zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Skopje Tetowo Mavrovo Ochryda Galicica Bitola Heraclea Sofia Golubac
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Bułgaria, Macedonia, Serbia - Bałkańskie diabły, rycerze i legendy

Informacje layout
Galeria
Bułgaria, Macedonia, Serbia - Bałkańskie diabły, rycerze i legendy
- Davolja Varos i nietypowe formacje skalne
- Skopje, Wardar i kamienny most
- Tetowo i zachwycający Kolorowy Meczet
- Jezioro Mavrowskie i góry Korab
- Ochryd - wspaniały klimat miasteczka
- (Park Narodowy Galicica i jezioro Prespa)
- gwarna Bitola, starożytna Heraclea Lyncestis i Pelister
- Melnik i lokalne wina
- Monastyr Rilski i góry Riła
- Sofia - prawdziwie europejskie miasto
- Nisz i Wieża Czaszek
- potężna twierdza Golubac, Djerdap i Dunaj

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku Serbii. Nocleg tranzytowy* na terenie Serbii.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię w kierunku Macedonii. Po drodze zatrzymamy się w serbskim „Mieście Diabła” – naturalnej, nietypowej i jedynej tego rodzaju formacji skalnej w Europie. Davolja Varos, to skupisko osobliwych form skalnych w kształcie stożkowatych kolumn, osiągających wysokość do 15 metrów. Poczujemy nieco mistyczną atmosferę tego miejsca, z którym związana jest niezliczona ilość diabelskich legend. Kontynuacja przejazdu do Macedonii, w kierunku Skopje. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Skopje. Położona na dwóch brzegach Wardaru stolica kraju zaskakuje mieszanką stylów architektonicznych i ilością pomników. Zobaczymy z oddali wzniesiony na szczycie góry Vodno wysoki na 66 metrów Krzyż Milenijny, nazywany latarnią stolicy. Przejdziemy Placem Macedonii, zabytkowym Kamiennym Mostem i poznamy atmosferę Starego Bazaru. Wyjazd w kierunku Ochrydu. Po drodze zatrzymamy się w Tetowie. W mieście nie brakuje zabytków muzułmańskich, a najpiękniejszym ich reprezentantem jest pochodzący z XV wieku Kolorowy Meczet. Wyszukane, symetryczne wzory pokrywające ściany budowli sprawiają, że obiekt zachwyca swoim wdziękiem i elegancją. Przejazd nad Jezioro Mavrowskie i krótki postój by zobaczyć zatopiony kościół św. Mikołaja i spojrzeć na Korab - najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wypoczynek nad jeziorem, lub dla chętnych, fakultatywnie, wyjazd samochodami terenowymi do wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Galiczica. Masyw górski Galiczica, oddziela dwa, piękne macedońskie jeziora – Ochrydzkie i Prespa. Krętymi drogami wjedziemy na punkt widokowy, by podziwiać krajobraz gór i jezior. Powórt do hotelu. Popołudniowe zwiedzanie Ochrydu. Otoczy nas ciasna, zabytkowa architektura miasteczka. Zobaczymy: Twierdzę Cara Samuela, Starożytny Teatr, cerkwie. Wąskim uliczkami dotrzemy do położonej na klifie cerkwi Św. Jana Kaneo. Oświetlona promieniami zachodzącego słońca jest wizytówką miasteczka. Poniżej, w niewielkiej jaskini, znajduje się niegdyś dostępna tylko od strony wody, cerkiew Św. Petki. Kolacja i nocleg w hotelu.
5 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bułgarii. Po drodze zwiedzimy gwarną Bitolę. Położona u stóp gór Pelister, szczyci się europejską atmosferą. Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta: Wieżę Zegarową, Meczet Yeni, Plac Magnolii, główny deptak miasta. Zobaczymy także ruiny starożytnego miasta Heraclea Lyncestis, które słynie z pięknych mozaik. Kontynuacja przejazdu do Bułgarii, do położonej u stóp gór Piryn niewielkiej miejscowości Melnik. To stolica bułgarskiego regionu winiarskiego. Zobaczymy tu ciekawą architekturę i skosztujemy lokalnego wina. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku masywu górskiego Riła. To najwyżej wzniesiony masyw górski na Półwyspie Bałkańskim. Zmierzamy do leżącego na wysokości 1100 m n.p.m. Monastyru Rilskiego. Po zwiedzanie kompleksu klasztornego, który z łatwością wkomponowuje się w naturalne otoczenie, kontynuujemy przejazd w kierunku Sofii - bułgarskiej stolicy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Sofii. Zobaczymy główne zabytki miasta: budynek Teatru Narodowego, Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Archeologiczne, Pałac Prezydencki, Cerkiew Świętej Niedzieli. Przejazd w kierunku Serbii. Przyjazd do Niszu, trzeciego co do wielkości miasta w Serbii. Zobaczymy XVIII-wieczną, potężną Twierdzę i niezwykłą Wieżę Czaszek. Przejazd na nocleg i kolację do hotelu w rejon Golubaca.
8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Djerdap, Żelaznej Bramy i Twierdzy Golubac. Piękno i dziką naturę przełomowego odcinka doliny Dunaju i krajobraz Karpat poznamy podczas rejsu statkiem. Następnie zwiedzimy strzegącą tego miejsca Twierdzę Golubac – ogromne, średniowieczne zamczysko. To tu, według legendy, poległ z rąk Turków rycerz Zawisza Czarny. Wyjazd w kierunku granicy serbsko – węgierskiej. Kolacja i nocleg na terenie Serbii.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Katowic w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- wycieczka do PN Galiczica – ok. 50 EUR

Świadczenia

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach o standardzie ***: 3 w Macedonii, 2 w Bułgarii, 2 w Serbii.
Wyżywienie:
7 śniadań i 7 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Nowy Sad (ok. 870 km) - ok. 12 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3800 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją
miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 170 EUR,
- *opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii - ok. 35 EUR.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Bułgaria, Macedonia, Serbia - Bałkańskie diabły, rycerze i legendy   (skrót: BALKANSKIE DIABLY, RYCERZE I LEGENDY 2024 PAX HB)
21.09 - 29.09.2024
 9 dni / KBTZ0921
4388 zł   2859 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2640 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link