Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Praga Konopiště Karlštejn
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Czechy - Pociąg do Pragi
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Magiczna Praga: Zizkov, Hradczany, Mala Strana, Stare i Nowe Miasto - najpiękniejsze czeskie zamki: Konopiste i Karlstejn

Program
1 dzień:
Spotkanie na Dworcu Centralnym PKP w Warszawie/ Dworcu Głównym PKP w Katowicach piętnaście minut przed odjazdem pociągu. Wyjazd według rozkładu jazdy porannym pociągiem Intercity z Warszawy/Katowic do Pragi. Planowy przyjazd do Pragi ok. godz. 14.00. Przejazd do hotelu komunikacją miejską. Pozostawienie bagaży w hotelu i wyjazd na zwiedzanie stolicy Czech: Witkowskie Wzgórze. Dzielnica szczyci się opinią dekadenckiej i rozrywkowej. Tętni tutaj nocne życie, a ulice pełne są kawiarni i barów. Bardzo mocno rozwija się tu także sztuka nowoczesna. Nazwę Žižkov zawdzięcza hetmanowi Janowi Žižce z Trocnova. Na szczycie dumnie góruje więc pomnik Žižki na koniu - jeden z największych pomników konnych na świecie. Zobaczymy również surrealistyczny pomnik Jaroslava Haška, autora Przygód dobrego wojaka Szwejka, który mieszkał na pobliskiej ulicy. Podobno na Žižkovie jest największe zagęszczenie barów na m2 w Europie. Zrobimy sobie więc przerwę na kawę, piwo lub inne specjały kuchni czeskiej. Szczególnie polecamy słynny bar U Vystřelenýho oka lub U Slovanské Lípy – knajpka niczym z czasów Szwejka. Najbardziej charakterystyczny punkt Žižkova to wieża telewizyjna z wspinającymi się po niej trzymetrowymi Miminkami Davida Cernego. Dla chętnych wjazd na platformę widokową. Obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.
2 dzień:
Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypad w okolice Pragi. Przejazd busem do Konopiste - najczęściej odwiedzanego zamku w Czechach. Położony na wysokim wzgórzu, w pięknym parku nad jeziorem. Wzniesiony w 1300 r. Neogotycki charakter nadano budowli za czasów następcy tronu Austro-Węgier arcyksięcia Franciszek Ferdynanda. Wraz z żoną przebywał w zamku regularnie, oddając się swojej największej pasji – polowaniu. Zobaczymy olbrzymią kolekcję trofeów i broni myśliwskiej, pomieszczenia mieszkalne z renesansowymi meblami i słynną miśnieńską porcelaną, a także salon księżnej Zofii. Następnie przejazd na najsłynniejszy czeski zamek: Karlstejn. Wzniesiony przez cesarza Czech Karola VI w poł. XIV w. Miały być tutaj przechowywane czeskie klejnoty królewskie, najważniejsze dokumenty i relikwie. Do zwiedzania udostępnione są: pałac cesarski, Wieża Mariańska, kościół NMP oraz Wielka Wieża z kaplicą Krzyża Świętego – jej wnętrze zdobi m.in. 2200 szlifowanych kamieni półszlachetnych oraz pozłacane sklepienie przypominające niebo. To właśnie tutaj przechowywano królewskie insygnia. Powrót do Pragi na obiadokolację i nocleg.
3 dzień:
Śniadanie w hotelu. Przejazd komunikacją miejską na Hradczany i zwiedzanie: Katedra św. Wita – arcydzieło gotyku górująca nad przepięknym kompleksem zamkowo - ogrodowym Hradczan. Następnie przejdziemy do Zamku Królewskiego, Pałacu i Ogrodów Wallensteina, Malej Strany. Kontynuujemy spacer w kierunku Mostu Karola, a następnie udajemy się na Stare Miasto i Rynek, gdzie zobaczymy Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym - Orloj. Obiadokolacja w restauracji w centrum Pragi. Czas wolny – możliwość odwiedzenia słynnych praskich piwiarni. Powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na dworzec kolejowy - złożenie bagaży w przechowalni. Następnie zwiedzanie Nowego Miasta - Plac Wacława – słynny Václavák – najważniejszy plac Pragi, miejsce dość rozrywkowe i tętniące życiem. Obecnie jest jedną z głównych arterii miasta. Mnóstwo tu sklepików, restauracji, barów i klubów. Życie toczy się to późnych godzin nocnych. Należy jednak pamiętać, że Plac Wacława jest milczącym świadkiem wielu historycznych wydarzeń. To właśnie tu gromadzili się Czesi aby demonstrować swoje niezadowolenie. W 1969 roku w akcie protestu Jan Palach i Jan Zajica dokonali samospalenia, a w 1989 roku rozpoczęła Aksamitna Rewolucja. Również tu, z balkonu kamienicy przemawiał Vaclav Havel. Na placu Wacława znajduje się pomnik poświęcony Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych oraz pomnik konny św. Wacława, od którego plac otrzymał nazwę. Czas wolny. W godzinach południowych przejazd na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem z Pragi. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Świadczenia
Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelach o standardzie**/*** w pobliżu stacji metra. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 obiadokolacje.
Transport:
Pociąg Intercity: Warszawa/Katowice – Praga. Podczas zwiedzania korzystanie z komunikacji miejskiej (metro, tramwaj) oraz wynajętego busa.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Informacje dotyczące dokładnych godzin odjazdu pociągów zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.

Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd pociągiem: Warszawa - Praga ok. 8 godz.; Katowice - Praga ok. 5 godz.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, bilety na komunikację miejską, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 1.500 CZK.
- podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Czechy - Pociąg do Pragi   (skrót: POCIAG DO PRAGI PAX HB)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2022
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Egzotyka
Egzotyka 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC
» pokaż krótki link