zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Obozy i kolonie

Obozy Czaplinek
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Obozy młodzieżowe

Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem

(wiek 14-18)
» sprawdź podobne oferty

Informacje layout
Galeria

Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
- obóz wędrowny
- możliwość uzyskania patentu
- rejs rozpoczyna się na przystanie Ośrodka Wypoczynkowego Kusy Dwór w Czaplinku

Program

Obóz żeglarski wędrowny z kursem na stopień żeglarza jachtowego

Wiek uczestników 14-18 lat

Kurs na stopień żeglarza jachtowego jest skierowany do tych, którzy mają za sobą już pierwsze doświadczenia w żaglowaniu. Podczas zajęć z wykwalifikowaną kadrą instruktorów zdobędziesz niezbędne umiejętności m.in. do kierowania załogą, wykonywania zwrotu przez sztag i rufę, stawania w dryfie, kotwiczenia, próbnego manewru człowiek za burtą oraz odejścia i podejścia do kei. Poznasz zasady bezpieczeństwa, etykietę jachtową, locję, metrologię, obowiązujące przepisy, budowę jachtów oraz wiele innych niezbędnych informacji, które przydadzą się na wodzie. Kurs jest bardzo intensywny i większość dnia spędzicie na wodzie: szkolenie praktyczne ok. 50 godzin manewrowania jachtem, szkolenie teoretyczne (realizowane popołudniami i wieczorami) ok. 12 godzin. W związku z tym udział w zajęciach rekreacyjnych będzie bardzo ograniczony.

Po ukończeniu szkolenia będziesz miał możliwość podejścia do egzaminu na pierwszy stopień żeglarski. Dzięki uzyskaniu pozytywnego wyniku z części teoretycznej i praktycznej zdobędziesz patent żeglarza jachtowego. Patent ten uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz jachtów o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Łodzie na których odbywa się szkolenie to jachty kabinowe np. Twister, Sasanka, Focus i podobne. Każdy z jachtów wyposażony w kambuz i w silnik zaburtowy.

Aby przystąpić do egzaminu należy wnieść opłatę gotówką 250 zł (dla 50% zniżki uczniów tj. 125 zł ), konieczna jest legitymacja szkolna oraz zgoda rodziców na uprawianie żeglarstwa. Po zdaniu egzaminu wniosek o wydanie uprawnień składa się na stronie PZZ , opłata za wydanie dokumentu 50 zł (50% zniżki dla uczniów tj. 25 zł).

Program fakultatywny

Certyfikaty ISSA:

Yacht Crew – certyfikat potwierdza odbycie podstawowego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i obsługi jachtu żaglowego z silnikiem pomocniczym. Wymagane ukończenie 10 roku życia i zdjęcie. Cena - 315 PLN/os. (Specjalna cena dla uczestników obozu wędrownego)

Inland Skipper - certyfikat uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 15 m po wodach śródlądowych. Wymagane ukończenie 16 roku życia i zdjęcie. Cena - 675 PLN/os. (Specjalna cena dla uczestników obozu wędrownego)

ISSA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Certyfikaty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów w jachcie żaglowym, sapnie na koi na miękkich materacach.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W czasie rejsu posiłki przygotowywane w systemie wachtowym przez uczestników szkolenia z produktów zakupionych przez kierownika jachtu. Plan żywieniowy w trakcie rejsu śniadanie, lunch, obiad-kolacja.

Transport: autokar z klimatyzacją.

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.

Opieka wychowawców i instruktorów. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne
Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem instruktorów.

Rejs szkoleniowy skierowany jest do osób, które mają choć jeden rejsobóz żeglarski za sobą, są zdyscyplinowane, niekonfliktowe oraz samodzielne. Należy zabrać ze sobą gotówkę na opłaty portowe m.in. opłata za prysznice, toalety, prąd - te koszty uczestnicy rejsu szkoleniowego opłacają we własnym zakresie według swoich potrzeb.

Na rejs należy spakować się w miękki plecak lub miękką torbę. Zakaz pakowania rzeczy na rejs w sztywne walizki z kółkami. Do miękkiego plecaka lub torby należy spakować : śpiwór, nieprzemakalną kurtkę i spodnie (tzw. sztormiak), ciepły sweter (lub polar), rękawiczki „bez palców”, dres, strój kąpielowy, dwa ręczniki, kapcie pod prysznic, kosmetyczkę, przybory kąpielowe, co najmniej dwie pary butów sportowych z miękką podeszwą (na pokładzie jachtu poruszamy się tylko w miękkim obuwiu), nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny z filtrem, kalosze (z miękką niebrudzącą podeszwą), małą poduszkę do spania, latarkę (najlepiej czołówkę), naładowany powerbank, zeszyt do notowania, ołówek, gumkę, długopis, legitymację szkolną, pieniądze w gotówce na opłaty portowe. W cenie zapewniamy materiały do nauki oraz wszelki sprzęt specjalistyczny potrzebny do realizacji programu.

Planowany przyjazd do ośrodka ok.godz. 17.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 08.00. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.30, wyjazd nie później niż o godz. 08.00

Informacje o cenie

Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.
Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce, wyszczególnionych w planie podróży. Opłaty za egzamin na patent oraz wydanie patentu.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem   (skrót: CZAPLINEK KUSY ZEGLARSKI WEDROWNY 2024 PAX FB)
05.07 - 15.07.2024
 11 dni / ŁPYC0705
4249 zł   3749 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3749 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link