zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Wenecja Alberobello Katania Syrakuzy Taormina Mesyna Pompei Capri Neapol Rzym Florencja
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Włochy - Giro di Italia

Informacje layout
Galeria
Włochy - Giro di Italia
Wenecja - San Marino - Alberobello - Katania - Syrakuzy - Etna - Taormina - Wyspy Liparyjskie - Mesyna - Pompeje - Capri - Neapol - Monte Cassino - Rzym i Watykan - Piza - Florencja

Program

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię na nocleg tranzytowy do Włoch w okolicy Treviso ( w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu).
2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie: Plac św. Marka, Bazylika św. Marka (z zewnątrz), Pałac Dożów (z zewnątrz) oraz Most Westchnień, Most Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego: Brama św. Franciszka, Grota Kuszników, budynek parlamentu Republiki S. Marino, Bazylika del Santo, w której przechowywane są relikwie św. Marino, przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczną Republikę. Przejazd do hotelu w okolicy Bari, kolacja* i nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Alberobello , miejscowości słynącej z unikatowych form budownictwa - domów zwanych „trulli”, zbudowanych z kamienia wapiennego bez zaprawy. Przejazd w kierunku Sycylii do hotelu w okolicy Katanii/ Taorminy, kolacja*, nocleg.
5 dzień
Śniadanie, wyjazd do Katanii – miasta zbudowanego z lawy wulkanicznej. Na trasie naszego spaceru m.in.: Piazza del Duomo, Fontanna Słonia, katedra św. Agaty zbudowanej ze skał wulkanicznych, barokowa Via Crociferi. Przejazd do Syrakuz - zwiedzanie: ołtarz starożytny - Ara di Hierone, teatr grecki, amfiteatr rzymski, jaskinie: Ucho Dionizjusza i Grota Powroźników, wapienna Brama Morska, fontanna Artemidy, fragmenty antycznej świątyni Ateny, źródło Aretusa, starożytna świątynia Apolla. Powrót do hotelu, kolacja* i nocleg.
6 dzień
Śniadanie, wjazd na punkt widokowy pod wulkanem Etna - przy sprzyjających warunkach sejsmicznych wjazd na stoki wulkanu. Przejazd do Taorminy, zwiedzanie miasta m.in.: Brama Messyńska, Kościół św. Katarzyny, Teatr Grecki. Powrót do hotelu, kolacja* i nocleg.
7 dzień
Śniadanie, wyprawa na Wyspy Liparyjskie: Lipari spacer po miasteczku. Następnie przeprawa na Vulcano - czarna plaża, czas wolny; Powrót do hotelu, kolacja* i nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Messyny, zwiedzanie miasta. Przeprawa powrotna przez Cieśninę Messyńską. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, kolacja* i nocleg.
9 dzień
Śniadanie. Przeprawa promem na wyspę Capri następnie rejs w trakcie którego podziwiać będziemy skaliste wybrzeże wyspy z licznymi grotami. Rejs do Neapolu – spacer: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo, Galeria Umberto I. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.
10 dzień
Śniadanie. Przejazd do Pompei w Kampanii - zwiedzanie ruin antycznego miasta zasypanego podczas wybuchu wulkanu w 79 r.n.e. Przejazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Przejazd do hotelu w okolicy. Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja* i nocleg.
11 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, a następnie „Wiecznego Miasta”: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Piazza del Popolo z tarasem widokowym (Terrazza del Pincio), Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.
12 dzień
Śniadanie. Przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, odbywa się tylko w czasie obecności Papieża w Watykanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Campo dei Fiori i przejście przez dzielnicę żydowską do Teatru Marcellusa, Plac Wenecki oraz Kapitol następnie spacer słynną Via Fori Imperiali wzdłuż antycznego Forum Romanum, na końcu którego znajduje się najsłynniejszy amfiteatr na świecie – Koloseum (z zewnątrz).
Powrót metrem do autokaru. Przejazd do lokalnej winnicy na degustację regionalnych produktów. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, kolacja*, nocleg.
13 dzień
Śniadanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Zwiedzanie centrum miasta gotycka katedra Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą Brunelleschiego, Wieża Giotta i Baptysterium, Piazza della Signoria ze słynnym Palazzo Vecchio. Na zakończenie Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Po zakończeniu zwiedzania ok. 5 godz. czasu wolnego. Dla chętnych możliwość fakultatywnego przejazdu pociągiem do Pizy, gdzie zobaczymy słynny Plac Cudów z najbardziej znanym zabytkiem tego miasta – Krzywą Wieżą (z zewnątrz). Powrót pociągiem do Florencji i wyjazd w drogę powrotną.
14 dzień
Kontynuacja przejazdu przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny

- wycieczka do Pizy ok. 28 EUR/os.
- rejs gondolą po kanałach weneckich – cena ok. 100 EUR/gondolę (max. 5 osób)

Świadczenia

Zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach ***. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami. 1 nocleg tranzytowy w okolicy Treviso, 1 nocleg w okolicy Rimini, 1 nocleg w okolicy Bari, 4 noclegi na Sycylii w okolicy Katanii/Taorminy, 2 noclegi w okolicy Neapolu, 2 noclegi w okolicy Fiuggi, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.
Wyżywienie: 12 śniadań kontynentalnych, (*możliwość wykupienia 11 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody w cenie 210 EUR/os.)
Transport: Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tychów, Bielska Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Cieszyn – Treviso (ok. 900 km) - ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5900 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, przejazdy komunikacją miejską, rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej, wycieczka na Wyspy Liparyjskie, wycieczka na Capri, przeprawa promowa na Sycylię, Koszt - ok. 440 EUR/os. Podana kwota może ulec zmianie. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych.
- Programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Włochy - Giro di Italia   (skrót: GIRO DI ITALIA 2024 PAX BB)
29.06 - 12.07.2024
 14 dni / CITG0629
6152 zł   4005 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
Plan podróżyRezerwuj
31.08 - 13.09.2024
 14 dni / CITG0831
6152 zł   3999 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4005 zł
Plan podróżyRezerwuj
21.09 - 04.10.2024
 14 dni / CITG0921
6152 zł   4005 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link