zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Wrocław Ząbkowice Śląskie Osówka Książ Kłodzko Srebrna Góra
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Polska, Czechy - Tajemniczy Dolny Śląsk

Informacje layout
Galeria
Polska, Czechy - Tajemniczy Dolny Śląsk
Wrocław - Ząbkowice Śląskie - Dolni Morava - Sky Bridge - najdłuższy wiszący most w Europie - Osówka - Książ - Kłodzko - Srebrna Góra

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Wrocławia – stolicy województwa dolnośląskiego, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy, m.in. rynek – jeden z największych w Europie, z pięknymi kamieniczkami i gotyckim Ratuszem. Uniwersytet Wrocławski - wspaniały przykład baroku austriackiego z najwspanialszą aulą Europy – Aulą Leopoldina oraz Ostrów Tumski - najstarszą część Wrocławia, zwaną również małym Watykanem. Przejazd do Ząbkowic Śląskich, pięknego miasta, które może poszczycić się ciekawymi zabytkami architektury. Zobaczymy: okazałe ruiny zamku - dawnej renesansowej warowni, gotycki kościół parafialny Św. Anny, Ratusz i Krzywą Wieżę. Przejazd do hotelu w okolice Kłodzka, obiadokolacja*, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Czech, do Dolni Morava, gdzie udamy się na spacer na górę Slamnik (1233m). Dla „ODWAŻNYCH” chętnych możliwość wejścia na Sky Bridge 721 – najdłuższy wiszący pieszy most w Europie lub przejście ścieżką w obłokach-Skywalk, z której można podziwiać widoki na dolinę oraz sam most. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu odwiedzimy Podziemne Miasto Osówka - wyjątkowe miejsce owiane tajemnicą, w którym lekcja historii nabiera innego wymiaru. Jest to najdłuższy udostępniony kompleks wybudowany w Górach Sowich, w pobliżu miejsca poszukiwania „złotego” pociągu. Następnym punktem programu będzie Zamek Książ – jeden z największych zamków Europy. Znajduje się tam 415 komnat i wieża, skąd rozciąga się widok na panoramę okolicy. Wokół znajdują się niezwykłe tarasy ogrodowe i przepiękny Park Krajobrazowy. Po-wrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Kłodzka – pięknego miasta Dolnego Śląska z bogatą ponad 1000-letnią historią, z dobrze zachowanym rynkiem, gotyckim mostem i Kamieniem Napoleona. Przejdziemy Podziemną Trasą Turystyczną im. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Trasa prowadzi do Twierdzy Kłodzkiej, gdzie w czasie II Wojny Światowej znajdował się obóz jeniecki. W drodze powrotnej odwiedzimy twierdzę Srebrna Góra – unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy, gdzie największy podziw budził i budzi nadal potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej. W godzinach po południowych wyjazd w drogę powrotną.

Program fakultatywny

- Sky Bridge 721 Dolni Morava - ok. 500 KC
- Ścieżka w chmurach Dolni Morava – ok. 350 KC

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Kłodzka. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, (*możliwość wykupienia 3 obiadokolacji w Polsce w cenie 160 zł).
Transport:
Klimatyzowany autokar lub minibus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: W Polsce: NNW - 15.000 PLN; za granicą: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia obiadokolacji w Polsce w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola. Przejazd: Katowice - Wrocław (ok. 200 km) - ok. 3 godz.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 290 zł + ok. 300 CZK.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Polska, Czechy - Tajemniczy Dolny Śląsk   (skrót: TAJEMNICZY DOLNY SLASK 2024 PAX BB)
12.09 - 15.09.2024
 4 dni / KPTC0912
1689 zł   1099 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1015 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link