Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Obozy i kolonie

Obozy ?stanbul Didim Gelibolu Edirne
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Turcja - poznajemy Turcję - obóz rekreacja i zwiedzanie (wiek 14-19)
» sprawdź podobne oferty

Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Przygotuj się na emocjonującą podróż do fascynującej Turcji. Z nami zobaczysz: Istambuł - jedno z najbardziej instagramowych miast świata, niesamowitą mieszankę Orientu i Zachodu, śnieżnobiałe tarasy Pamukkale - Bawełnianego Zamku, Efez - najlepiej zachowane starożytne miasto w regionie śródziemnomorskim i Troję, w której rozgrywały się wydarzenia opisywane przez Homera. Spędzisz kilka dni nad Morzem Egejskim, na piaszczystych plażach Didim - znanego, turystycznego kurortu. Odkrywaj Turcję razem z nami.

Program
Rekreacja i zwiedzanie (14-19 lat):

1 dzień:
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy w Edirne – przygranicznym miasteczku, którego wizytówką jest meczet Selimie Camii. Kolacja w lokancie tureckiej, vis a vis meczetu. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie i zwiedzanie Istambułu. Zobaczymy najznakomitsze zabytki miasta: Hagia Sofia – meczet (dawniej kościół i muzeum), legendarny Błękitny Meczet z 6-cioma minaretami, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom, Yerebatan Saray (Zatopiona Cysterna) - największa z kilkuset starożytnych cystern. Rejs statkiem po Bosforze, widok na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta i degustacja „turkish caj”. Czas na Wielki, Złoty Bazar, największy zadaszony targ w Turcji - zwiedzanie i zakupy, a znajdziemy tu naprawdę wszystko, od przypraw, poprzez skórzaną odzież, po dywany. Kolacja i nocleg w hotelu.
4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pamukkale – wapiennego cudu natury. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z wyrobów z porcelany. Przyjazd na kolację i nocleg do hotelu w Pamukkale.
5 dzień:
Śniadanie i podbój „Bawełnianej twierdzy”, czyli spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, zwiedzanie starożytnego Hierapolis, kąpiele w wodach termalnych antycznego basenu Cleopatry. Powrót do hotelu i korzystanie z zaplecza rekreacyjnego: basen odkryty, patio, basen termalny. Kolacja, nocleg. Fakultatywnie pokaz orientalnego „belly dance”.
6 dzień:
Śniadanie i wyjazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu i Meryemany. Efez jedno z najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego i największy zabytek archeologiczny Turcji. Meryemana to położony na Wzgórzu Słowików Dom Matki Bożej. Przyjazd do hotelu w Didim, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorne wyjście na uliczki gwarnego kurortu. Nocleg.
7-11 dzień:
Pobyt w hotelu w Didim. Śniadania i kolacje w restauracji hotelowej.
W PROGRAMIE:
- wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, relaks w hotelu i przy basenie hotelowym,
- wycieczka dolmuszami (tradycyjnym tureckim środkiem lokomocji) do antycznej świątyni Apollina (zwiedzanie) i na turecki bazar,
- spotkania z turecką tradycją, orientem, egzotyką i kuchnią: dövme dondurma („bite lody”) – zabawne widowisko i artyzm sprzedawcy, kebab i ajran – najlepszy lunch,
- zwiedzanie meczetu, muezin i ciekawostki o islamie,
- korzystanie z programu fakultatywnego.
12 dzień:
Śniadanie i wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze zwiedzanie antycznego Pergamonu, najważniejszego miejsca turystycznego nie tylko w Turcji, ale i na świecie. To jedyna metropolia świata położona na dwóch kontynentach: jedna część leży w europejskiej Tracji, druga – w azjatyckiej Bitynii. Przejazd do Troi, tu zobaczmy antyczne miasto i replikę Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w Gelibolu.
13 dzień:
Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele – wodny korytarz łączący Morze Egejskie z Morzem Marmara. Widzimy Europę, Azję i największy wiszący most na świecie. Kontynuacja przejazdu do granicy turecko – bułgarskiej. Krótki postój w Edirne, chwila czasu, aby jeszcze raz rzucić okiem na minarety Selimie Camii i na wydanie ostatnich lirów tureckich. Wyjazd w kierunku kraju. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry.
14 dzień:
Powrót do Polski w godzinach południowych
Program fakultatywny
Pokaz „belly dance” w Pamukkale. Cena ok. 15 EUR
Łaźnia turecka/Didim. Cena ok. 20 EUR
Rejs statkiem - lunch, kąpiele morskie/Didim. Cena ok. 25 EUR
Wycieczka do Dalyan - kąpiele błotne, Żółwia Plaża/Didim. Cena ok. 60 EUR
Sporty wodne na plaży/Didim – wodne rowery, sofy, banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju atrakcji)
Świadczenia
Zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2-,3-, 4-os. z łazienkami, TV. W Didim: w centrum kurortu, w kameralnym hotelu, max 400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie ok. 5 EUR/pokój.
Wyżywienie: śniadania (bufet), kolacje: zupa, drugie danie serwowane, bufet sałatkowo-owocowy. Woda do posiłków. Kuchnia turecka. Koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR. Pierwszy posiłek: śniadanie w Serbii. Ostatni: śniadanie w Gelibolu, prowiant na drogę powrotną.
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP – 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Opieka pilota i wychowawców. Realizacja programu.
Informacje praktyczne
Do przekroczenia granicy konieczny jest ważny min 180 dni od daty wjazdu do Turcji paszport lub dowód osobisty. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla dziewcząt: długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy; dla chłopców: długie spodnie, zakryte ramiona. Planowany przyjazd do hotelu pierwszego dnia obozu ok. godz. 21.00. Planowany wyjazd z hotelu przedostatniego dnia obozu ok. godz. 07.00. Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) ok. 14 godz. Przejazd Belgrad – Edirne (ok. 700 km) ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
Informacje o cenie
Cena podstawowa nie obejmuje:
- dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota: ok. 175 EUR (rejs po Bosforze, przewodnicy lokalni, bilety wstępu do obiektów, przejazdy komunikacją miejską w Istambule i w Didim, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, Tour Guide);
- wejścia do Yerebatan Saray – ok. 10 EUR;
- dopłaty do dodatkowych posiłków,
- atrakcji i wstępów na dyskoteki podczas przejazdu i pobytu w Didim,
- opłat za program fakultatywny,
- dodatkowych ubezpieczeń.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - poznajemy Turcję - obóz rekreacja i zwiedzanie   (skrót: TURCJA POZNAJEMY TURCJE 2023)
05.08 - 18.08.2023
 14 dni / KTOP0805
4019 zł   3599 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3499 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2023
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link