zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00, sb godz.10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Budva Kotor Bar Krujë Tirana Ochryda Skopje
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna > Wycieczki

Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Albania - Egzotyczne Bałkany

Informacje layout
Galeria
Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Albania - Egzotyczne Bałkany
Kanion rzeki Tara i Morača - Budva - Kotor - Bar - Kruje - Tirana - Ochryd - Kanion Matka - Skopje

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Podczas podróży planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek. W późnych godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy* w okolicy miejscowości Čačak.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry – malownicze kaniony rzek i fantastyczne krajobrazy: najgłębszy w Europie kanion rzeki Tara oraz kanion rzeki Morača. Zwiedzanie Monastyru Morača z pięknym ikonostasem. W drodze na Czarnogórską Riwierę przejazd przez Podgoricę – dawny Titograd. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Budvy, zwanej „małym Dubrownikiem”. Spacer w obrębie murów obronnych, podczas którego zobaczymy m. in. katedrę św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i cytadelę. Następnie udamy się do Kotoru, położonego nad Zatoką Kotorską – największym i najgłębszym fiordem południowej Europy. Zwiedzanie katedry św. Trifona i spacer po urokliwych uliczkach miasteczka. Czas wolny. Przejazd do Baru, miasta o bogatej historii, gdzie zwiedzimy stary Bar - ruiny średniowiecznego miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Albanii, do położonego nad Jeziorem Szkoderskim miasta Szkodra – jednego z największych centrów kulturalnych kraju. Zwiedzimy ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa. Z wysokości twierdzy zobaczymy Jezioro Szkoderskie i miasto Szkodra oraz ołowiany meczet. Przejazd do Kruje, gdzie zobaczymy twierdzę, stary bazar i zwiedzimy Muzeum Etnograficzne. Przejazd w okolice Tirany, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja z XVIII w., wieża zegarowa, Piramida (byłe muzeum dyktatora), Pałac Prezydencki i Kongresowy, tzw. Blok (dzielnicę dla VIP-ów za czasów panowania Envera Hodży). Czas wolny. Wyjazd w kierunku granicy albańsko – macedońskiej. Przejazd w okolice Ochrydu – jednego z najpiękniejszych macedońskich miast. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Ochrydu, nazywanego europejską Jerozolimą, gdyż znajduje się tutaj aż 356 obiektów sakralnych. Zwiedzanie: m. in. teatr antyczny i warsztat tradycyjnego czerpania papieru, cerkiew św. Pantelejmona, gdzie spoczywa św. Kliment. Spacer zakończymy przy cerkwi św. Jovana Kaneo, spod której popłyniemy łodziami do przystani. Po południu rejs statkiem do położonego ok. 30 km na południe od Ochrydu kompleksu klasztornego św. Nauma. Zwiedzanie cerkwi św. Archaniołów z X wieku, w której znajduje się grób św. Nauma. Następnie cerkiew św. Petki, patronki kobiet oraz rejs po źródłach rzeki Czarny Drin. Dowiemy się również jak powstają perły ochrydzkie i odwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd w kierunku Skopje – stolicy Macedonii. Zobaczymy: górującą nad miastem Twierdzę Skopsko Kale, cerkiew św. Spasa na terenie Starej Czarsziji, meczet Mustafa Paszy, wieżę zegarową, Stary Bazar, Kamienny Most, pomnik Aleksandra Wielkiego, operę, filharmonię, Muzeum Matki Teresy i Stary Dworzec Kolejowy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu przejazd do oddalonego o 15 km od Skopje kanionu Matka, utworzonego na rzece Treska. Rejs łodziami oraz zwiedzanie jaskini. W godzinach dopołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Serbię. Obiadokolacja i nocleg w pobliżu granic serbsko- węgierskiej.
9 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja podróży do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach o standardzie ***: 2 w Czarnogórze, 1 w Albanii, 3 w Macedonii, 1 w pobliżu granicy serbsko-węgierskiej. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
7 śniadań, 7 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Zwiedzając miejsca kultu religijnego należy zadbać o odpowiedni strój (długie spodnie i spódnice, zakryte ramiona). Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Katowice - Cacak (ok. 950 km) - ok. 15 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3300 km.

Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy m. in.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 160 EUR.
- * opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie ok. 30 EUR,
- dodatkowych ubezpieczeń
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Albania - Egzotyczne Bałkany   (skrót: EGZOTYCZNE BALKANY 2024 PAX HB)
25.05 - 02.06.2024
 9 dni / KMTB0525
3989 zł   2599 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2499 zł
Plan podróżyRezerwuj
07.09 - 15.09.2024
 9 dni / KMTB0907
3989 zł   2699 zł Last minute
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2599 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link