zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Sarajevo Szkodra Vlora Korfu Kotor Herceg Novi Split Zadar
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja - Turkusowy Adriatyk i zielona wyspa

Informacje layout
Galeria
Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja - Turkusowy Adriatyk i zielona wyspa
- orientalne Sarajewo
- Szkodra i Twierdza Rozafa
- Vlora / Saranda - (rejs na Korfu) - wypoczynek nad Adriatykiem
- Zatoka Kotorska, Góry Dynarskie i turkusowe morze
- Herceg Novi i twierdza Kanli kula
- Split i Pałac Dioklecjana
- Zadar i Morskie Organy

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację w kierunku Bośni i Hercegowiny.
2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Sarajewa. Poczujemy orientalną atmosferę stolicy Bośni i Hercegowiny spacerując ulicami miasta. Założone w XV wieku przez Turków może pochwalić się wieloma zabytkami. Zobaczymy słynny Meczet Gazi Husrev-bega, Most Łaciński oraz Brusa Bezistan - kryty bazar. Przejazd do hotelu w okolicy Sarajewa, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Albanii. Po drodze panoramiczny przejazd przez Podgoricę – stolicę Czarnogóry. Przyjazd do położonej nad Jeziorem Szkoderskim Szkodry. Zwiedzimy słynną Twierdzę Rozafa, która wznosi się na skalistej górze. Mamy stąd doskonałe warunki do podziwiania panoramy miasta i piękna jeziora. Znajdują się na nim wyspy z zabytkowymi monastyrami, a samo jezioro jest miejscem gniazdowania wielu gatunków ptaków, w tym pelikanów. Kolacja i nocleg w hotelu w Szkodrze.
4 dzień:
Po śniadaniu przejazd nad albańskie wybrzeże. Adriatyk powitamy w kurorcie Vlora lub Saranda. Po zakwaterowaniu czeka nas wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, spacery po miejscowości, która turystom ma dużo do zaoferowania – kawiarenki, restauracje, sklepiki – jest w czym wybierać, aby cieszyć się relaksem. Kolacja i nocleg w hotelu.
5 dzień:
Śniadanie, kolacja, nocleg w hotelu. Wypoczynek na plaży. Dla chętnych, fakultatywnie rejs na Korfu, starożytną Kerkyrę – grecką wyspę położoną u wybrzeży Albanii. Zwiedzanie tej zielonej wyspy, gdzie mieszanka stylów architektonicznych, atmosfera i krajobraz mogą niejednego zachwycić.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czarnogóry. Panoramiczny przejazd przez Tiranę, albańską stolicę, w której zaskakują i zadziwiają wysokie, nowoczesne budynki. Dalej trasa przejazdu biegnie wybrzeżem, towarzyszyć nam będzie ponownie Adriatyk. Po drodze postój nad Zatoką Kotorską. Otoczona pasmami Gór Dynarskich głęboko wcina się w ląd, co w połączeniu z turkusowym morzem tworzy niezapomniane obrazy. Kolacja i nocleg w Czarnogórze, w okolicy Herceg Novi.
7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Chorwacji. Przyjazd do Splitu i zwiedzanie miasta. Zobaczymy pałac cesarza Dioklecjana wpisany na listę UNESCO, bramę pałacową Porta Aurea, Katedrę świętego Duje, świątynię Jowisza, deptak Riva. Przejazd na nocleg w rejon Zadaru – stolicy północnej Dalmacji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Spacer po Zadarze. Zobaczymy: rotundę św. Donata – symbol miasta, Plac Pięciu Studni i katedrę św. Anastazji. Posłuchamy koncertu w wykonaniu Morskich Organów, które są dziełem sztuki łączącym muzykę, naturę i architekturę. Zajrzymy na miejscowy targ – będzie to okazją do zakupu lokalnych specjałów, w tym likieru Maraschino produkowanego z miejscowych wiśni maraska. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację.
9 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.

Program fakultatywny

- rejs statkiem na Korfu – ok. 100 EUR

Świadczenia

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach o standardzie ***: 1 w Bośni i Hercegowinie, 3 w Albanii (1 w Szkodrze, 2 we Vlorze/Sarandzie), 1 w Czarnogórze, 1 w Chorwacji.
Wyżywienie:
6 śniadań i 6 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Sarajewo (ok. 1000 km) - ok. 14 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3500 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 170 EUR,
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja - Turkusowy Adriatyk i zielona wyspa   (skrót: TURKUSOWY ADRIATYK I ZIELONA WYSPA 2024 PAX HB)
31.08 - 08.09.2024
 9 dni / KBTC0831
4434 zł   2889 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2668 zł
Plan podróżyRezerwuj
14.09 - 22.09.2024
 9 dni / KBTC0914
4434 zł   2889 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2668 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link