zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Wenecja Asyż Rzym Sorrento Capri Neapol Pompeje Florencja
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Włochy - Capri Tour

Informacje layout
Galeria
Włochy - Capri Tour
Wenecja - San Marino - Asyż - Rzym i Watykan - Monte Cassino - Capri - Neapol - Pompeje - Florencja

Program

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię na nocleg tranzytowy do Włoch w okolicy Treviso (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu).
2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie: Plac św. Marka, romańsko-bizantyjska Bazylika św. Marka (z zewnątrz) z Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, Pałac Dożów (z zewnątrz) oraz Most Westchnień, Most Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego: Brama św. Franciszka, Grota Kuszników, budynek parlamentu Republiki S. Marino (z zewnątrz), Bazylika del Santo, w której przechowywane są relikwie św. Marino, przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczną Republikę. Przejazd do Umbrii.
Wizyta w Asyżu - mieście św. Franciszka. Zwiedzanie miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice św. Franciszka, gdzie nawiedzimy grób św. Franciszka oraz będziemy podziwiać m.in. cykl fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta.
Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja*, nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Po zakończeniu pobytu na Watykanie zwiedzanie „Wiecznego Miasta”: Zamek św. Anioła, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, Panteon. Następnie spacer na Campo dei Fiori i przejście przez dzielnicę żydowską do Teatru Marcellusa, Plac Wenecki, spacer słynną Via Fori Imperiali na Kapitol. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum. Ostatnim punktem programu tego dnia będzie wizyta przy Koloseum (z zewnątrz) - najsłynniejszym amfiteatrze świata. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną (odbywa się tylko w czasie obecności Papieża w Watykanie). Dalsze zwiedzanie „Wiecznego Miasta”: Plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Przejazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, kolacja*, nocleg.
6 dzień
Śniadanie. Przeprawa promem na wyspę Capri następnie rejs w trakcie którego podziwiać będziemy skaliste wybrzeże wyspy z licznymi grotami. Rejs do Neapolu – spacer: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo, Galeria Umberto I. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.
7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta rzymskiego, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Przejazd do lokalnej winnicy na degustację regionalnych produktów. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, kolacja*, nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Zwiedzanie centrum miasta rozpoczniemy do Piazza del Duomo z którego podziwaić będziemy gotycką katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą Brunelleschiego, Wieża Giotta i Baptysterium, Piazza della Signoria ze słynnym Palazzo Vecchio. Na zakończenie Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy.
9 dzień
Powrót do kraju w godzinach porannych.

Program fakultatywny

- rejs gondolą po kanałach weneckich – cena ok. 100 EUR/gondolę (max. 5 osób)

Świadczenia

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach o standardzie***. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami. 1 nocleg tranzytowy w okolicy Treviso, 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Rymu (Fiuggi), 2 noclegi w okolicy Neapolu, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.
Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych, (*możliwość wykupienia 6 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody w cenie 105 EUR/os.)
Transport: Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tychów, Bielska Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przejazd: Cieszyn - Treviso (ok. 900 km) - ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3950 km.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, przejazdy komunikacją miejską, rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej, wycieczka na Capri, degustacja regionalnych produktów. Koszt - ok. 270 EUR/os. Podana kwota może ulec zmianie. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych.
- kosztów programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Włochy - Capri Tour   (skrót: CAPRI TOUR 2024 PAX BB)
27.07 - 04.08.2024
 9 dni / CITC0727
4152 zł   2222 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2499 zł
Plan podróżyRezerwuj
31.08 - 08.09.2024
 9 dni / CITC0831
4152 zł   2699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2705 zł
Plan podróżyRezerwuj
07.09 - 15.09.2024
 9 dni / CITC0907
4152 zł   2499 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2705 zł
Plan podróżyRezerwuj
14.09 - 22.09.2024
 9 dni / CITC0914
4152 zł   2499 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2705 zł
Plan podróżyRezerwuj
21.09 - 29.09.2024
 9 dni / CITC0921
3998 zł   2599 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2605 zł
Plan podróżyRezerwuj
28.09 - 06.10.2024
 9 dni / CITC0928
3998 zł   2406 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2605 zł
Plan podróżyRezerwuj
05.10 - 13.10.2024
 9 dni / CITC1005
3844 zł   2314 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2505 zł
Plan podróżyRezerwuj
12.10 - 20.10.2024
 9 dni / CITC1012
3844 zł   2314 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2505 zł
Plan podróżyRezerwuj
19.10 - 27.10.2024
 9 dni / CITC1019
3844 zł   2314 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2505 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link