zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Tło strony almatur

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Strona główna >

Informacje layout
Galeria
- Islamabad - stolica republiki
- Karakorum Highway - najwyżej położona droga
- bajkowe Fairy Meadows
- dzika przyroda Pakistanu
- Fortece w dolinie Hunzy
- lodowiec Passu
- ceremonia na granicy pakistańsko-indyjskiej

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Pakistanu.
2 dzień:
Pierwsze spotkanie ze stolicą Pakistanu – Islamabadem. Wizyta w jednym z największych meczetów świata w kształcie pustynnego namiotu Beduinów - Faisal Masjid, nazwanym na cześć saudyjskiego króla, który sfinansował jego budowę. Następnie bajkowy ogród Daman-e-Koh z panoramą całego miasta – miejsce popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i gości. Po południu wycieczka na wiktoriańską stację kolejową Golra Shariff, która jest zarówno muzeum, jak i działającą stacją. Zakwaterowanie w Islamabadzie.
3 dzień:
Dzień przeznaczony na podróż autobusem z prywatnym kierowcą do leżącego nad Indusem, bezpośrednio przy autostradzie Karakorum, Raikot Bridge (ok. 10 godzin). Po drodze kilka przystanków w najpiękniejszych punktach widokowych. Raikot Bridge stanowi świetną bazę wypadową do punktów widokowych na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Zakwaterowanie w hotelu.
4 dzień:
Dzień rozpocznie się przygotowaniami bagażu podręcznego na dwie noce w górach. Samochody terenowe z napędem na cztery koła zabiorą nas w podróż ku Bajkowym Łąkom. Pełna wrażeń, kręta górska trasa wzdłuż malowniczych skał trwająca ok. 1,5 godziny. Następnie spokojny
trekking w górę (2-4 godziny), po drodze lasy, rwące strumienie i widoki na majestatyczny lodowiec. Zakończenie dnia na wysokości 3300 m n.p.m. na bajkowym Fairy Meadows z widokiem na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Wieczorem klimatyczne ognisko w towarzystwie legendarnych górskich wróżek, które wg lokalnych przekazów schodzą nocami ze szczytów gór na polany Fairy Meadows.
5 dzień:
Tuż po pięknym wschodzie słońca oświetlającym szczyty „Nagiej Góry” wymarsz w stronę punktu widokowego Nanga Parbat – Beyal Camp (ok. 2 godziny) i do Base Camp (3900 m n.p.m.) (ok. 2-3 godziny), który stanowi bazę wypadową dla himalaistów przygotowujących się do zdobycia Nanga Parbat. Po degustacji lokalnego posiłku przygotowanego w chatce himalajskiej bazy, powrót do Fairy Meadows (ok. 4 godziny). Opcjonalnie, zamiast trekkingu - relaks i spacer po Fairy Meadows, umożliwiający zapoznanie się z kulturą ludzi gór oraz podziwianie ośnieżonych szczytów, lodowca i dziewiątego, najwyższego szczytu świata.
6 dzień:
Pożegnanie z Fairy Meadows i trekking w dół (ok. 1.5 godziny), a następnie przesiadka do samochodów terenowych i zjazd do bazy jeepów (ok. 1.5 godziny). Po chwili odpoczynku, podróż do Gilgit przez ostoję dzikiej przyrody: Astore Wildlife Sanctuary, będącej domem dla m.in. pantery śnieżnej, niedźwiedzia himalajskiego czy markura śruborogiego, który jest narodowym zwierzęciem Pakistanu. Po drodze miasteczko Juglot, z wyjątkowym punktem widokowym, gdzie łączą się 3 największe łańcuchy górskie świata: Himalaje, Karakorum i Hindukusz. Krótkie zakupy na lokalnym bazarze w Gilgit. Dalsza droga do doliny Hunza (około 1 godzina). Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Attabad.
7 dzień:
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Attabad, zwane najpiękniejszym jeziorem Pakistanu, które powstało w wyniku tragicznego osuwu ziemi. Magiczny rejs po jeziorze, z zachwycającą panoramą gór nad turkusową wodą. Następnie wizyta na lokalnym bazarze Karimabad, z możliwością zakupu pamiątek, pakistańskiego rękodzieła, ręcznie szytych, tradycyjnych ubrań i kaszmirowych szali oraz aromatycznych, lokalnych przypraw. Zwiedzanie dwóch imponujących fortec Mirów Hunzy: Altit i Baltit Fort, z przerwą na typowy hunzański lunch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu.
8 dzień:
Po śniadaniu wyprawa na kraniec Pakistanu do Przełęczy Khunjerab, która znajduje się na wysokości 4693m n.p.m. i jest częścią popularnej autostrady Karakorum. Jest to najwyżej położona, utwardzona granica międzynarodowa z ciekawą atrakcją – bankomatem położonym najwyżej na świecie. Po powrocie możliwość spróbowania lokalnego ciasta z morelami i dań z sosem morelowym (zależne od dostępności). Następnie przejazd nad most Hussaini Suspension Bridge, zwanego najniebezpieczniejszym mostem świata. Dla chętnych: wejście i spacer po moście z widokiem na 18-kilometrowy lodowiec Passu. Po drodze przerwa na zdjęcia w najpiękniejszym punkcie, gdzie Passu Cones widoczne są z autostrady Karakorum. Zakwaterowanie w hotelu.
9 dzień:
O poranku, przejazd na lotnisko w Gilgit (około 3 godziny). Podróż samolotem z widokiem na Nangę Parbat do Islamabadu (ok. 1 godzina). Po chwili odpoczynku, przejazd wygodną autostradą do Lahore (ok. 4 godzin). Zakwaterowanie w Lahore. (W razie odwołanego lotu z Gilgit do Islamabadu: przejazd z Gilgit do Islamabadu i nocleg w Islamabadzie). Dalsza podróż do Lahore następnego dnia rano).
10 dzień:
Zwiedzanie kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego Meczetu Cesarskiego. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami - Wagah Border. Kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście. Zakwaterowanie w Lahore.
11 dzień:
Przejazd autokarem do Rawalpindi (około 4 godzin) i zwiedzanie bliźniaczego miasta Islamabadu. Wizyta na największym, najstarszym i najbardziej ruchliwym targu w Rawalpindi – Raja Bazaar, czyli czas na lokalne zakupy. Wizyta w centrum handlowym Centaurus. Wieczorem pożegnalna kolacja z widokiem na cały Islamabad. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
12 dzień:
Przylot do Warszawy.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
według programu w hotelach o standardzie ** i ***, a tam, gdzie to niemożliwe, noclegi w obiektach turystycznych typu Guest House, pokoje 2,3 os. z łazienkami. Łącznie 10 rozpoczętych dób hotelowych: 8 noclegów w hotelach i 2 noclegi w drewnianych chatkach na Fairy Meadows.
Wyżywienie:
zgodnie z programem – 10 śniadań i 10 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).
Transport:
przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, autobus, samochody terenowe z napędem 4x4 na Fairy Meadows i z Fairy Meadows.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego i pakistańskiego pilota oraz lokalnych przewodników.

