jazda tyłem. Doskonalenie umiejętności manewrowania i parkowania.
Jazda nocna: Wyprawy quadowe w terenie. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie niewielkich rowów. Jazda w głębokich koleinach. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów.
Teoria: Zasady jazdy nocnej. Używanie długich świateł, halogenów, szperaczy i ledów.
PAINTBALL - 6 półdniowych zajęć, kulki bez limitu.
Paintball to pozorowane bitwy przy użyciu markerów strzelających żelowymi kulkami. Toczymy je w terenie i opuszczonych kompleksach budynków. Całodniowe lub półdniowe operacje specjalne z odbijaniem zakładników, tworzeniem zasadzek, wykrywaniem snajperów. Zapewniamy markery Tippmann, wojskowy strój ochronny i maski. Dla chętnych pancerze ochronne, tzw. „żółwiki”. Na obozie minimum 6 półdniowych zajęć (kulki bez limitu). Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć.
PAINTBALL - POLE PRZY OŚRODKU
Pole paintballowe przy ośrodku umożliwia nam realizowanie dynamicznych pojedynków w zróżnicowanym terenie - polno-łąkowym jak i częściowo zadrzewionym. Oprócz naturalnych osłon średniej zieleni mamy różnego rodzaju osłony sztuczne zbudowane z opon, desek, płyt, palet, dołki i stanowiska strzeleckie. Dzięki zróżnicowanym scenariuszom potyczka paintballowa za każdym razem ma inny przebieg.
PAINTBALL - OPERACJE SPECJALNE
To szereg różnorodnych akcji w okolicach obozu, w bliższym i dalszym terenie, na lądzie i na wodzie. W ich trakcie uczestnicy, podzieleni na oddziały, wypełniają rozmaite zadania. Zdobywają teren lub umocnione punkty oporu bądź ich bronią, „eliminując" przeciwnika przy pomocy paintballu. Dokonują operacji desantowych na wyspy, rajdów zwiadowczo-dywersyjnych na teren wroga, wykrywają snajperów, poszukują szpiegów i dywersantów. W trakcie tych operacji uczestnicy przemieszczają się przy pomocy różnych przydzielonych środków transportu, takich jak quady, motorówki, budują zamaskowane punkty oporu i schronienia, pokonują przeszkody terenowe, przeprawiają się przez kanały, rzeki, jeziora.
PAINTBALL W TERENIE - SZTURMOWANIE I OBRONA KOMPLEKSÓW OPUSZCZONYCH BUDYNKÓW, "CZARNA" TAKTYKA, ODBIJANIE ZAKŁADNIKÓW I WYKRYWANIE SNAJPERÓW
Paintball w kompleksach opuszczonych budynków należy do najbardziej ulubionych wśród uczestników obozów. Szturmowanie i obrona budynków, odbijanie zakładników, wykrywanie snajperów w otoczeniu opuszczonych budynków nadaje realiów każdemu scenariuszowi gry paintballowej. Możemy tu zastosować elementy "czarnej taktyki" czyli walki w mieście, w terenie zurbanizowanym. Różnorodne zabudowania, kręte korytarze, dziesiątki pomieszczeń na wielu poziomach umożliwiają intensywną akcję, nadają dynamiki i emocji starciom paintballowym.
SPORTY WODNE
Sporty wodne to zajęcia na wodzie i nad wodą 4-6 godzin dziennie. Rejsy żeglarskie ze szkoleniem podstaw obsługi jachtu, szkolenie windsurfingowe z asystą instruktora na motorówce, rejsy szybką motorówką i holowanie - narty wodne, wakeboard, banan, oponka, wyprawy kajakowe, piłka wodna, aquazorbing (kula wodna), deski SUP.
ŻEGLARSTWO
Zarażamy pasją do żeglarstwa. Pływamy na jeziorze Drwęckim na jachtach kabinowych - m.in. Tango 780, Antila 24. W trakcie obozu organizujemy około pięciu rejsów. Każdy rejs trwa od dwóch do czterech godzin po jeziorze Drwęckim. Przepływamy też przez kanał i śluzę na jezioro Szeląg Wielki. Dla chętnych organizujemy również rejsy całodzienne a także rejsy z noclegiem na jachcie, podczas których poznajemy specyfikę rejsów wędrownych, wieczór spędzamy przy ognisku śpiewając piosenki żeglarskie. Wszyscy przechodzą podstawy obsługi jachtu żaglowego i czynnie biorą udział w sterowaniu jachtem, manewrach, obsłudze lin i żagli. Zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kierownikiem obozu mogą brać udział w większej liczbie rejsów (bez dodatkowej opłaty).
