zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Belgrad Durmitorska Žabljak Trebinje Počitelj Međugorje Mostar Blagaj Sarajevo
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia - Zoom na bałkańską przyrodę

Informacje layout
Galeria
Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia - Zoom na bałkańską przyrodę
- Belgrad - jedno z najstarszych miast Europy
- Drvengrad i Mećavnik - etno-wioska
- Park Narodowy Durmitor - wysokie góry i głębokie kaniony rzek
- Żabljak i turkusowe Jezioro Czarne
- Trebinje - wino i zabytki
- malownicze Wodospady Kravica
- Počitelj i zabytkowe twierdze
- Medzjugorje i kamieniste wzgórza
- Mostar i Neretwa
- Blagaj i źródła Buny
- Sarajewo i góra Trebević

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii.
2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Belgradu – jednego z najstarszych miast Europy. Podczas zwiedzania zobaczymy: Twierdzę Kalemegdan, zabytkową ulicę Kneza Mihaila - główny deptak stolicy, Plac Republiki, Plac Terazije, Hotel Moskwa. Przejazd do Drvengradu, etno-wioski, która powstała na potrzebny filmu, a turystów przyciąga nierealną, bajkową atmosferą. Zobaczymy tu kolorowe chatki, galerię sztuki, sklepiki z souvenirami, restaurację, kawiarenkę. Przejazd na nocleg w okolice Zlatiboru. Zakwaterowanie w hotel, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czarnogóry, do Parku Narodowego Durmitor. Czeka nas przejazd widokowymi, górskimi trasami i podziwianie najgłębszego kanionu w Europie - kanionu rzeki Tara. Zatrzymamy się przy słynnym moście Đurđevića, obiekcie o ażurowej konstrukcji, który ma długość 365 metrów, a jego wysokość ponad nurtem rzeki sięga 172 m. Dla chętnych - zjazd tyrolką nad kanionem (dodatkowo płatne). Przejazd do położonej na wysokości 1500 m n.p.m górskiej stolicy Czarnogóry – Żabljaka. Udamy się leśnym szlakiem nad Jezioro Czarne, którego wody są jednak turkusowe. Chwila relaksu, podziwianie krajobrazu i przyrody. Wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do położonego nad rzeką Trebiśnjicą i otoczonego górami miasteczka Trebinje. Spacer po mieście. Zobaczymy: most Arslanagić, Stare Miasto, meczety i wieżę zegarową. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w okolicy Trebinje.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Medjugorie. Po drodze czeka nas krótki postój w położonym nad Neretwą miasteczku Počitelj. Następnie przejazd do wodospadów Kravica i kolejne spotkanie z piękną, bałkańską przyrodą. Wodospady to doskonałe miejsca na kąpiele i relaks. Przyjazd do Medjugorje - miejsca kultu religijnego Bośni i Hercegowiny, zwiedzanie Sanktuarium, wejście na Wzgórze Objawień, czas wolny w miasteczku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Mostaru – jednej z bałkańskich perełek. Czeka nas spacer po łączącym brzegi Neretwy kamiennym Starym Moście. Zobaczymy meczety i dom turecki – przykład architektury osmańskiej. Czas wolny na Starym Bazarze – jednej z najstarszych części miasta. Przejazd do miasteczka Blagaj, w którym zobaczymy klasztor Derwiszów, wzniesiony u stóp skały, nad rzeką Buną. Przyjazd do multikulturowego Sarajewa. Kolacja i nocleg w hotelu.
6 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewa. Poznamy historię miasta, jego architekturę i otaczającą je przyrodę. Wjedziemy kolejką gondolową na wzgórze Trebević - miejsce wypoczynku mieszkańców. Rozpościera się stąd doskonały widok na całe Sarajewo. Zobaczymy Tunel Nadziei i znajdujące się tu niewielkie muzeum. Powrót do centrum miasta, spacer ulicami na główny bazar Baščaršiji gdzie centralnym punktem jest ażurowa studnia Sebilj. Zobaczymy Wieżę Zegarową, katedrę, synagogę, meczet, Most Łaciński. Po zwiedzaniu kolacja regionalna – spotkanie z tradycyjnymi potrawami kuchni bałkańskiej i aromatycznymi trunkami. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację.
7 dzień:
Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Program fakultatywny

- Zipline – zjazd tyrolką nad rzeką Tara – ok. 30 EUR

Świadczenia

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach o standardzie ***: 1 nocleg w Serbii, 3 w BiH. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
4 śniadań, 5 kolacji (w tym jedna regionalna).
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tychów, Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice – Belgrad (ok. 1000 km) - ok. 13 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3300 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 165 EUR.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia - Zoom na bałkańską przyrodę   (skrót: ZOOM NA BALKANSKA PRZYRODE 2024 PAX HB)
07.09 - 13.09.2024
 7 dni / KBTX0907
2988 zł   2299 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link