zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Egzotyka

Egzotyka Bangkok Ho-?i-Min-urbo Phnom Penh Angkor Thom Kuala Lumpur Jalan Tanah Lot Singapur
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Egzotyka

Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezja, Singapur, Indonezja - Sześć krajów Azji

Informacje layout
Galeria
Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezja, Singapur, Indonezja - Sześć krajów Azji
- Atrakcje Bangkoku
- Sajgon i Delta Mekongu
- Stolica Kambodży Phnom Penh
- Świątynia Angkor Wat
- Imponujące Kuala Lumpur
- Wypoczynek na Bali
- Metropolia wielu kultur - Singapur

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Przelot z przesiadką do Bangkoku.
2 dzień:
Przylot do Bangkoku. Przejazd do hotelu, który jest położony w centrum miasta. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku - spacer po mieście i obserwacja ruchliwej, barwnej ulicy. Stolica Tajlandii słynie ze znakomitego i taniego jedzenia. Każdy niewątpliwie spróbuje jakiegoś przysmaku słynnego „street food”. Nocleg w Bangkoku.
3 dzień:
Od wczesnego rana zwiedzanie Bangkoku: rejs „klongami”, czyli kanałami rzeki Chao Phraya. Następnie zwiedzanie najważniejszych budowli miasta, których nie można pominąć podczas wizyty w Bangkoku. Odwiedzimy Wat Arun - czyli Pagodę Świtu inkrustowaną mozaiką z porcelany. Kolejną atrakcją jest Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy. Wieczorem wizyta w jednej z dzielnic rozrywki, z której słynie Bangkok. Jeżeli czas pozwoli dla chętnych rajd tuk - tukami, czyli motorowymi rikszami, gwarantowane przeżycia porównywalne z „wesołym miasteczkiem”. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji zakończy pełen atrakcji dzień. Nocleg w Bangkoku.
4 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Ho Chi Minh (Sajgonu) w Wietnamie. Miasto jest fascynującym połączeniem tradycji francuskich Indochin i kultury wietnamskiej. Zwiedzanie centrum: katedra, projektowany przez Eiffel’a budynek poczty, ocienione drzewami bulwary. Jeśli czas pozwoli, zajrzymy do jednej ze świątyń buddyjskich, np. do Thien Hau. Nocleg w Sajgonie.
5 dzień:
Wycieczka do okręgu Cu Chi. Zwiedzanie tuneli i podziemnych pomieszczeń używanych przez Vietcong podczas wojny z Amerykanami. Będzie można dosłownie wejść pod ziemię, tylko wtedy można sobie wyobrazić, co czuli żołnierze spędzając w ciasnych tunelach większość czasu. Zwykle dostępna jest tu atrakcja bardzo popularna wśród panów – strzelanie z ostrej amunicji (dodatkowo płatne). Wycieczka jest też okazją do odwiedzin prowincji i postoju w typowej wsi wietnamskiej. Powrót do Ho Chi Minh (Sajgonu) i nocleg.
6 dzień:
Wyjazd w rejon Delty Mekongu. Znajdują się tu typowe wioski, malownicze pola ryżowe i mnóstwo kanałów i grobli poprowadzonych między odnogami rzeki. Widzimy Wietnamczyków w charakterystycznych stożkowatych kapeluszach. Na tych terenach podstawowym środkiem lokomocji są łodzie i rowery. Nocleg i kolacja „u wieśniaka”, gdzie jesteśmy zakwaterowani w pokojach gościnnych przy jednym z domów. Ewentualnie dla chętnych wycieczka rowerowa po okolicy. To jedyna w życiu okazja, by poznać bliżej tych ludzi i zajrzeć w tajniki miejscowej kuchni.
7 dzień:
Przejazd do portu. Długi, prawie całodzienny rejs łodzią motorową po Mekongu, do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Widzimy jak wygląda życie tej rzeki, która jest swoistym kręgosłupem Azji Południowo Wschodniej. Po kontroli paszportowej i celnej przekroczenie granicy kambodżańskiej. Dopłynięcie do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Wieczorem czas na spacer po nadrzecznych bulwarach miasta. Nocleg w Phnom Penh.
8 dzień:
