zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Sarajevo Mostar Međugorje Blagaj Počitelj Kravica Dubrovnik Kotor Budva Sveti Stefan Podgorica Sjenica Uvac Golubac Belgrad
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia - Bałkańska mozaika

Informacje layout
Galeria
Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia - Bałkańska mozaika
- Sarajewo - mieszanka kultur
- Mostar i rzeka Neretwa
- Medjugorje i Góra Objawień
- Blagaj i klasztor Derwiszów
- Pocitelj - kamienne miasteczko
- odświeżające Wodospady Kravica
- Dubrownik - chorwacka perła
- Kotor i Zatoka Kotorska
- wypoczynek nad Adriatykiem
- (Budwa i wyspa Św. Stefan)
- Podgorica - stolica Czarnogóry
- Sjenica i meandry rzeki Uvac
- Golubac i średniowieczna forteca
- Belgrad, Dunaj i zabytki

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację w kierunku Bośni i Hercegowiny. Przejazd na nocleg w okolice Sarajewa.
2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie założonego w XV wieku przez Turków Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i orientalnej. Zobaczymy: Meczet Gazi Husrev-beja, kryty bazar, Latinski Most na rzece Miljacka. Przejazd do Mostaru – kolejnej bałkańskiej perełki. Czeka nas spacer po łączącym brzegi Neretwy kamiennym Starym Moście i po Starym Bazarze – jednej z najstarszych części miasta. Zobaczymy także meczety i dom turecki – jeden z najlepszych przykładów architektury osmańskiej. Przejazd do hotelu w rejonie Medjugorje. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Medjugorje, znanego miejsca pielgrzymkowego, rozpoznawalnego głównie z objawień Matki Boskiej. Udamy się na Wzgórze Objawień i zwiedzimy kompleks świątyń. Następnie przejedziemy do miasteczka Blagaj, by zobaczyć klasztor Derwiszów i do „kamiennego“ miasteczka Pocitelj. Na zakończenie dnia będziemy podziwiać Wodospady rzeki Kravica, oazę zieleni i bujnej roślinności. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie chorwackiej perły Adriatyku – legendarnego, pełnego atrakcji i zabytków miasta. Zobaczymy: Stare Miasto, Bramę Pile, Fontannę Onufrego, port, pospacerujemy ulicą Stradun. Przejazd trasą widokową do czarnogórskiego Kotoru, w którym zobaczymy otoczoną murami miejskimi Starówkę, Wieżę Zegarowa, Katedrę św. Tryfona, pałace mieszczańskie. Przejazd do hotelu położonego nad morzem, w okolicy Baru. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu wypoczynek i plażowanie na czarnogórskim wybrzeżu. Dla chętnych, fakultatywnie, wycieczka do Budwy – miasta z wieloma zabytkami i atmosferą luksusowego kurortu, oraz z panoramą na półwysep Św. Stefan, będący jedną z największych atrakcji Czarnogóry. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sjenicy. Po drodze czeka nas panoramiczny przejazd przez stolicę Czarnogóry Podgoricę. Zobaczymy: Wieżę Zegarową, meczety, Stary Most, Most Milenijny. Przyjazd do Sjenicy, która przyciąga turystów bliskością meandrów rzeki Uvac. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja regionalna połączona z degustacją miejscowych trunków, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu wyprawa busami szutrową drogą na punkt widokowy Molitwa, leżący u szczytu Kanionu Rzeki Uvac. Kanion został wydrążony przez wody rzeki Uvac meandrującej wśród wysokich, wapiennych skał, w których nie brakuje jaskiń. Żyje tu i gniazduje ponad 100 gatunków ptaków, w tym sępy płowe i orły. Niektórzy uważają, że jest to najpiękniejsze i wyjątkowe miejsce na mapie Serbii. Następnie przejazd w okolice miejscowości Golubac. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie słynnej, naddunajskiej warowni Golubac. Średniowieczna forteca, wzniesiona została tuż przed tzw. Żelazną Bramą – przełomem Dunaju na granicy między Sebią i Rumunią. To spektakularne miejsce na Bałkanach – piękno doliny, strome klify i gęste lasy tworzą niepowtarzalny klimat. Przejazd do Belgradu - stolicy Serbii i zwiedzanie miasta: Twierdza Kalemegdan, deptak Kniazia Michała, Katedra, zabytkowa ulica Skadarlija. Dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Dunaju i podziwianie Belgradu z perspektywy rzeki. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
9 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Katowic w godzinach porannych.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Adriatyku (w Dubrowniku) - ok. 40 EUR,
- wycieczka do Budwy - ok. 50 EUR,
- rejs statkiem po Dunaju (w Belgradzie) - ok. 30 EUR.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach o standardzie ***: 3 w Bośni i Hercegowinie, 2 w Czarnogórze, 2 w Serbii. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
7 śniadań, 6 kolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tychów, Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice – Sarajewo (ok. 1100 km) - ok. 13 godz. T
rasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3300 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 175 EUR.
- programu fakultatywnego.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia - Bałkańska mozaika   (skrót: BALKANSKA MOZAIKA 2024 PAX HB)
31.08 - 08.09.2024
 9 dni / KBTW0831
3988 zł   2599 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2400 zł
Plan podróżyRezerwuj
21.09 - 29.09.2024
 9 dni / KBTW0921
3988 zł   2599 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2400 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link