zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Toruń Chełmno Grudziądz Ostromecko Bydgoszcz
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Polska - Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny

Informacje layout
Galeria
Polska - Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny
Piernikowy Toruń - Nadwiślańskie wina - Regionalne potrawy i produkty Zakola Dolnej Wisły - Chełmno - miasto miłości - Grudziądz - Bydgoski Wilanów-Ostromecko - Bydgoszcz

Program

1 dzień:
Spotkanie z pilotem na dworcu PKP Warszawa Centralna w Hali, przy Punkcie Informacji o godzinie 10.00. Przejazd mikrobusem do zakątka, gdzie wstęga Wisły - tu najszersza w swym biegu – omywa Ziemię Dobrzyńską przed spiętrzeniem na włocławskiej tamie. Przejazd do Wielkiej Nieszawki. Zwiedzanie parku Olenderskiego, który jest jedynym, jak do tej pory, muzeum na wolnym powietrzu poświęconym budownictwu kolonizacyjnemu związanemu z osadnictwem olenderskim. Odtwarza krajobraz kulturowy nadwiślańskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Rejs Wisłą do Starego Miasta w Toruniu. Zapoznanie od kuchni z kulinarnym symbolem Torunia - warsztaty piernikarskie z degustacją*. Spacer po mieście: brama Starotoruńska, kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Dom Kopernika (zewnątrz), Krzywa Wieża, Spichrze ul. Piekary, średniowieczne mury i bramy, Droga Królewska, katedra Świętojańska, dawne kolegium jezuickie, zamek krzyżacki (zewnątrz). Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Chełmna. Poznawanie historii miasta zakochanych, zawdzięczającego swoje najcenniejsze dziedzictwo Krzyżakom. Dowiemy się dlaczego Chełmno miało zostać stolicą państwa krzyżackiego, o znaczeniu pręta chełmińskiego, fenomenie i roli prawa chełmińskiego, skąd wzięły się w Chełmnie relikwie św. Walentego. Przejazd do malowniczo położonego nad Wisłą – Grudziądza. Spacer po starówce, wizyta w spichlerzach, które mieszczą Muzeum Handlu Wiślanego „Flis”. Dojazd na słodki postój do Spiżarni Mennonickiej, wypełnionej domowej roboty konfiturami, krówkami i innymi przetworami (degustacja*). Spiżarnia mieści się w nadwiślańskiej chacie z 1800 r. Następnie przejazd do lokalnej winnicy, położonej w Zakolu Dolnej Wisły. Zwiedzanie z degustacją win i serów*. Przejazd do Ostromecka, do bydgoskiego Wilanowa - kompleksu pałacowego z kolekcją zabytkowych fortepianów. W pałacu gościł niegdyś Fryderyk Wilhelm III, a w pobliżu przeprawiał się przez Wisłę sam Napoleon. Regionalna biesiada Wiślan - LuBoŻerców z pokazem kulinarnym Piotra Lenarta „Naucz się Waćpanie, co zrobić z baranem” lub „Zdrowo, choć wieprzowo: z rodzimej rasy – degustacja smażonki i wykonanie białej kiełbasy” lub „W jeden kwadrans gęś na stole – frywolny rozbiór gęsi z wykonaniem gęsiego tatara – okrasy i przyprawianiem czerniny” lub inna z oferty szlaku „Niech Cię Zakole”. Posiłek w formie bufetu złożonego z potraw z przynajmniej dwóch rodzajów ww. mięsa wraz z degustacją trunków*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie stolicy regionu – Bydgoszczy: budynek Opery Nova, Bydgoska Wenecja, Wyspa Młyńska z odnowionymi Młynami Rothera – panorama miasta z tarasu, Barka Lemara, Stary Rynek, Katedra św. Marcina i Mikołaja. Czas wolny. Fakultatywnie przepłynięcie tramwajem wodnym po Brdzie (ok. 25 zł/os.) Powrót na godzinę 17.00 do Warszawy na Dworzec Centralny.

Program fakultatywny

- rejs tramwajem wodnym w Bydgoszczy ok. 25 zł.

Zakwaterowanie

W pensjonatach/hotelach (1 w Toruniu lub okolicach, 1 w okolicach Bydgoszczy). Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 2 noclegi.
Wyżywienie: 2 śniadania. *Obowiązkowa dopłata za Pakiet Smakosza: 2 regionalne obiadokolacje (1 w formie biesiady), piknik „Niech Cię Zakole” w skansenie, degustacja pierników, degustacja domowych słodyczy i przetworów oraz lokalnych win i serów: 350 zł.
Transport: do i z Warszawy dojazd własny. Realizacja programu komfortowym busem/autokarem z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd Warszawa - Toruń (ok. 230 km) – ok. 3 godziny.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rejs Wisłą do skansenu, opłaty lokalne. Koszt – ok. 150 zł/os., Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników,
- programu fakultatywnego,
- obowiązkowej dopłaty za Pakiet Smakosza - 380 zł/os.,
- dojazdu do Warszawy.
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Polska - Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny   (skrót: ZASMAKUJ KUJAW 2024 PAX BB)
26.07 - 28.07.2024
 3 dni / OPST0726
1917 zł   1379 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1379 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link