Informacje praktyczne

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, chcą zobaczyć jak najwięcej, są otwarci na inne kultury oraz nie oczekują przede wszystkim ekskluzywnych warunków podróży. Nasza wycieczka nie jest specjalnie trudna, lecz skierowana jest do osób „pełnych wigoru”, którym nie straszne są trekkingi wysokogórskie, noclegi na dużych wysokościach (3300m n.p.m.) czy przejazdy słynną autostradą Karakorum. Trasa wyprawy biegnie przez północny Pakistan, pełen fascynujących kontrastów: naturalnych krajobrazów, zabytkowej architektury, milionowych miast i małych prowincjonalnych wiosek, gdzie każdy dzień podróży będzie nowym odkryciem. Podczas wyprawy nie tylko odwiedzimy nowoczesny Islamabad i historyczne Lahore, ale dotrzemy też do jednego z najczęściej odwiedzanych rejonów Pakistanu: Doliny Hunza, dawnego księstwa muzułmańskiego, które otoczone jest szczytami Karakorum. Przejdziemy się najniebezpieczniejszym mostem świata i odwiedzimy aż dwie granice: chińsko-pakistańską i indyjsko-pakistańską. Zobaczymy nie tylko naturalne piękno Pakistanu, ale poznamy też jego bogatą kulturę i zwyczaje z bliska. Będziemy robić zakupy na kolorowych bazarach i odkryjemy niesamowitą otwartość i gościnność mieszkańców Pakistanu. Wyprawa organizowana jest w taki sposób, aby zobaczyć jak najwięcej miejsc w tym ekscytującym kraju. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w piśmie około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Śniadania i obiadokolacje aranżowane są na miejscu przez pilota w typowych restauracjach pakistańskich oferujących potrawy kuchni pakistańskiej.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych – będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Do przekroczenia granicy pakistańskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny conajmniej 6 miesięcy od daty powrotu, a obywatele polscy przed wjazdem muszą uzyskać wizę do Pakistanu. Najpóźniej na 45 dni przed rozpoczęciem wyprawy należy dostarczyć do biura:
1. kolorowy skan paszportu,
2. aktualne, kolorowe zdjęcie,
3. zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim,
4. wypełniony, aktualnie obowiązujący wniosek wizowy.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pakistan. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie

III ratę 900 USD: walutową cześć ceny, uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł,
- pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów (oprócz jednego napoju do śniadania i kolacji oraz 3 butelek wody dziennie),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD,
- kosztów uzyskania wizy i pośrednictwo wizowe – 250 zł,
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Obowiązek informacyjny    
Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2024
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2024
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link