WINDSURFING
Windsurfing to deska z żaglem. Żagiel (pędnik) ustawiamy zależnie od kierunku wiatru za pomocą bomu i dzięki temu płyniemy w pożądanym kierunku. Zajęcia odbywają się z asystą instruktora na motorówce. Szkolenie windsurfingowe prowadzimy na rozległym jeziorze Drwęckim. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z plaży windsurfingowej. W trakcie obozu realizujemy około siedmiu zajęć na wodzie (jedne zajęcia trwają około trzech godzin), oraz zajęcia przygotowujące na lądzie. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kierownikiem obozu mogą brać udział w większej liczbie zajęć windsurfingowych (bez dodatkowej opłaty).
KAJAKI
Kajaki to najbardziej popularne jednostki do reakreacji na wodzie. Popłyniemy nimi w dłuższe i dalsze wyprawy po jeziorze Drwęckim a także nieco dalej, przez Kanał Elbląski i śluzy, dzięki którym pokonamy różnice poziomu wody. Dobijamy do bezludnych wysp, gdzie spędzamy chwilę przy ognisku. Organizujemy też wyprawy łączone - najpierw płyniemy kajakami a potem przesiadamy się na jachty, motorówki czy rowery. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych.
NARTY WODNE
Narty wodne to wodny odpowiednik zimowego sportu. Na nartach ślizgamy się na wodzie, holowani za motorówką. Uczestnicy rozpoczynają od podstaw, nauki wychodzenia z wody, utrzymania odpowiedniej pozycji. Początkowo trenujemy z użyciem drążka przy motorówce, co ułatwia nam opanowanie wyjścia z wody. Kolejnym etapem jest nauka prostych trików. W trakcie obozu organizujemy około pięciu zajęć, ale zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kadrą mogą pływać więcej (bez dopłat). Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Narty wodne firmy Jobe.
WAKEBOARD
Wakeboard to deska do holowania za motorówką, na której ślizgamy się po wodzie. To wodny odpowiednik snowboardu. Uczestnicy rozpoczynają od podstaw, nauki wychodzenia z wody, utrzymania odpowiedniej pozycji. Początkowo trenujemy z użyciem drążka przy motorówce, co ułatwia nam opanowanie wyjścia z wody. Kolejnym etapem jest nauka prostych trików. W trakcie obozu organizujemy około pięciu zajęć, ale zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kadrą mogą pływać więcej (bez dopłat). Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Używamy desek wakeboardowych i osprzętu firmy Jobe.
HOLOWANIE NA OPONCE
Pływanie na oponce to pełna radości i zabawy aktywność na wodzie. W odróżnieniu od holowania na bananie, na którym siedzimy w kilka osób, na oponce jesteśmy holowani pojedynczo. Pływamy holowani za motorówką na zmianę z innymi uczestnikami, którzy w tym czasie płyną na motorówce. Zmian dokonujemy na przystani oraz na wodzie. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Oponki do holowania renomowanej firmy: Jobe.
HOLOWANIE NA BANANIE
Pływanie na bananie to pełna radości i zabawy aktywność na wodzie. Pływamy holowani za motorówką na zmianę z innymi uczestnikami, którzy w tym czasie płyną na motorówce. Zmian dokonujemy na przystani oraz na wodzie. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Banany do holowania renomowanych firm: Yamaha i Jobe.
REJSY MOTORÓWKĄ
Rejsy w pędzie i ślizgu motorówką, zwłaszcza w upalne dni to ulubiony "przerywnik" w innych wodnych zajęciach dla uczestników obozów sportów wodnych. Pływamy w kamizelkach asekuracyjnych. Nasze motorówki typu Sport 430, mają silniki Evinrude o mocy 50, 75 i 90 koni mechanicznych.
DESKI SUP
Na deskach pływamy przy użyciu wioseł, a jak się zmęczymy... zawsze możemy liczyć na holowanie za motorówką. Taka rekreacja na wodzie w ciepły, obozowy dzień to okazja do chwili ochłody i orzeźwienia. Pływamy w kamizelkach asekuracyjnych.
