zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Edirne ?stanbul Kütahya Pamukkale Didim
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Turcja - Odkrywamy Turcję

Informacje layout
Galeria
Turcja - Odkrywamy Turcję
- Edirne i smukłe minarety Selimiye Camii
- magiczny Istambuł
- Kutahya i piękna porcelana
- śnieżnobiałe tarasy Pamukkale
- starożytny Efez, Meryemana i Wzgórze Słowików
- Didim i Riwiera Egejska - wypoczynek nad morzem
- Pergamon - starożytne centrum medycyny
- starożytna Troja
- Cieśnina Dardanele i Bosfor

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze krótkie postoje. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.
2 dzień:
Po śniadaniu dalszy przejazd do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, mieście, które w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Stambułu (wówczas Bizancjum). Potem zostało drugą stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis pięknego meczetu Selimiye Camii. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Stambułu: Hagia Sofia - meczet, a dawniej kościół i muzeum, Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II, cysterna bazylikowa Yerebatan Saray - dodatkowo płatne, ok. 10 EUR. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze z panoramą na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta (dodatkowo płatny). Następnie wizyta na Bazarze Egipskim, gdzie zapach kawy i przypraw miesza się z aromatem orientalnych słodyczy. Czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale – Bawełnianego Zamku. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu, możliwość zakupów. Przyjazd do Pamukkale, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę. Zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Odwiedzimy też Laodyceę – stanowisko archeologiczne, dawniej zamożne miasto słynące z produkcji czarnej wełny i osiągnięć medycznych. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Kolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale. Dla chętnych pokaz orientalnego tańca brzucha (dodatkowo płatne).
6 dzień:
Dla chętnych, fakultatywnie lot balonem o wschodzie słońca nad Pamukkale. Po śniadaniu przejazd do Efezu. W Efezie, najlepiej zachowanym starożytnym mieście w regionie śródziemnomorskim i jednocześnie najważniejszym zabytku archeologicznym Turcji przejdziemy słynną Drogą Arkadyjską, zobaczymy amfiteatr i odrestaurowaną fasadę Biblioteki Celsusa. W pobliskiej Meryemanie - miejscu, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża – zwiedzimy sanktuarium. Następnie wyjedziemy do Didim. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7-8 dzień:
Śniadania i kolacje w hotelu. Pobyt wypoczynkowy w Didim – kurorcie położonym nad Morzem Egejskim. Dla chętnych możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze postój w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta: Święta Droga i świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – mitycznego Ilionu rozsławionego przez Homera w Iliadzie - zwiedzanie ruin antycznej Troi i repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w okolicach Gelibolu.
10 dzień
Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko - bułgarskiej. Jeśli czas pozwoli krótki postój w Edirne, gdzie będziemy podziwiać słynny meczet Selimiye Cami. Kontynuacja przejazdu przez Turcję i Bułgarię do Serbii. Nocleg i kolacja w okolicy miejscowości Krusevac.
11 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku kraju. Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację.
12 dzień:
Powrót do kraju w godzinach nocnych.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Bosforze – ok. 25 EUR,
- lot balonem w Pamukkale – ok. 200 EUR,
- pokaz tańca brzucha w Pamukkale – ok. 10 EUR,
- łaźnia turecka w Didim - ok. 30 EUR,
- rejs statkiem (i lunch na statku) po Morzu Egejskim - ok. 25 EUR,
- Dalyan - kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wykutymi w skałach w tle, niezwykła Żółwia Plaża – ok. 60 EUR.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
9 noclegów w hotelach o standardzie ***: 2 w Istambule (w centrum miasta), 2 w Pamukkale, 3 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele, 1 w Serbii. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV. W Didim, podczas wypoczynku, zakwaterowanie w hotelu z basenem, położonym Didim, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Klimatyzacja dodatkowo płatna (ok. 4 EUR/pokój/dzień).
Wyżywienie:
9 śniadań w formie bufetu, 9 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) - ok. 15 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Gide. Koszt – ok. 190 EUR,
- *opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii – ok. 35 EUR,
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - Odkrywamy Turcję   (skrót: ODKRYWAMY TURCJE 2024 PAX HB)
07.09 - 18.09.2024
 12 dni / KTTI0907
5065 zł   3299 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3047 zł
Plan podróżyRezerwuj
21.09 - 02.10.2024
 12 dni / KTTI0921
5065 zł   3299 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3047 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link