Słoneczny poranek wita nas w Kambodży. Pierwsze kroki kierujemy do Pałacu Królewskiego. Mająca długą tradycję państwowości Kambodża wypracowała własny styl w architekturze, a mieszkańcy utożsamiają się z tradycją królestwa. Proponujemy też wizytę w bardzo ponurym, ale ważnym dla historii kraju muzeum, choć osoby wrażliwe mogą pominąć ten punkt programu. Jest to obóz S-21 utworzony na terenie szkoły. W mrocznych czasach komunistycznego reżimu Czerwonych Khmerów był to jeden z licznych obozów śmierci. Po pobycie w stolicy kilkugodzinny przejazd do miasta Siem Reap, najchętniej odwiedzanego przez turystów miejsca w Kambodży. Nocleg w Siem Reap.
9 dzień:
Od rana zwiedzanie kompleksu świątyń Angkoru, które do dzisiaj, setki lat po ich zbudowaniu zadziwiają rozmachem, precyzją konstrukcji i pięknem. Część tego gigantycznego, wpisanego na listę UNESCO kompleksu została oczyszczona z dżungli, na niektórych budowlach pozostawiono olbrzymie drzewa rosnące wprost na ruinach. Zwiedzanie największej świątyni świata Angkor Wat, fascynującej Ta Phrom i co najmniej dwóch innych budowli. Wieczorem pobyt w Siem Reap, gdzie jest wiele restauracji, barów i sklepów z pamiątkami. Nocleg w Siem Reap.
10 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do stolicy Malezji - Kuala Lumpur. Zwiedzanie miasta, częściowo pieszo i komunikacją miejską. Podziwianie z zewnątrz bliźniaczych wież Petronas Towers, do niedawna najwyższego budynku świata. Znajdziemy się też na głównym placu Merdeka z budynkami administracji i dawną siedzibą sułtana oraz przy małym meczecie zbudowanym u zbiegu rzek, gdzie powstało miasto. Wizyta w dzielnicy chińskiej z licznymi kramami i knajpkami. Wjazd na wieżę obserwacyjną zwaną KL Tower. Wieża ma wysokość 421 m ale poziom obserwacyjny leży na wysokości 276 m. Podziwianie fenomenalnego widoku z wieży. Nocleg
w hotelu w centrum Kuala Lumpur.
11 dzień:
Wyjazd na lotnisko i wylot na należącą do Indonezji, wyspę Bali - wyspy pełnej świątyń, uroczych krajobrazów i plaż. Bali zamieszkują miłujący pokój wyznawcy hinduizmu. Przejazd do jednej z nadmorskich miejscowości położonej na południu wyspy i nocleg w hotelu lub w bungalowach.
12-15 dzień:
Czas przeznaczony na odpoczynek, sporty wodne, wycieczki, nurkowanie, zwiedzanie i rozrywki. Można też pokusić się o zwiedzanie na własną rękę, odważniejsi turyści wypożyczają skutery, które są najtańszą formą poruszania się po wyspie. wyspie. Podczas pobytu w cenie jedna wycieczka po Bali - odwiedzimy położoną nad morzem świątynię Tanah Lot. Możliwość zorganizowania dodatkowych wycieczek (ceny wycieczek zależą od ich charakteru i liczby chętnych, o szczegółach poinformuje pilot wycieczki). Pożegnalna kolacja. Noclegi na Bali.
16 dzień:
Przejazd na lotnisko i przelot do Singapuru. Singapur to oaza dobrobytu, nowoczesności i międzykulturowej harmonii ludzi różnych ras i wyznań. Wieczorem spacer po robiącym ogromne wrażenie centrum miasta, które rozświetla tysiące świateł. Nocleg w Singapurze.
17 dzień:
Rano wyprawa do „miejskiej dżungli”. W mieście znajduje się prawdziwy tropikalny ogród botaniczny z 6 ha lasu równikowego. Obiekt w Singapurze jest jedynym tego typu na świecie, wpisanym na listę UNESCO. Będąc tam, bardzo łatwo zapomnieć, że znajdujemy się w centrum wielkiej metropolii. Po południu zwiedzanie miasta. Spacer promenadą wokół zatoki Marina Bay. Przejście imponującym mostem The Helix i obok Science & Art Museum, przypominającym kwiat orchidei. Widok na Marina Bay Sands - jeden z najbardziej oryginalnych budynków na świecie, z królującymi nad okolicą trzema wieżami „Infinity Pool”. Przywitanie z Merlionem, legendarnym stworem, pół lwem, pół rybą, symbolem miasta, który istnieje w wyobraźni Singapurczyków od setek lat, a jego pomnik stoi na promenadzie. Następnie wizyta w Świątyni Zęba Buddy – największej i najbardziej reprezentacyjnej świątyni Singapuru. Spacer po Chinatown będzie ukoronowaniem tego ciekawego dnia. Wieczorem lub w nocy wylot do Polski.
18 dzień:
Przylot do Warszawy.