Oprócz wyżej opisanych zajęć specjalistycznych w programie typowe aktywności razem z innymi podobozami (opis program wspólny).
Program wspólny:
Wyprawy rowerowe i kajakowe, rejsy żeglarskie, rowery wodne, gry i zajęcia sportowe, wyjścia na kąpielisko i na plażowanie, holowanie na deskach za motorówką, strzelnica (wiatrówki, proce, łuki), festiwal kolorów (z proszkami Holi), aktywne gry i zajęcia integracyjne: gra flagi, podchody, mecz kadra-uczestnicy, pin-ball, bilard, ping-pong, badminton, ogniska z pieczeniem kiełbasek, grillowanie, wieczorna kawiarenka z dyskoteką, karaoke, grą w Mafię.
Program fakultatywny
Program fakultatywny obozu quadowy-sporty wodne
- Dodatkowa jazda quadem 75 PLN/godzina.
- Paintball: 120 PLN (pół dnia zajęć).
- Gokarty 170 PLN (jeden wyjazd na profesjonalny tor w Olsztynie, ok. 21 minut jazdy gokartem).
- Dodatkowe holowanie za motorówką: oponka 55 PLN, banan 40 PLN, narty wodne 75 PLN.
- Dodatkowy rejs motorówką 80 PLN.
Program fakultatywny obozu quadowo-paintballowego
- Dodatkowa jazda quadem 75 PLN/godzina.
- Dodatkowy paintball: 120 PLN (pół dnia zajęć).
- Gokarty 170 PLN (jeden wyjazd na profesjonalny tor w Olsztynie, ok. 21 minut jazdy gokartem).
- Holowanie za motorówką: oponka 55 PLN, banan 40 PLN, narty wodne 75 PLN.
- Rejs motorówką 80 PLN.
Zakwaterowanie
Ośrodek Bajka w Ostródzie-Wałdowie. Własna plaża, strzeżone kąpielisko, przystań żeglarska. 9 lub 6 noclegów - pawilon, pokoje 2, 3, 4-osobowe (każdy pokój z łazienką wc+prysznic), część pokojów typu studio, domki (każdy z łazienką wc+prysznic), stołówka, sale zajęciowe do obozowych zajęć, sala na „wieczorną kawiarenkę”.
Świadczenia
Zakwaterowanie: ośrodek Bajka w Ostródzie-Wałdowie. Własna plaża, strzeżone kąpielisko, przystań żeglarska. 9 lub 6 noclegów - pawilon, pokoje 2, 3, 4-osobowe (każdy pokój z łazienką wc+prysznic), część pokojów typu studio, domki (każdy z łazienką wc+prysznic), stołówka, sale zajęciowe do obozowych zajęć, sala na „wieczorną kawiarenkę”.
Wyżywienie: całodzienne - 3 posiłki od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę.
Transport: autokar turystyczny lub/i pociąg.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15000 PLN. Opieka wychowawcy/instruktora. Realizacja programu.
Informacje praktyczne
Program jest realizowany w zależności od pogody i predyspozycji uczestników. Obowiązkowa kaucja zwrotna 50 PLN, płatna na miejscu. W zależności od wybranego programu wymagane jest odrębne wyposażenie i warunki (np. dodatkowe opłaty w przypadku szkoleń czy egzaminów), które zawarte są przy opisie programu na stronie almatur.pl Infolinia nt obozów oraz kontakt do koordynatora nadzorującego ich przebieg i kadrę: 661-410-411 Przyjazd do ośrodka ok. 16-18. Wyjazd z ośrodka ok. 9. Dojazd własny przyjazd nie wcześniej niż 16, wyjazd nie później niż 10.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, programu fakultatywnego.
Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe
» Warunki promocji
» OWU Signal Iduna » Obowiązek informacyjny
Jest zbyt krótki okres czasu abyśmy
mogli zrealizować Państwa zamówienie
drogą elektroniczną. Jeśli mimo to są
Państwo zainteresowani wyjazdem
prosimy o kontakt z
biurami.
Jeśli jesteś agentem Almaturu - kliknij
tutaj
Terminy i ceny: Ostróda - quadowo paintballowy lub sportów wodnych (skrót: OSTRODA QUADOWO PAINTBALLOWY LUB SPORTOW WODNYCH 2024 PAX FB)