zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Edirne ?stanbul Ankara Kapadocja Pamukkale Didim Gelibolu
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Turcja - Bajkowa Kapadocja

Informacje layout
Galeria
Turcja - Bajkowa Kapadocja
- Edirne i piękny Selimiye Camii - arcydzieło architektury islamskiej
- Zabytki magicznego Istambułu
- Ankara i Anitkabir
- Kapadocja i księżycowy krajobraz
- śnieżnobiałe tarasy Pamukkale
- Efez i Świątynia Artemidy
- Meryemana i Wzgórze Słowików
- Didim/Kusadasi - wypoczynek w kurorcie nad brzegiem morza
- Gelibolu i Cieśnina Dardanele

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, którego ozdobą jest jeden z najpiękniejszych meczetów Turcji - Selimiye Camii. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis meczetu. Przejazd do Istambułu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie atrakcji Istambułu: Hagia Sofia - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom. Dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze z panoramą na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta. Czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze - jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd z Istambułu w kierunku Kapadocji. Panoramiczny przejazd przez Ankarę – stolicę Turcji, krótkie zwiedzanie Przyjazd do Kapadocji, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
O wschodzie słońca, dla chętnych, fakultatywnie, przy sprzyjającej pogodzie przelot balonami nad Kapadocją. Ta magiczna kraina szczególnie imponująco wygląda z lotu ptaka i ... balonu! Po śniadaniu zwiedzanie Kapadocji słynącej z „księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Odwiedzimy jedno z podziemnych miast drążonych przez tysiąclecia w tufie wulkanicznym. Składa się ono z wielu tuneli i pomieszczeń, w których miejscowa ludność chroniła się w czasie wojen, często na długie miesiące. W programie również Göreme – słynna dolina w Kapadocji, w której znajduje się Park Narodowy z około 350 kościołami wykutymi w skale, z których najwspanialsze to Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Ciemny Kościół. Zwiedzanie doliny Zelve i słynącego z garncarstwa miasteczka Avanos. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w „Wieczorze tureckim” (dodatkowo płatne).
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez okolice Konyi, miasta słynącego z zakonu wirujących derwiszy. Krótki postój w zabytkowym karawanseraju. Kontynuacja przejazdu do Pamukkale. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę i zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis. Następnie przejazd do Efezu i zwiedzanie największego i najlepiej zachowanego starożytnego miasta w regionie śródziemnomorskim i najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji: słynna Droga Arkadyjska, amfiteatr, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Przejazd do Meryemany - miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska – zwiedzanie sanktuarium. Przyjazd do hotelu w okolicach Didim/ Kusadasi, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8 dzień:
Śniadanie, kolacja i nocleg w hotelu. Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Egejskim. Dla chętnych, fakultatywnie, wyjazd do łaźni tureckiej.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – rozsławionej przez Homera dzięki Iliadzie. Zwiedzanie ruin antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.
10 dzień:
Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko - bułgarskiej. Jeśli czas pozwoli krótki postój w Edirne, gdzie będziemy podziwiać słynny meczet Selimiye Cami. Kontynuacja przejazdu przez Turcję i Bułgarię do Serbii. Nocleg i kolacja w okolicy miejscowości Krusevac.
11 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku kraju. Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację.
12 dzień:
Powrót do kraju w godzinach nocnych.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Bosforze – ok. 25 EUR,
- wieczór Turecki w Kapadocji – ok. 45 EUR,
- lot balonem w Kapadocji lub w Pamukkale– ok. 300 EUR,
- łaźnia turecka - ok. 25 EUR.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
9 noclegów w hotelach o standardzie ***: 2 w Istambule (w centrum), 2 w Kapadocji, 1 w Pamukkale, 2 noclegi na Riwierze Egejskiej (max 500 m od morza), 1 w Gelibolu, 1 w Serbii. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
9 śniadań w formie bufetu, 9 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane są za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Wycieczka intensywna, dla osób nastawionych na zwiedzanie. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy, najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska - Białej i Cieszyna. Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 15 godz. Belgrad - Edirne (ok. 700 km - ok. 13 godz). Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 6700 km.
Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego wydanego po 2015 lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Guide.
Koszt - ok. 235 EUR.
- *opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii - ok. 35 EUR.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - Bajkowa Kapadocja   (skrót: BAJKOWA KAPADOCJA 2024 PAX HB)
07.09 - 18.09.2024
 12 dni / KTTK0907
6142 zł   3699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3799 zł
Plan podróżyRezerwuj
21.09 - 02.10.2024
 12 dni / KTTK0921
6142 zł   3999 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3693 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link