zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki ?stanbul Safranbolu Ankara Kapadocja
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Turcja - Stambuł i Kapadocja

Informacje layout
Galeria
Turcja - Stambuł i Kapadocja
- Orientalny Stambuł
- Polonezkoy - polska wioska po azjatyckiej części Bosforu
- Safranbolu - miasto skansen
- Ankara - stolica Turcji
- księżycowy krajobraz Kapadocji

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie / Krakowie. Spotkanie z pilotem. Wylot do Istambułu (możliwy przelot z przesiadką). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze spotkanie z miastem i orientem. Kolacja i nocleg w Stambule.
2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie atrakcji Stambułu: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom na którym znajduje się pałac wielkiego Wezyra Ibrahima Paszy i jego żony Hatice, Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej. Następnie korzenny Bazar Egipski. Dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze, który po zwiedzaniu pozwala odpocząć i dostarcza niezwykłych widoków na zabytki europejskiej i azjatyckiej części miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu. W programie: kompleks meczetu Suleymanyie, gdzie znajdują się mauzolea Sułtana Sulejmana Wspaniałego, jego żony Roskolany oraz ich dzieci, kompleks podziemnych cystern Yerebatan Saray, Wielki Złoty Bazar - blisko 30 hektarów powierzchni, 61 ulic z około 3500 tysiącem sklepików, restauracje i kawiarnie, dwa meczety i cztery fontanny. Sprzedaje się tu między innymi przyprawy, biżuterię, wyroby garncarskie oraz dywany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania atrakcji Stambułu: Pałac Dolmabahce – imponująca budowla kipiąca przepychem, złotem, kryształami i marmurem. Pałac miał z założenia sprawiać wrażenie na zagranicznych gościach, dlatego wzorowano go na Luwrze i Pałacu Buckingham. Przejazd w kierunku Safranbolu. Po drodze krótkie zwiedzanie Adampola – Polonezkoy - polskiej osady pod Stambułem założonej z inicjatywy Księcia Adama Czartoryskiego dla emigrantów i wygnańców. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu spacer po Safranbolu: mieście - skansenie, w dodatku zapełnionym ludźmi, którzy wiodą życie w miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dobrze zachowana architektura osmańska, czyni z Safranbolu jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Turcji. Przejazd w kierunku Kapadocji. Po drodze postój w stolicy kraju Ankarze, w której zwiedzimy Anitkabir – muzeum i mauzoleum Kemala Paszy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
6 dzień:
Nad ranem, dla chętnych, fakultatywnie, lot balonem nad Kapadocją, będący niepowtarzalną okazją do podziwiania krajobrazu tej baśniowej krainy. Śniadanie. Zwiedzanie Kapadocji, słynącej z „księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Po śniadaniu odwiedzimy Derinkuju drążonych przez tysiąclecia w tufie wulkanicznym. Wizyta w renomowanym sklepie firmowym z wyrobami ze skór. Przejazd do Avanos – miasteczka położonego nad Kiz?l?rmak (Czerwoną Rzeką). Słynie ono z wyrobu ceramiki. Do jej wytwarzania wykorzystuje się glinkę o charakterystycznym, czerwonawym odcieniu. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w pokazie wytwarzania tego pięknego rękodzieła. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. Odwiedzimy przepiękną dolinę Zelve gdzie jeszcze niedawno w domach wykutych w skałach mieszkali ludzie, zobaczymy też ciekawe platformy widokowe. Powrót do hotelu, kolacja, a następnie, dla chętnych, fakultatywnie, Noc Turecka w jednej z klimatycznych restauracji w Kapadocji – spotkanie z turecką kultura, muzyką, tańcem, przekąskami, napojami (alkoholowymi i bezalkoholowymi) i orientalnym BELLY DANCE. Powrót do hotelu na nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. Odwiedzimy wpisane na listę UNESCO Muzeum Göreme – największy i najciekawszy kompleks skalnych kościołów chrześcijańskich wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Zobaczymy kilka z blisko 350 kościołów i kapliczek kryjących freski z czasów bizantyjskich. Zatrzymamy się w punktach widokowych: Dolina Trzech Piękności i Dolina Wielbłąda oraz przespacerujemy się na twierdzę Uchisar. Kolacja w hotelu lub w tradycyjnym, tureckim zajeździe. Nocny transfer na lotnisko w Stambule.
9 dzień:
Przejazd na lotnisko. Po drodze postój w zajeździe na poranny posiłek płatny indywidualnie (koszt ok. 5-10 EUR). Wylot do Polski. Przylot do Warszawy / Krakowa. Zakończenie wycieczki.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Bosforze - ok. 25 EUR/os.
- noc turecka w Kapadocji - ok. 45 EUR/os.
- lot balonem w Kapadocji - ok. 300 EUR/os.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
7 noclegów na terenie Turcji, hotelach o standardzie ***: 3 w Stambule, 1 w okolicy Safranbolu, 3 w Kapadocji. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
7 śniadań i 8 obiadokolacji w formie bufetu.
Transport:
Przelot na trasie Warszawa - Istambuł – Warszawa, z ewentualną przesiadką - termin 01; Kraków - Istambuł - Kraków - termin 02.
Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem.
Bagaż:
1 sztuka do 20 kg, podręczny 5 kg.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. W czasie przelotów możliwa przesiadka, w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, chusta na ramiona, nakrycie głowy (chusta); dla mężczyzn: długie spodnie, koszula zakrywająca ramiona.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
Trasa wycieczki po Turcji - ok. 1800 km. Podany program jest ramowy. Rozkład lotów i kolejność realizacji świadczeń może ulec zmianie.
Termin 01 - wylot/ powrót z/do Warszawy; termin 02 - wylot/ powrót z/do Krakowa.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 300 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - Stambuł i Kapadocja   (skrót: STAMBUL I KAPADOCJA 2024 PAX HB)
25.04 - 03.05.2024
 9 dni / KTSK0425
Sprzedaż zakończona
15.09 - 23.09.2024
 9 dni / KTSK0915
7369 zł   4699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4999 zł
Rezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link