zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Stein am Rhein Szafuza Zurych Bazylea Lucerna Berno Murten Évian-les-Bains Montreux Lozanna Zermatt Broc Gruy?res
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Szwajcaria - Szwajcarskie specjały

Informacje layout
Galeria
Szwajcaria - Szwajcarskie specjały
Stein nad Renem - Szafuza - Zurych - Bazylea - Góra Pilatus - Jezioro Czterech Kantonów - Lucerna - Berno - Murten - Jezioro Genewskie - Evian les Bains - Montreux - Lozanna - Zermatt Matterhorn - Broc - Gruyeres

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Niemcy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do miejscowości Stein nad Renem. Spacer po starówce. Następnie rejs statkiem po Renie do Szafuzy. Krótkie zwiedzanie zabytkowej części miasta. Przejazd autokarem do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall. Rejs panoramiczny po rzece u podnóża wodospadu oraz zamku Laufen. Przejazd do hotelu w okolicy granicy niemiecko -szwajarskiej . Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Zurychu, największego miasta Szwajcarii. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, zobaczymy taras widokowy Lindenhof, kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla oraz Grossmünster - świątynię, w której kazania głosił Ulrich Zwingli. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd autokarem do Bazylei. Spacer po ulicach starego miasta, gdzie zobaczymy m.in. katedra Münster, taras Pfalz, ratusz i fontanna postmodernistycznego twórcy Tinguely’ego. Czas wolny, a następnie przejazd do hotelu w okolicy Lucerny/Zurychu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wycieczka na górę Pilatus (2.132 m n.p.m.). Wjazd na szczyt najbardziej stromą, zębatą koleją świata. Ze szczytu podziwiać będziemy panoramę Alp i Jeziora Czterech Kantonów. Następnie przejazd do Lucerny i spacer po starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty, urokliwe place oraz najbardziej znany w Szwajcarii pomnik „Umierającego Lwa”. Wizyta w Ogrodzie Lodowcowym w którym atrakcją są pomniki natury, a także labirynt luster Alhambra. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu przejazd autokarem do Berna. Spacer ulicami szwajcarskiej stolicy, której starówka wpisana jest na listę UNESCO: m.in. Bärenpark – park zamieszkiwany przez niedźwiedzie, ulica Kramgasse, katedra św. Wincentego z ponad 100 metrową wieżą; zabytkowe fontanny, wieża zegarowa Zytglogge; gmach szwajcarskiego parlamentu. Czas wolny. Po południu przejazd do miasteczka Murten położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Krótki spacer po miejscowości. Przejazd w okolice Jeziora Genewskiego, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu spacer po popularnym kurorcie Ouchy, położonym tuż nad brzegiem Jeziora Genewskiego. W godzinach południowych rejs statkiem po Jeziorze Genewskim do francuskiego miasteczka Evian-les-Bains. Z pokładu statku można podziwiać panoramę Riwiery Szwajcarskiej z winnicami i alpejskimi szczytami. Krótki pobyt w miejscowości uzdrowiskowej Evian, która swą sławę zawdzięcza rozlewni wód mineralnych, a następnie powrót statkiem do Lozanny. Spacer po centrum miasta: m.in. katedra gotycka, stare miasto, Fontanna Sprawiedliwości i ratusz. Przejazd przez słynący z tradycji uprawy winorośli region Lavaux w okolice Montreux do zamku Chateau de Chillon. Zwiedzenie średniowiecznych wnętrz jednego z najliczniej odwiedzanych zamków w Szwajcarii. Następnie przejazd do Lozanny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd autokarem w stronę Zermatt, jednej z najsłynniejszych górskich miejscowości w Szwajcarii, położonej u stóp legendarnego szczytu Matterhorn i w całości zamkniętej dla ruchu kołowego. Przyjazd do Täsch, a następnie kontynuacja podróży pociągiem. Spacer po miejscowości Zermatt, podczas którego zobaczymy dzielnicę Hinterdorf, w której zachowały się tradycyjne drewniane stodoły. Dla chętnych wjazd kolejką linową na Klein Matterhorn (3.883 m n.p.m.). Możliwość podziwiania zapierającej dech w piersiach panoramy Alp 360° oraz zejścia do pałacu lodowego wykutego w lodowcu na głębokości 15 metrów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Gruyeres. Zwiedzenie pomieszczeń, w których odbywa się produkcja oraz degustacja sera Gruyeres. Następnie przejazd autokarem do Broc. Spacer po fabryce czekolady Cailler, należącej do słynnego koncernu Nestle. Na zakończenie zwiedzania słodki poczęstunek. Wczesnym popołudniem wyjazd w stronę Polski. Przejazd przez Austrię i Niemcy.
9 dzień:
Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Program fakultatywny

- rejs po Jeziorze Genewskim - 45 CHF
- Pilatus - ok. 80 CHF
- Klein Matterhorn - ok. 120 CHF
- Wąwóz rzeki Aare - ok. 15 CHF

Świadczenia

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 3 noclegi w okolicy Lucerny/Zurychu, 3 noclegi w okolicy Jeziora Genewskiego. Pokoje 2, 3osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
6 śniadań serwowanych, 6 obiadokolacji serwowanych.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty - dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Wrocław - Stein nad Renem (ok. 930 km) - ok. 13 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 3100 km. W niektórych terminach ze względów technicznych i pogodowych możliwe ograniczenia w kursowaniu kolejek górskich i statków. W celu korzystania z gniazdek elektrycznych należy zabrać ze sobą wtyczki przejściowe.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt - ok. 170 CHF.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Szwajcaria - Szwajcarskie specjały   (skrót: SZWAJCARSKIE SPECJALY 2024 PAX HB)
13.07 - 21.07.2024
 9 dni / KITS0713
6604 zł   4299 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4299 zł
Plan podróżyRezerwuj
10.08 - 18.08.2024
 9 dni / KITS0810
6911 zł   4699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4499 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link