Program fakultatywny

- dodatkowe wycieczki na Bali.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
15 noclegów w hotelach lub bungalowach o standardzie *** (w tym 5 noclegów na Bali), hotele lub bungalowy o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami. W Delcie Mekongu 1 noc w pokojach gościnnych (możliwość innej konfiguracji, niż pok. 2-os, wspólne łazienki).
Wyżywienie:
śniadania w hotelach lub w barach lub pakiety śniadaniowe; kolacja powitalna i pożegnalna, obiad i kolacja w Delcie Mekongu.
Transport:
przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, klimatyzowane mikrobusy, łódź motorowa, komunikacja publiczna w Singapurze.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemności w pokonywaniu trudów dalekich podróży. Odwiedzimy kraje o różnych, odmiennych religiach: buddyzmie, islamie i hinduizmie, znacznie różniące się kulturowo od Polski. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości. Staramy się w miarę możliwości docierać w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Podczas wyjazdu zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Przewidziany jest też wielogodzinny rejs łodzią motorową z Wietnamu do Kambodży. Noclegi przewidziane są w hotelach i pensjonatach o standardzie ***. Staramy się, by nasze hotele były przede wszystkim czyste i dobrze zlokalizowane. W Delcie Mekongu czeka nas nocleg w pokojach gościnnych u tubylców, który pozwoli nam zakosztować uroków miejscowego, wiejskiego życia. Wyprawa nie należy do trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że zaplanowanych jest dużo przelotów, czekają nas zatem liczne oczekiwania na lotniskach, na które musimy zjawiać się odpowiednio wcześnie, by uniknąć ewentualnych problemów. Terminy kwietniowo-majowe nie są wskazane dla osób źle znoszących upały. W okresie listopad – luty panują zwykle wysokie, ale nie nazbyt upalne temperatury. W Singapurze, Kuala Lumpur i na Bali temperatura w ciągu całego roku oscyluje wokół 30 st. C. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane, podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy doświadczony polski pilot, który służy pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Proponujemy zwykle posiłki regionalne, gdyż warto próbować doskonałej dalekowschodniej kuchni. Osoby, które zatęsknią za kuchnią zachodnią, w większości miejsc znajdą też coś dla siebie. Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagane min. 5 wolnych stron w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Biuro pośredniczy w uzyskaniu płatnej promesy wizowej do Wietnamu. Pozostałe wizy otrzymujemy na granicy.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tajlandia, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wietnam, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kambodza, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malezja, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/singapur, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indonezja.
Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. W części odwiedzanych przez nas miejsc istnieje umiarkowane zagrożenie malarią. Nie ma jednoznacznych opinii lekarzy, czy i jakie środki powinno się ewentualnie przyjmować, a ich skuteczność nie jest gwarantowana. Decyzję w tym przypadku każdy musi rozstrzygnąć sam w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka przez zabezpieczanie się przed ugryzieniami nocnych komarów, które przenoszą malarię, czyli przez stosowanie środka odstraszającego, długich rękawów itd. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 660 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wiz płatnych na granicach ok. 100 USD/ os. wg. aktualnych stawek, promesy wizowej do Wietnamu ok. 50 USD/os. płatne pilotowi wycieczki,
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 5-15 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych i granicznych wg aktualnych cen (obecnie tych opłat nie ma)
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków, ok. 100 USD,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezja, Singapur, Indonezja - Sześć krajów Azji   (skrót: SZESC KRAJOW AZJI 2024 PAX WG PROGRAMU)
10.10 - 27.10.2024
 18 dni / KEES1010
17299 zł   13599 zł + 660 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12999 zł
Rezerwuj
28.10 - 14.11.2024
 18 dni / KEES1028
17299 zł   13599 zł + 660 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13299 zł
Rezerwuj
07.11 - 24.11.2024
 18 dni / KEES1107
17299 zł   13299 zł + 660 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12999 zł
Rezerwuj
21.11 - 08.12.2024
 18 dni / KEES1121
17299 zł   13999 zł + 660 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13599 zł
Rezerwuj
13.02 - 02.03.2025
 18 dni / KEES0213
17299 zł   13299 zł + 660 USD Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12999 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link