zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Obozy i kolonie

Obozy Zamrzenica
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Obozy młodzieżowe

Zamrzenica - sztuka przetrwania

(wiek 12-18)
» sprawdź podobne oferty

Informacje layout
Galeria
Zamrzenica - sztuka przetrwania
- leśna przygoda w Borach Tucholskich
- aktywne wakacje nad Jeziorem Koronowskim
- profesjonalna kadra: instruktorzy strzelectwa, survivalu i wspinaczki

Program

Sztuka przetrwania
(12-14 lat), (15-18 lat)

Czy marzysz o wyzwaniu, które nauczy Cię, jak przetrwać w dzikiej przyrodzie, zdobywając niezastąpione umiejętności? „SZTUKA PRZETRWANIA” to niepowtarzalna okazja do przeżycia ekscytującej przygody, która odmieni twoje życie. Psychologia przetrwania: poznaj techniki radzenia sobie w ekstremalnych warunkach psychicznych (zmęczenie, ewakuacja ze strefy zagrożenia, czy tonącego statku). Pierwsza Pomoc Terenowa: naucz się ratować życie w dziczy, gdzie pomoc może być daleko (jak opatrywać rany, zabezpieczać krwotoki, usztywniać złamania, a także jak zbudować nosze i przetransportować poszkodowanego). Posługiwanie się bronią: korzystając z broni szkoleniowej nauczysz się praktycznego wykorzystywania broni w warunkach terenowych strzelając do rozproszonych celów. Sztuka Rozpalania Ognia: pozyskuj rozpałki, opanuj techniki rozpalania ognia w najbardziej wymagających warunkach (pozyskiwanie naturalnych rozpałek w terenie, przygotowywanie syntetycznych rozpałek przed wyprawą, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa magnezowego, różne typy ognisk). Przeprawa w Trudnym Terenie: pokonaj wyzwania trudnego terenu, zdobywając umiejętności alpinistyczne i techniki przemieszczania się w skomplikowanym środowisku (posługiwanie się sprzętem alpinistycznym, techniki przeprawiania się w ciężkim bagnistym terenie). Terenoznawstwo: dowiedz się, jak orientować się bez kompasu i wyznaczać kierunki. Nocny egzamin z terenoznawstwa to prawdziwe wyzwanie (techniki terenoznawstwa, posługiwanie się mapą i busolą, wykorzystywanie przyrody do wyznaczania kierunków świata). Ewakuacja na Tratwę Ratunkową: zdobądź umiejętność przetrwania jako rozbitek i dowiedz się, jak dostosować nieznany teren do swoich potrzeb. Przeżyj ewakuację z tonącego statku na tratwę ratunkową, gdzie pozostaniesz tylko z tym co masz przy sobie, a miejsce, do którego dopłyniesz musisz zaadoptować do przetrwania w nocy. Poznasz również techniki sygnalizacji SOS, aby wezwać pomoc. Pozyskiwanie i Uzdatnianie Wody: naucz się, jak znaleźć i oczyścić wodę w warunkach dzikiej przyrody (zdobywanie wody w terenie i jej uzdatnianie, budowanie filtrów). Kuchnia Survivalowa: opanuj sztukę gotowania w terenie, wykorzystując dostępne surowce (ucząc się technik kuchni bushcraftowej bez użycia grilli czy rusztów). Nocna Gra Terenowa: przygotuj się na niezapomniane wyzwanie nocą, gdzie twoje umiejętności zostaną wystawione na próbę. Całodniowy Test Survivalowy: przetestuj swoje umiejętności w prawdziwym terenie. Będzie to twój moment prawdy (w trakcie tego dnia zostaniesz poddany próbie, zaprezentujesz wszystkie nabyte umiejętności, które pozwolą ci przetrwać poza cywilizacją). „Leave No Trace”: naucz się, jak pozostawiać minimalny ślad w przyrodzie, maskować miejsce swojego pobytu w terenie, tak aby pozostawić wrażenie jak by nigdy cię tam nie było.
Dołącz do nas, aby przeżyć prawdziwą przygodę, odkryć swoje granice i poznać nowych przyjaciół, którzy podzielają twoją pasję.

Program fakultatywny

Paintball – 60 PLN/100 kul; 90 PLN/200 kul.
Paintball Laserowy – 35 PLN/godz.
Zajęcia na profesjonalnej strzelnicy - 160 PLN.
Program fakulatywny dostępny i płatny na miejscu.

Zakwaterowanie

W OW „Leśne Ustronie” w drewnianych domkach typu Brda - składających się z 2 pokoi 2-os. i 1 pokoju 2/3-os, oraz domkach typu Chata składających się z 2 pokoi 2-os. Domki z łazienkami i aneksem kuchennym.

„Sztuka przetrwania”, „Leśna potyczka” i „ASG Siły specjalne”: opcja noclegów w wojskowych namiotach 10-osobowych (4-8 osób w namiocie), wyposażonych w wojskowe, składane łóżka z materacami i kocami, szafki na ubrania i wieszaki (niezależne zaplecze sanitarne).

Na terenie obiektu: jadalnia, kawiarnia, świetlica, sklepik spożywczy, tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole militarno-taktyczne z fortyfikacjami, mini park linowy, plaża z pomostami i wojskowy tor przeszkód.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów (w terminie 6 - 8 noclegów)
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek). Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Możliwość diety wegetariańskiej (bez dopłaty) po wcześniejszym zgłoszeniu.
Transport: autokar turystyczny.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 zł.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Opieka kadry wychowawczej, ratowników i instruktorów. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Obóz „10 szalonych przygód” i „Poszukiwacze Leśnych Pokemonów” – wymagana umiejętność jazdy na dwukołowym rowerze. Podział na grupy wiekowe wszystkich typach obozów będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danych przedziałach wiekowych. Zabierz ze sobą: mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres, kurtkę przeciwdeszczową, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, ręcznik. Od każdego uczestnika pobierzemy kaucję w wysokości 50 PLN na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka.
Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 16.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 10:00
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 15.00, wyjazd nie później niż o godz. 12.00

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- opłat za program fakultatywny,
- opłaty za łączenie turnusów/ 200 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Zamrzenica - sztuka przetrwania - domki   (skrót: ZAMRZENICA SZTUKA PRZETRWANIA DOMKI 2024 PAX FB)
16.07 - 26.07.2024
 11 dni / KPKP0716
Impreza w trakcie realizacjiPlan podróży
27.07 - 06.08.2024
 11 dni / KPKP0727
3499 zł   3099 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2999 zł
Plan podróżyRezerwuj
07.08 - 17.08.2024
 11 dni / KPKP0807
3499 zł   3099 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2999 zł
Plan podróżyRezerwuj
18.08 - 26.08.2024
 9 dni / KPKP0818
Sprzedaż zakończonaPlan podróży

Terminy i ceny:   Zamrzenica - sztuka przetrwania - namioty   (skrót: ZAMRZENICA SZTUKA PRZETRWANIA NAMIOTY 2024 PAX FB)
16.07 - 26.07.2024
 11 dni / KPKP0716
Impreza w trakcie realizacjiPlan podróży
27.07 - 06.08.2024
 11 dni / KPKP0727
3299 zł   2899 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2799 zł
Plan podróżyRezerwuj
07.08 - 17.08.2024
 11 dni / KPKP0807
3299 zł   2899 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2799 zł
Plan podróżyRezerwuj
18.08 - 26.08.2024
 9 dni / KPKP0818
Sprzedaż zakończonaPlan podróży

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link