zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Oradea Transylvania Bukareszt Złote Piaski Burgas Nessebar Istambuł Sofia Budapeszt
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Bułgaria, Turcja, Rumunia, Węgry - Drakula, Morze Czarne i Dunaj

Informacje layout
Galeria
Bułgaria, Turcja, Rumunia, Węgry - Drakula, Morze Czarne i Dunaj
- Oradea i "Czarny Orzeł"
- Transylwania i wampiry
- Bukareszt i wspaniała architektura
- Złote Piaski i wypoczynek nad Morzem Czarnym
- (magiczny Istambuł)
- Nessebar i urokliwa starówka miasta
- Sofia - zabytki bułgarskiej stolicy
- Budapeszt i nocny rejs po Dunaju

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Oradei, miasteczka w którym architektura barokowa i secesyjna spotyka się z budowlami ery socjalistycznej. Wieczorny spacer po mieście. Zobaczymy barokową katedrę – największą w Rumunii, przepięknie odrestaurowany rynek oraz teatr, a także zabytkowy kompleks handlowo - hotelowy tzw. Czarny Orzeł z elegancką galerią w stylu secesyjnym, przeszklonym dachem i butikami, wreszcie wyjątkowy kościół z mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca. Przejazd do hotelu w okolicy Oradei, zakwaterowanie, kolacja nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Sighisoary, średniowiecznego miasta Siedmiogrodu. Krótkie zwiedzanie. Zobaczymy: Wieżę Zegarową, dom w którym przyszedł na świat Vlad III Palownik zwany Drakulą, Muzeum Tortur i Muzeum Broni Palnej. Następnie czeka nas przejazd do średniowiecznego Braszowa, jednego z najpiękniejszych miast Transylwanii. Zwiedzimy Stare Miasto i zobaczymy stylowe kamieniczki, ratusz, Czarny Kościół oraz średniowieczne mury miejskie. Przejazd w okolice Bukaresztu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu spacer po Bukareszcie i poznawanie rumuńskiej stolicy. Zobaczymy kunsztowną architekturę i poznamy niepowtarzalną atmosferę miasta. Przejazd w kierunku Bułgarii, na wybrzeże Morza Czarnego. Przyjazd do Złotych Piasków - znanego, nadmorskiego kurortu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie nad morzem. Kolacja i nocleg w hotelu.
5 dzień:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie nad morzem. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dla chętnych, fakultatywnie, wycieczka autokarowa do Stambułu (realizowana przy min. 25 osobach). Wyjedziemy z hotelu w Bułgarii w godzinach nocnych. Rano, po przyjeździe do Stambułu rozpoczniemy zwiedzanie tego fascynującego miasta: Hagia Sofia -meczet, a dawniej kościół i muzeum, Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II, cysterna bazylikowa Yerebatan Saray. Po zwiedzaniu, dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze z panoramą na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta, a także na zatokę Złotego Rogu. Czas wolny i możliwość zakupów na bazarze egipskim, jednym z najstarszych w Stambule. Powrót do hotelu w Bułgarii w godzinach nocnych.
6 dzień:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie nad morzem. Kolacja i nocleg w hotelu.
7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Nessebaru - „Perły Morza Czarnego”– zabytkowego miasteczka położonego na półwyspie, nad brzegiem morza. Nessebar zachwyca zbytkową architekturą i atmosferą. Historia miasta sięga V w. p.n.e. Z tego okresu pochodzą mury obronne i fortyfikacje. Podczas spaceru zobaczymy starówkę i niewielkie cerkwie, podziwiać będziemy artystyczny klimat tego miejsca, obleganego nie tylko przez turystów, ale także przez malarzy, ulicznych śpiewaków i grajków. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
8 dzień:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie nad morzem. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dla chętnych, fakultatywnie, wycieczka: Warna Bałczik Kaliakra (realizowana przy min 25 osobach). Zobaczymy Mauzoleum Władysława Warneńczyka i pospacerujemy nadmorskim deptakiem poznając klimat kurortu. Następnie przejdziemy na półwysep Kaliakra, który przyciąga turystów tajemniczymi skałami i malowniczymi lagunami. Później udamy się do portowego miasteczka Bałczik, słynnego z letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii i wspaniałych otacząjących rezydencję ogrodów.
9 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Sofii i spacer uliczkami stolicy Bułgarii. Zobaczymy główne zabytki miasta: budynek Teatru Narodowego, Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Archeologiczne, Pałac Prezydencki, Cerkiew Świętej Niedzieli. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
10 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Serbię do Budapesztu. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Węgier. Wieczorny rejs po Dunaju z pięknymi widokami na Budę i Peszt, a także poczęstunkiem – tradycyjną węgierską zupą gulaszową i napojem, przy rozbrzmiewającej wokół cygańskiej muzyce. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Kontynuacja przejazdu przez Węgry i Słowację.
11 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.

Program fakultatywny

- wycieczka do Stambułu – (realizowana przy min. 25 osobach) – ok. 100 EUR,
- rejs statkiem po Bosforze podczas wycieczki do Stambułu - ok. 25 EUR,
- wycieczka - Warna, Bałczik i półwysep Kaliakra - (realizowana przy min. 25 osobach) - ok. 50 EUR.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
9 noclegów w hotelach o standardzie ***: 1 w okolicy Oradei, 1 w okolicy Bukaresztu, 6 na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, 1 w Sofii. Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Nad morzem – hotel z basenem, maksymalnie 400 m od morza.
Wyżywienie:
9 śniadań i 8 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice – Nowy Sad (ok. 870 km) - ok. 12 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 4600 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 165 EUR.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Bułgaria, Turcja, Rumunia, Węgry - Drakula, Morze Czarne i Dunaj   (skrót: DRAKULA, MORZE CZARNE I DUNAJ 2024 PAX HB)
05.09 - 15.09.2024
 11 dni / KTTB0905
4988 zł   3799 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
Plan podróżyRezerwuj
19.09 - 29.09.2024
 11 dni / KTTB0919
4988 zł   3249 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3000 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link